Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

adiciuc
Subiect Autor

problema modul seat alhambra

07 Ian 2011, 14:58

buna sunt membru nou nu prea stiu sa folosesc forumul.
am seat alhambra an 2001,am o problema :in timpul mersului se aprind avariile dar nu in mod rar ca si normal mai repede,deschid un geam partea dreapta si mai fac de 2 ori si se opresc,dar dupa un timp fac iarasi.ok treaba asta nu ie tot timpiul numai cand o apuca.
cand inchid usa stanga fata cateodata se deschid geamurie dreapta ori amandoua ori 1.am fost la testerar fi inchizatoarea de la usa sofer cu sistemul.dar am desfacut usa la electrician si pare ca nu ar fi asta .acum urmeaza sa caute modulul de confort dar nu stie unde e situat va rog daca puteti sa mi spuneti unde ar fi.model 1,9disel auy an2001 :albino:

nmihai67
Michel-Angelo

Re: problema modul seat alhambra

07 Ian 2011, 23:10

sub volan in partea stanga , dupa ce desfaci partea aceea care acopera genuchii. Acolo este inchiderea centralizata, geamurile, si semnalizoatoarele.
Problema ta vine probabil de la o alarma pusa ulterior , care se lega si la modulul de comfort, si poate s-a rupt un fir sau nu mai sta bine prins.
Bafta
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002

adiciuc
Subiect Autor

Re: problema modul seat alhambra

08 Ian 2011, 09:32

mersi mult,o sa incerc luni,sa vedem ce mai rezolvam,