Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 26

alkatraz83

Re: Seat Ibiza by REAL PERFORMANCE

12 Mai 2009, 10:36

Multumesc mult pentru informatie Stefan si felicitari pt aspectul masinii... cred ca intai am sa ii pun scut de metal si apoi inele.
Ex: Seat Ibiza 1.9 SDI

Seat Cordoba, 2006, 1.4 TDI

Costel

12 Mai 2009, 12:21

:cheers: De vis ibiza ta!!! sa sti ca eu sunt fan 1.2 12V, merge foarte coxal :D si urca repede in ture... vreau sa zic ca in momentu cand am vazut masina ta am crezut ca scap lichid prematur :lol: :lol: aaaaaa merge foarte coxal daca mergi singur in masina, daca mai esti cu inca o persoana te rogi de ea sa faca o depasire :( si apreciez foarte mult stilul tau CLEAN. :D anyway BAFTA IN CONTINUARE :hello1:

Stefan
Subiect Autor

12 Mai 2009, 16:35

Costel scrie:
:cheers: De vis ibiza ta!!! sa sti ca eu sunt fan 1.2 12V, merge foarte coxal :D si urca repede in ture... vreau sa zic ca in momentu cand am vazut masina ta am crezut ca scap lichid prematur :lol: :lol: aaaaaa merge foarte coxal daca mergi singur in masina, daca mai esti cu inca o persoana te rogi de ea sa faca o depasire :( si apreciez foarte mult stilul tau CLEAN. :D anyway BAFTA IN CONTINUARE :hello1:

Multumesc foarte mult pentru apreciere......
Dar unde m-ai vazut tu ...sau unde ai vazut masina.....ai vazut-o live?? sau doar asa in poze si la ProMotor...?
Nu pot sa zic ca merge coxal....eu am si rotile extrem de grele....deci...pierd mult....dar cu timpul sper sa pot schimba motorul..
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

alkatraz83

12 Mai 2009, 16:52

Nu te tenteaza o resoftare .si eu am tot motor mic si m`ar tenta dar nu stiu ce riscuri implica. ma sfatuiesti sa`i pun jenti de 15 aliaj sau tabla 14?

Stefan
Subiect Autor

12 Mai 2009, 23:12

alkatraz83 scrie:
Nu te tenteaza o resoftare .si eu am tot motor mic si m`ar tenta dar nu stiu ce riscuri implica. ma sfatuiesti sa`i pun jenti de 15 aliaj sau tabla 14?

Sincer m-am gandit si la treaba cu resoftarea....dar sincer nu prea ma incanta....pentru ca pana la urma ce as castiga.....???
Eu ma gandesc sa imi schimb motorul cu o versiune de 1.8T...atunci da....inevitabil o sa resoftez calculatorul....
Ca si riscuri....sincer sa fiu cu tine...nu cred ca exista nici macar unul...Pentru un motor normal aspirat cresterea de putere ... teoretica .....este de 8-12%....Asta pe foaie....caci in realitate lucrurile pot sta altfel....dar asta nu o poti dovedi decat pe un stand dyno....Cu cresterea asta nu ai cum sa afectezi motorul...nici macar debitmetrul masinii....in cazul masinilor cu debitmetru....
Ca si jante....cred ca nu ai cerut parerea cui trebuie....uita-te la mine....am niste jante mari...cu un talon la anvelopa cat se poate de mic....Asadar eu nu stiu cam cum vrei tu sa fie masina....comfortabila....sportiva...stabila....etc...Mie unul imi place sa fie cat mai sportiva....aratoasa....stabila....Incercand sa ma pun in pielea ta in functie de intrebarea adresata....CLAR..NU 14" de tabla....in nici nu caz....Macat 15" de aliaj....cat de cat se schimba ceva la masina,....Look...stabilitate...si sa stii ca nici comfortul nu prea scade....caci eu prima data am avut de fabrica jante de 15"....
Te mai gandesti....ne mai sfatuim....mai discutam....si pana la urma vom rezolva dilema....

alkatraz83

13 Mai 2009, 09:32

Ms mult de sfaruti la motorul meu am inteles de la Rabanne ca as ajunge la max 80 de CP ... nu vreau sa creasca consumul daia ma mai gandesc.
Despre jenti . . . foarte frumoase ale tale le-am admirat si vineri la intalnire . . .data viitoare am sa te felicit personal :D eu as vrea stabilitate, ceva nu prea greu ca e motorul mic.

Stefan
Subiect Autor

13 Mai 2009, 10:15

alkatraz83 scrie:
Ms mult de sfaruti la motorul meu am inteles de la Rabanne ca as ajunge la max 80 de CP ... nu vreau sa creasca consumul daia ma mai gandesc.
Despre jenti . . . foarte frumoase ale tale le-am admirat si vineri la intalnire . . .data viitoare am sa te felicit personal :D eu as vrea stabilitate, ceva nu prea greu ca e motorul mic.

