Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26

marian_iam
V.I.P.

23 Aug 2008, 23:38

de 3 ori l-am intrebat chestia asta... SCORUL???
poate nu vrea sa ne spuna...! :D (glumeam)
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Stefan
Subiect Autor

24 Aug 2008, 18:19

marian_iam scrie:
de 3 ori l-am intrebat chestia asta... SCORUL???
poate nu vrea sa ne spuna...! :D (glumeam)

Nu e vreun secret......stai linistit.....Costa 80 Roni un set care se monteaza doar pe un arc.....Trebuind 4 astfel de seturi....costul final ar fi 320 Roni.....

andrei.27kim

27 Aug 2008, 17:10

la ce bani tea ajuns DVD'ul din bord??? asa ceva ma intereseaza si pe mine :)
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

Stefan
Subiect Autor

27 Aug 2008, 18:54

andrew_kimi scrie:
la ce bani tea ajuns DVD'ul din bord??? asa ceva ma intereseaza si pe mine :)

Eu am dat pe el in urma cu un an 500E...Pretul oficial este undeva la aproximativ 1300E pe site....si tin sa precizez ca al meu nu a fost nou.....

iulian
gasalb

06 Sep 2008, 22:24

stefan spune-mi si mie,lamela de leon cupra r trebuie taiata(ingustata)pt. a o adapta pe bara de ibiza
raspunde cand poti te rog frumos :wink:
SEAT CORDOBA

Stefan
Subiect Autor

07 Sep 2008, 22:52

iulian scrie:
stefan spune-mi si mie,lamela de leon cupra r trebuie taiata(ingustata)pt. a o adapta pe bara de ibiza
raspunde cand poti te rog frumos :wink:

Deci se monteaza incepand de la mijlocul buclierului.....mergand catre extremitati.....Colturile lamelei o sa iasa in afara buclierului cativa cm....dupa ce a fost prinsa lamela.....si de acolo tai pur si simplu.....si iti ramane perfecta.....
Iti recomanda sa ranforsezi pe interior buclierului lamela....pt o rezistentza sporita.....Eu asa am facut si cand mai agatzam cu ea borduri....caci deh...se mai intampla.....nu am avut probleme.....
Bafta....Daca mai ai nelamuriri iti stau la dispozitie....

iulian
gasalb

11 Sep 2008, 00:37

multumesc mult,mult de tot!
SEAT CORDOBA

Soche
E L F

11 Sep 2008, 02:55

acum citeam thradul tau si am vazut si schitzele. spatele e crima, imi place mult iar de fata ce sa zic. Am vazut ca cineav zicea ca sunt patratoase gaurile din bara... pai ce are? ii da un aspect mai frumos desi ibiza e rotunjoara. Eu zic ca spoilerul fata da foarte bine la fel ca si cel de pe spate.
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

iulian
gasalb

11 Sep 2008, 22:27

tot ce conteaza e sa ii placa stapanului cum arata masina
parerea mea :D
SEAT CORDOBA

Stefan
Subiect Autor

02 Oct 2008, 10:00

iulian scrie:
tot ce conteaza e sa ii placa stapanului cum arata masina
parerea mea :D

Mie imi place foarte mult.....dar acum sa va zic....ar dura aproximativ doua luni pana imi este gata acest bodykit.....si ar presupune sa stau fara masina in toata aceasta perioada....pt ca eu sunt din Craiova....iar baietii astia sunt din Baia Mare....si dupa asta tinand cont ca masina va avea de "suferit" si pe la aripi....pt ca este vb de un WideBody...ar trebui si revopsita....care iar la fel ar mai dura aproximativ 2-3 saptamani....Acum sincer tin treaba in standby....pt ca trebuie sa imi fac niste socoteli.....destul de clare....
Astept pareri si din partea voastra.....

ace117
Membru Fondator

02 Oct 2008, 21:03

Cam asa a fost si la mine...cu asteptarea.A durat aprox 6 luni dar cel putzin masina era la mine in localitate si aveam intr-un fel un control asupra lucrarilor ce se efectuau pe ea.
Daca ai rabdare si ai cu ce sa circuli in lipsa...lasa masina acolo toata iarna, iar primavara o sa ai satisfactia unei masini unice! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Stefan
Subiect Autor

02 Oct 2008, 21:45

ace117 scrie:
Cam asa a fost si la mine...cu asteptarea.A durat aprox 6 luni dar cel putzin masina era la mine in localitate si aveam intr-un fel un control asupra lucrarilor ce se efectuau pe ea.
Daca ai rabdare si ai cu ce sa circuli in lipsa...lasa masina acolo toata iarna, iar primavara o sa ai satisfactia unei masini unice! :wink:

Asta e nasol domne....ca la mine in oras nu exista nimeni care sa lucreze in fibra asa cu simt de raspundere....si sunt foarte pretentios....adika am investit atat in masina si am facut eforturi sa imi pun ce e mai bun pe ea ....ca la final sa imi iasa un kitch cu niste bari facute aiurea.....Am incredere in beietii astia de la ProStreet...dar sunt departe rau de tot de mine....si sincer nu am nici nu ce sa umblu....si iar la fel...eu nu am controlul masinii deloc....Ei m-au asigurat ca totul este in ordine...dar poti sa stii ce se mai iveste ???
Mi-a mai venit o idee....de fapt am avut-o din prima....Sa imi iau un bodykit de la ABT...care ar arata cam asa...
ImagineImagineImagineImagine

Acum sa imi spuneti si mie parerile voastre....

Soche
E L F

03 Oct 2008, 01:52

Si cum ii cheama pe baietii astia de la Baia Mare? Sau la firma cum ii zice? S-ar putea sa-i stiu ca si eu stau in Baia Mare.

Iar apropo de kit... nu prea e mare diferenta. Daca faci ceva, fa calumea. Kitul din schite arata mult prea bine:)

F33lings

03 Oct 2008, 09:29

eu in locul tau.. as da o fuga la oradea.. la Ervin de la Crazy tuning..
stiu ca lucra impecabil..
sau suna la kid tuning in Arad.. pe Vale..

Soche
E L F

03 Oct 2008, 10:27

Pai daca tot vine pana in Arad sau Oradea de ce sa nu vina la Baia Mare? Si oricum din cate am inteles el vrea din fibra de carbon si nu vrea s-o faca oriunde. Eu cred ca stiu de ce baieti vorbeste si da intradevar lucra superb cu fibra. La un concurs recent de tuning nu mai retin unde au avut o Toyota Mr2 complect din carbon daca nu ma insel :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26