Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

radu14m
Subiect Autor

bandouri laterale la leon 1P facelift

23 Ian 2011, 09:33

stiti toti situatia:
dupa ce scoti masina de la spalatorie si o admiri, remarci urme pe usile lasate gratis, " din bunavointa" de alti conducatori auto care nu stiu sa deschida usile la masina "cu grija". practic le deschid si dau cu ele de parca ar fi usi de toaleta publica.
nu se uita deloc, au ochii in.....stiti voi unde :glasses si daca ii surprinzi asupra faptului iti pui mintea cu prostul, si vorba aia: daca te cobori la nivelul lui te bate cu experienta.
binenteles ca si eu ca altii am adunat si din pacate continui sa adun astfel de "trofee".
ma intrebam ce solutie s-ar putea adopta pentru ca bunul simt nu se poate educa asa de repede.
si daca masina e si noua, iti vine sa dai cu paru :?
ma gandeam la aplicarea unor bandouri laterale, dar dpdv estetic strica tot aspectul masinii.
plus ca nu am vazut leon-uri cu asa ceva.
voi ati gasit o solutie ?

sanatate !

LIFEPHORM

Re: bandouri laterale la leon 1P facelift

23 Ian 2011, 14:18

Mda, aceeasi problema ma dispera si pe mine, mai ales vara. Abia astept sa prind unul care deschide usile asa...
Ti-am atasat o poza cu zona laterala unde gasesc eu deobicei lovituri. Din pacate acolo nu ai ce bandouri sa pui daca ai aceeasi problema. Oricum, la ce linii estetice laterale are masina asta, orice alt element aplicat in mijlocul usii, ar arata cum nu se poate mai prost si ii va lua tot farmecul.
Singura solutie este fuga cat mai des la polish. Eu asta fac, am renuntat sa imi mai fac nervi, atat cat pot. Problema e ca la mine, fiind neagra, se vede si mai mult decat la alte culori.
Asta e, nu avem ce-i face. Nesimtirea e mare, si din pacate exista multi oameni care n-au mila si grija de masinile lor. Pentru ca la a mea am renuntat sa am pretentii sa fie altii atenti.
Ramane doar sa te uiti de doua ori intre ce masini o lasi. Eu sincer am renuntat si la bunul simt de a parca pe un singur loc intr-o parcare, tocmai din acest motiv. Daca sunt doua libere, le iau pe amandoua, asta e. Cu astfel de oameni in preajma trebuie sa te adaptezi, chiar daca nu e o solutie "de obraz"...

Lac intact la toata lumea!

Imagine
2007 Leon FR 2.0 TFSI - 290 CP - Powertech Stg 2+, Cupspoiler, EVOMS Intake, Front -20mm OMP & Rear -30mm Eibach Springs, ECS Dogbone, 18" OZ Ultraleggera + Bridgestone Potenza S001, Brembo Z18 + Golf Mk5 R32 Rear Brakes, Cupra HPFP + Autotech, S3 Intercooler, S3 Camshafts & Injectors, BSH PCV Fix, Forge QSS, Eurojet TBE, etc

-Timi-

27 Ian 2011, 14:32

Si eu am fost ''insemnat'', am gasit pe net ceva dar nu prea sunt incantat la cum arata montate pe masina, sunt 2 modele. AICI
Imagine
SEAT LEON FR 2.0 TDI
Who Owns Who?

Syncro

27 Ian 2011, 19:54

Nu arata foarte urat modelul de pe leonul rosu. :)
Seat Leon 1P 1.4 TSI 155hp
........................................................................................