Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Mario25gl
Blue-bitza

Re: Seat Ibiza by REAL PERFORMANCE

09 Iul 2010, 14:08

Bv sa o stapanesti sanatos, sa fii ferit de evenimente neplacute. Frumoasa masinuta. :drive
Seat Ibiza 2006, GL-85-DVD
Imagine

liq

09 Iul 2010, 15:45

daca nu reusesti sa o vinzi cred si te decizi sa-i faci o grefa de motor, cred ca ar iesi ceva unic, gen puternic si agresiv mai ales ca la partea exterioara tuningul este cam complet.
asteptam cu interes evolutia masinii in caz ca nu o vinzi.
succes :drive

eugen000001

19 Aug 2010, 00:40

Stefan scrie:
Zilele astea m-am tot gandit sa imi montez sau sa nu imi montez un volan sport de la MOMO...pe care il am de ceva vreme....
Dupa cum se vede si in poza este negru combinat cu crom....ceea ce cred ca s-a asorta foarte bine cu look-ul interiorului masinii mele....
Acum....suspiciunea mare este.....CE SA FAC???.....Sa renunt la AirBag....intru-cat volanul MOMO cu are AirBag....
Ma tot gandesc la chestia asta de zile intregi....pentru ca mi-ar placea sa imi pun un volan sport de piele....asa cum este acesta...gandindu-ma ca arata bine...plus ca pielea nu este plastic....si ma gandesc ca o sa am o alta senzatie in timpul condusului....Dupa care imi vine in minte AirBag-ul...ca imi este cam aiurea sa renunt la el....
Iar la fel...daca l-as schimbat cred ca imi va sta aprins in bord mai mult ca sigur becul de la AirBag.....
Spuneti si voi ce ati face....???

ImagineImagine

am citit acum topicul tau... ca un sfat am pus eu cateva poze cu volanul meu imbracat total (si partea din mijloc) cu o combinatie de piele-alcantara, pe langa nuanta sportiva beneficiezi si de un plus de eleganta. foarte tare masina dar tot ca o parere personala cred ca ar trebuii sa mai faci cate ceva si prin interior acum ca exteriorul arata super bine
Masina te reprezinta... deci trebuie personalizata... www.mbaudiophile.ro

eugen000001

19 Aug 2010, 00:45

se pare ca trebuia sa citesc pana la sfarsit sa vad ca l-ai schimbat si acum am vazut si ca problema cu volanul se discuta anul trecut... scuze
Masina te reprezinta... deci trebuie personalizata... www.mbaudiophile.ro

Stefan
Subiect Autor

15 Apr 2011, 19:16

I'll be back....soon... 8) 8) 8)
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

MHL
Mihai

15 Apr 2011, 19:29

Interesant... :) Credeam ca ai renuntat la Club Seat...
Era super frumoasa Ibiza...asteptam noul proiect... ;)
EX Seat Cordoba 1.4 16V 100CP
Red Emotion "Cupra look"
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=68&t=8192
Imagine

Stefan
Subiect Autor

15 Apr 2011, 19:36

Nu va ateptati la ceva iesit din comun....doar un mic artificiu de design....

MHL
Mihai

15 Apr 2011, 19:48

La ce masina?
Red Emotion "Cupra look"
Imagine

Stefan
Subiect Autor

16 Apr 2011, 22:18

La Ibiza....ca alta masina...momentan nu mi-am luat

Vlad_TNS

16 Apr 2011, 23:14

bine ai revenit printre noi :)
Ex: 2008 Seat Ibiza 6L Glow Orange
2001 Honda Civic Type-R EP3 Nighthawk Black
2002 VW Lupo 3L Silver

aLeXx
LowRider

17 Apr 2011, 00:21

bun venit inapoi :) asteptam poze si detalii :D

:yah :yah
Imagine
Honda Civic EJ9 - championship white | B-636-ALX |
Imagine
------------------------
@ facebook.com : LowRiderz.Ro | seat Fan | CivicSquad
------------------------
Ex: '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe

MHL
Mihai

17 Apr 2011, 00:27

Stefan scrie:
La Ibiza....ca alta masina...momentan nu mi-am luat

Te intrebasem pt ca am crezut ca ai vandut-o... Am vazut-o prin oras, cred ca stiu despre ce e vorba...dar tin pt mine. ;)
Misto!
Red Emotion "Cupra look"
Imagine

Stefan
Subiect Autor

21 Noi 2012, 14:33

Va salut din nou domnilor membri ai Forumului, care vad ca in momentul de fata sunteti/suntem cu adevarat multi, fapt pentru care ma bucur tare mult.