Nu ai pentru ce sa imi multumesti....Eu iti multumesc de intrebare si de apreciere via-a-vis de jantele mele....La Euforia o sa vorbim mai multe.....
Daca vrei stabilitate....uite pot sa iti o suspensie foarte buna....la un pret mic....Nu este nici prea rigida.....si ca stabilitate se comporta foarte bine....

Ovvy

15 Mai 2009, 20:40

Felicitari pt toate imbunatatirile aduse masinii , te doare gatul cand trece pe langa tine :))

HoodinY

18 Mai 2009, 11:05

Salutare.

In primul rand as vrea sa te felicit pt ce ai facut cu masinuta aia. Arata grozav.
Acum, legat de informatia ca nu trebuie omologare daca noua culoare nu depaseste 30% din culoarea totala a masinii. "Ochiomtric" mie mi se pare ca plafonul+capota cam depasesc acest procent. S-a mai interesat cineva de acest aspect? Ma gandesc ca poate stefan a primit informatia de la cineva mai binevoitor si imi este frica sa nu raman fara talon daca incerc si eu asa ceva...

In rest, toate cele bune.
Seat Leon 1.6 102 CP
B-62-ZZI

Stefan
Subiect Autor

20 Mai 2009, 08:38

Ovvy scrie:
Felicitari pt toate imbunatatirile aduse masinii , te doare gatul cand trece pe langa tine :))

Multumesc Ovvy pentru apreciere....
Ma bucur cand aud ca realizarea mea "suceste" gaturi.....

Stefan
Subiect Autor

20 Mai 2009, 08:43

HoodinY scrie:
Salutare.

In primul rand as vrea sa te felicit pt ce ai facut cu masinuta aia. Arata grozav.
Acum, legat de informatia ca nu trebuie omologare daca noua culoare nu depaseste 30% din culoarea totala a masinii. "Ochiomtric" mie mi se pare ca plafonul+capota cam depasesc acest procent. S-a mai interesat cineva de acest aspect? Ma gandesc ca poate stefan a primit informatia de la cineva mai binevoitor si imi este frica sa nu raman fara talon daca incerc si eu asa ceva...

In rest, toate cele bune.

Multumesc si tie pentru apreciere.....Acum...referitor la culoarea neagra de pe masina sa stii ca nu depaseste 30%....ideea este ca te poti pacali cand privesti masina datorita stalpilor si a foliilor de pe geamuri....Gandeste-te ca mai sunt doua bucliere...un hayon...patru aripi si patru portiere....care sa stii ca procentual vorbind detin o pondere destul de mare de culoare gri....Eu recunosc ca sunt undeva la limita....dar chiar am fost oprit de Politie si s-au legat putin de chestia asta....si pana la urma....singuri au zis ca nu e absolut nicio problema ca nu depaseste 30% din suprafata vopsita a masinii......
Acum daca vrei sa iti faci plafonul si capota asa....dupa parerea mea.....fa-ti-le...ca nu cred ca o sa ai probleme.....

Stefan
Subiect Autor

20 Mai 2009, 10:00

SEAT IBIZA VS. AUDI A5 1.8 TFSI

Ieri dupa-amiaza m-am intalnit cu un bun prieten de-al meu din Craiova si ne-am facut niste poze la masini....
El are un Audi A5 1.8 TFSI S-Line. Ca imbunatatiri aduse masinii lui se remarca jantele ETA BETA JOFIEL X WHITE 19"....Bodykit Rieger Carbon-Look.....evacuare Borla....
Sper ca pozele sava placa....si vreau sa imi spuneti ce ati alege dintre cele doua ??? :wink: :wink: :wink:

[img]http://img188.imageshack.us/img188/5614/s6303381.th.j[URL=http://img39.imageshack.us/my.php?image=s6303383.jpg][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/8703/s6303383.th.jpg[/img]pg[/IMG][/URL]ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

marius_andre2003
Ibiza Owner

20 Mai 2009, 12:56

vrea sa te felicit pentru jante. mortale!!!! intregesc aspectul masinii.
intre audi si ibiza aleg fara sa ma gandesc: IBIZA!!!

ai facut o treaba foarte misto cu masinuta asta a ta.
felicitari

iar daca o sa-ti fur designu coloristic sa nu te superi (asta in cazul in care nu-i fur culoarea lui ace :P ). combinatia de culori e foarte reusita.
LEON COPA white 1.2TSI 105cp
seat ibiza - SOLD viewtopic.php?f=33&t=3000

PapaGiorgio
D U D U

20 Mai 2009, 14:24

Clar IBIZA ta coane! E beton! :)
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Trainelu

20 Mai 2009, 14:34

si vreau sa imi spuneti ce ati alege dintre cele doua ???

Ibiza cu motorul de pe Audi!!!
ALTEA XL 1.6 STYLANCE
ZENITH GREY
Imagine
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 26