Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 22

mardan

Re: IF 90 TSI

24 Ian 2011, 15:45

Lasa-l frate, e si omul disperat sa comunice cu cineva. Cand a intrat el pe forum acum ceva timp am renuntat cateva zile sa mai citesc ce se mai scria pe aici. Cand intram gaseam zeci de posturi consecutive in care scrisese omul cate ceva, de obicei banalitati. Era imposibil de citit si de gasit ceva mai serios. Extrem de obositor. Acum vad ca s-a mai linistit, dar inca mai cred ca are prea mult timp liber...
;-)

ALYon
Subiect Autor

25 Ian 2011, 16:05

merci frumos volvol,asa am sa fac.mai mi-a zis cineva cu Casco.

Si stii cumva pot sa imi pun finala sport,imi zic ceva cei de la garantie???

ALYon
Subiect Autor

25 Ian 2011, 16:08

Si tu fratele `mardan` nu stiu dc citesti ce scriu eu,daca te deranjeaza,este forum prietene,intreb si eu nu dau cu paru,nu mai fii asa revoltat.Tu nu intrebi daca ai nevoie de cv s-au nu sti cv?Sau u preferi sa farami cv decat sa iti dea cineva o idee...eu asa sunt.asa k veziti de trb

Ciosmi

25 Ian 2011, 17:17

Cu riscul de a ma repeta : EVACUAREA nu face obiectul garantiei :roll:

mardan

25 Ian 2011, 20:53

Nu sunt revoltat, dar incearca sa scrii clar ce vrei ca sa ti poata raspunde. Nu e mess aici, nu dam SMS-uri, e un forum. Fii clar ca sa ti se poata raspunde clar. Nu te ofusca si incearca sa vezi cum se scrie "veziti" ala al tau si pe urma mai vorbim. O seara buna...

BALTAZAR2003
Moderator

25 Ian 2011, 22:20

ALYon, daca mai vrei sa scrii ceva te rog sa scrii corect, fara prescurtari.
Incearca sa te exprimi in propozitii si fraze pe care sa le putem intelege cat mai usor.
Tot ce mai scrii prescurtat ori fara punctuatie se va sterge.
Asa cum ai spus este un forum, doar ca aici noi nu ne grabim si nu dezlegam rebus.

Multumesc,
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

livache'87

26 Ian 2011, 02:46

vad ca asa se face aici... in forumul asta pe care il sustinem noi, care este...de ce???? (cu semnul intrebarii)) se sterg posturi inainte de a se da advertismente?????

in postul 13 din topicul viewtopic.php?f=5&t=9202&st=0&sk=t&sd=a se raspunde la o intrebare care nu exista!!!???....incepem sa o dam deja in 4tuning???!!! unde nu exista altii decat "veteranii"...cei care au masini de fuga iar cei cu 1.4TSI sau 1.6 sunt inexistenti!?...FAC UN APEL CELOR CARE FRECVENTEAZA (cel putin de 2 ori/zi acest forum) SA NU AJUNGEM CA EI...sa fim noi cei care ne-am unit pentru a crea aceasta comuitate minunata numita http://www.clubseat.eu/

cei care vreti sa-l ajutati pe colegul ALYon, sunteti bine-veniti, daca nu, va rog sa va abtineti...comentariile de prost gust nu va sunt de nici un folos

La fel nici ale tale nu au nici un rost, daca vad ca nu inteleg ce s-a postat atunci sterg, sa nu se chinuie si altii sa descifreze. Eu nu vad nimic sters acolo, citeste cu atentie.
De curiozitate, ai incercat sa citesti cu voce tare ce ai scris mai sus?, cum suna?
Precum vezi am un motor de 1,4 si nu cred ca sunt inexistent pe forum, la fel si marea majoritate cu motorizari mici.
Asta nu inseamna sa incalcam regula acestui forum "regula bunului simt".
Nu avem nici o legatura cu forumul numit de tine, drept dovada nu te banez asa cum se practica in alte parti.
Avertismente am tot dat, vezi ca am tot scris in posturile lui, dar daca ignora...
Citim si scriem in limba romana. De ce sa pocim exprimarea in scris a limbii romane?
Cu asta am incheiat off topicul.
Ultima oară modificat 26 Ian 2011, 23:43 de către BALTAZAR2003, modificat de 2 ori în total.
Motiv: Raspuns...
Leon Emocion Sport 1.6 102cepe "intuneric" Orange B-05-KFB
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=4581

.(\/).
(O.o) <- This is Bunny.
(>.<)

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Cosmin
Admin

26 Ian 2011, 09:21

livache'87 scrie:
cei care vreti sa-l ajutati pe colegul ALYon, sunteti bine-veniti, daca nu, va rog sa va abtineti...comentariile de prost gust nu va sunt de nici un folos

Deja toata povestea asta devine telenovela..

Livache, perfect de acord cu tine. Insa ca sa il ajutam pe colegul Alyon, trebuie mai intai sa intelegem ce vrea sa spuna. Limbajul prescurtat NU e inteligibil pentru toata lumea. Poate tu il intelegi, insa eu (si o mare parte din membrii forumului) nu pricepem o iota si nici nu vreau / vrem sa facem eforturi in acest sens.

NU avem puterea de a citi ganduri, asa ca o exprimare coerenta e un lucru absolut obligatoriu ca sa putem sa ajutam cu sfaturi, idei un coleg de forum. Nu are nimeni pretentia sa fie folosit un limbaj academic si corect 100 % gramatical, insa nici un sir lung de prescurtari si cuvinte fara semne de punctuatie..

Discutiile se poarte in limba romana, pe care cu totii am invatat-o la scoala si / sau acasa. Sa nu ne batem joc.. :hi

Pe viitor, cum a spus si Baltazar, nu mai avem rabdare sa "traducem" tot ce nu e scris in limba romana..

Alyon, te rugam frumos (pentru ultima oara), incearca sa fii mai concis in exprimare si incearca sa spui in cuvinte mai putine care sunt nelamuririle si sfaturile pe care le vrei. Iti promitem ca daca scrii cat de cat inteligibil, o sa iti raspundem. Multumesc! :hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

ALYon
Subiect Autor

27 Ian 2011, 18:23

vreau sa imi pun finala sport,credeti ca am probleme la revizie,cu garantia?

Ciosmi

27 Ian 2011, 18:31

Vrei sa iti repet a 3-a oara? :yh
Nu pe bune,daca nu crezi de ce nu te duci la dealer si intrebi?

volvol

27 Ian 2011, 18:35

Dar tu esti cumva dealer, de esti asa sigur ca nu o sa aiba probleme cu garantia? :)
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

Ciosmi

27 Ian 2011, 18:39

Nu,dar as putea fi :yh .
Glumesc,am trecut prin situatie asemanatoare + ca nu e greu sa citeasca ce acopera garantia :hi
E doar o amarata de toba finala..nu vad cu ce ar periclita "mersul normal al motorului"->cum ar zice unii ......

ALYon
Subiect Autor

27 Ian 2011, 18:49

stie careva,care a fost cu toba schimbata la revizie?

mususk266

27 Ian 2011, 18:53

am fost eu si nu am schimbata numai toba la masina.
crezi ca aia umbla dupa vanatoare de vrajitoare? nu se incurca eu de tine dar cred ca e posibil in caz ca ai probleme cu masina si vrei sa apelezi la garantie sa inceapa problemele, doar asa cred ca vei intampina greutati.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

ALYon
Subiect Autor

27 Ian 2011, 18:56

am inteles,merci,deci pot sa imi pun fara probleme
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 22