De vreo cateva saptamani, apucat de nostalgie, am tot intrat pe Forum pentru a-mi revedea vechi cunostiinte, si stadiul in care sunt masinile lor acum, unii le mai au, altii nu, am vazut "proiecte" noi. In mod deosebit m-am uitat pe la Ibizele cu trend de Tuning. Am constat cu placere ca multe "proiecte" au evoluat mult, altele s-au finalizat, ajungand intr-un stadiu similiar cu cel al masinii mele, motiv pentru care nu imi ramane de spus decat Sincere Felicitari celor care ai renuntat la multe pentru a isi vedea visul implinit, celor care au renuntat la o seara cu baietii/fetele, doar ca sa isi econimiseasca banii pentru un ornament de toba, celor care au renuntat la un concediu doar ca sa isi econimiseasca banii pentru un set de jante etc. :D :D BRAVO!!! Celor care sunt la inceput de drum, le doresc doar nervi de otel :lol:

Din pacate, eu a trebuit sa ma despart de Ibiza mea, exact asa cum a fost ea, a trebuit sa o luam pe drumuri diferite, ea la un alt stapan, iar eu....eu momentan nu mai am masina. Neplacutul eveniment s-a produs in luna Aprilie a acestui an. De atunci si pana in prezent, nu trece zi sa nu ma gandesc mahnit la "Ibiza By Real Performance". Mi-as dori tare mult sa se intample vreo minune sa mi-o pot lua inapoi, si sper sa nu moara un vis frumos. Daca totusi, nu va fi sa fie, cam cum imi doresc eu, ma bate gandul, la vremea potrivita, tot un Seat Ibiza 6L Facelift sa imi achizitionez. Am indragit foarte mult acest tip de masina, si consider ca nu am nevoie de mai mult.

Ramasesem dator cu niste mici noutati. Cam asa arata masina mea cand am vandut-o........

Imagine Imagine Imagine Imagine
Sa ne auzim cu bine....
Ultima oară modificat 21 Noi 2012, 14:52 de către mususk266, modificat de 2 ori în total.
Motiv: aranjat pozele

mususk266

21 Noi 2012, 14:55

superba masina, unicat, am vazut-o la intalnirea din 2009 cu ocazia aparitiei clubului la emisiunea promotor:

Imagine Imagine

sper sa revii cu o ibiza, versiune turbo ceva, sa rupi gura targului :wink:
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

Stefan
Subiect Autor

22 Noi 2012, 09:03

@mususk266 - Multumesc! Poate ca a fost unicat in felul ei, dar ma bucur ca acum mai sunt si altele, de la care, poate, pe viitor o sa ma inspir si eu. Daca nu ma insel, am stat chiar unul langa celalat, si tin minte ca am discutat destul de mult in acea seara. Ce a trecut timpul de atunci, 3 ani si jumatate, amintiri frumoase!!!

Mi-ar placea o Ibiza Turbo, dar sincer m-as multumi si cu o varianta de 1.4 85cp.

PS - In postul meu de mai sus am uitat sa precizez schimbarea pe care o facusem la masina, si vede in poze, si anume acel autocolant tribal. Nu stiu cat de mult va place voua, dar tin sa va spun ca pe mine ma cam plictisise, si daca nu o vindeam eram hotarat sa il schimb. Recunosc, pot spune ca am avut "curajul" sa fac asa ceva la mine pe masina, dupa studii indelungi, pentru ca stim cu totii ca un tribal pus la intamplare, poate sa iti faca praf look-ul masinii. Eu il facusem pentru show-urile de styling, am participat, a fost agreeat/placut, dar cred ca ii cam trecuse vremea si ma hotarasem sa il schimb.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26