Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Pisicu'
Subiect Autor

tacanit in usa dreapta

21 Iul 2008, 20:01

Hello everybody, am un leon 1p(my dream car) de aprox 2 luni de zile si din pacate acum 2 saptamani am avut un incident neplacut cu el, din care a rezultat farul drept crapat putin si bara usor zgariata.
Am fost la dealer unde mi s-a spus ca trebuie sa inlocuiesca si bara fata pentru ca suportul ei era rupt si nu mai putea fi folosita.
Pana aici toate bune si frumoase. Vineri mi-am luat masina de la service si seara, in drum spre mare, am auzit un zgomot ciudat in portiera dreapta. Prima data am crezut ca se auzea de la boxe deoarece cand am oprit muzica s-a oprit si tacanitul, a doua oara insa mi-am dat seama ca era de la altceva ca se auzea si un pic mai tare.
Aveti idee de la ce ar putea fi, de la un senzor ceva?
S-a mai intalnit careva cu problema asta si daca da cum a reusit sa o rezolve.
Multumesc mult, si datorita faptului ca postez aici pentru prima oara, chiar daca forum-ul il urmaresc aproape de cand a fost deschis, salut toti membri.

Testosul

22 Iul 2008, 08:39

Trebuie sa vezi daca nu cumva se aude de la balamalele portierei...exista ceva sanse ca din cauza ca balamalele portierelor vin neunse, sa se auda aceste pocnete.

Pisicu'
Subiect Autor

22 Iul 2008, 12:07

Vezi tu ca pana acum nu s-a auzit deloc acest tacanit si am deja 5.000km cu masina. Tacanitul se aude de cand am scos-o din service si i-am schimbat bara fata si farul dreapta, unde a fost usor avariata. Ma gandesc sa nu fie de la un senzor ceva, ca sunetul vine de undeva de sub torpedou, sau de pe undeva de pe acolo ca am bagat eu capul pe acolo sa vad ce si cum... sper insa sa nu fie ceva grav :cry: