Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 26

Stefan
Subiect Autor

Re: Seat Ibiza by REAL PERFORMANCE

19 Feb 2009, 14:07

ace117 scrie:
Felicitari Stefan!
Cand termini cu bodykit?

Multumesc Zoli.....
Pai cred ca in maxim o saptamana...este la vopsit de 3 saptamani.....dar se pare ca nici nu s-au apucat sa le vopseasca....
Sa sper ca vor fi gata cat mai repede posibil.....caci abia astept sa o termin....sa mai iau si eu o pauza....ca sincer am cam obosit......:))
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

ace117
Membru Fondator

20 Feb 2009, 10:58

Sa pui poze cand e gata! :)
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

iulian
gasalb

21 Feb 2009, 23:27

stefane cand esti gata sa-i dai cu poze,te asteptam,salutari!
SEAT CORDOBA

Stefan
Subiect Autor

24 Feb 2009, 09:54

Cred ca o sa mai astept putin....caci vreau sa pun poze cu ea cand este gata.....adika si cu kitul de adaosuri pt bari si praguri....
Mai aveti putin de asteptat.....asa cum si eu mai am de asteptat.....s-ar putea ca in dupa amiaza sa imi fie gata....asa mi-au spus cei de la vopsitorie.....
In alta ordine de idei....prefer sa mai astept pana este gata.....caci deja vad ca am un "rival" :o destul de puternic pe forum....Oricum masinile vor semana destul de mult.....caci si el are montat Bodykitul de la RaceDesign....numai ca al lui este pe bari de CUPRA...si al meu pe bari de FR.....

Bamse
Moderator

24 Feb 2009, 10:44

hmm...adik masina ta o sa arate ca cea a lui daniel fr din germania?
in fine poti sa imi lasi si mie un numar de telefon pe pm sa te sun cand e sa pun prelungirea aia de bara?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Stefan
Subiect Autor

24 Feb 2009, 17:46

bamse scrie:
hmm...adik masina ta o sa arate ca cea a lui daniel fr din germania?
in fine poti sa imi lasi si mie un numar de telefon pe pm sa te sun cand e sa pun prelungirea aia de bara?

Pai daca am spus ca avem acelasi bodykit....amandoi avem suspensie reglabila....ce e asa mare incertitudine? Diferentele sunt doar culoarea....si faptul ca a mea este in 4 usi si a lui in 2 usi....
Probabil cand va veni ziua sa spun ca masina va urma un upgrade de putere....atunci am putea sa comparam performantele.....
Apropo....sa nu se deschida subiectul legat de Hi-Fi....caci pe mine nu ma intereseaza acest aspect la masina mea.....

Bamse
Moderator

25 Feb 2009, 08:26

ideea e ca bodykit-ul aluia din germania, arata senzational, iar daca asa va arata si a ta, cred ca dau o spargere la pusculita!pt kitul ala....dpinde si cat de costisitor ar fi!

Stefan
Subiect Autor

26 Feb 2009, 09:25

In principiu s-ar putea sa arate putin mai bine bodykit-ul lui DanielFR.....pt ca el are si barile de CUPRA montate pe masina....ceea ce denota mai multa agresivitate si totodata un PLUS fata de barile de FR...asa cum le am eu pe masina.....

Stefan
Subiect Autor

26 Feb 2009, 09:46

Ieri am avut o mare deceptie si dezamagire.....
De dimineatza mi-am pregatit masina...m-am dus sa o spal....caci aveam programare la un service sa imi montez adaosurile de bari si pragurile....Dupa ce am lasat-o acolo....ma suna cei de la service sa imi spuna canu se potrivesc....am crezut ca mor de nervi.....Intr-adevar....nu se potrivesc la marele FIX....Am luat-o de acolo....si am dus-o la un prieten de-al meu...care se pricepe sa monteze astfel de produse.....si mi-a zis ca se poate rezolva ceva ceva.....asa ca aseara aveam gata decat bara fata si cu pragurile......
Azi o sa ma duc la el....sa vedem cum a iesit si spatele.....

Vlad_TNS

26 Feb 2009, 10:11

sper sa fi iesit bine.....asta e cel mai nasol......sa cheltui si sa nu obtii nimic.Dar lasa ca eu cred ca o sa fie bine.Ce vroiam sa te intreb.......ceasurile tale de pe stalpul A ce indica??? si daca as veni la craiova m-ai rezolva si pe mine cu un set de ceasuri dalea ca ale tale si cu montarea???? ca imi place fff mult cum se vad.Si cel mai important....eu am luat masina in Noimebrie...adica am garantiea inca valabila....crezi ca mi-am pierduto pana acum la ce am pus pe ea??(suspensii,filtru sport,toba finala)..jantele nu le pun ca e o idiotenie sa imi pierd garantia ca mi-am pus jante.Si daca nu crezi ca mi-am pierdut-o pana acum,crezi ca o sa o pierd daca montez ceasurile RAID???
Ex: 2008 Seat Ibiza 6L Glow Orange
2001 Honda Civic Type-R EP3 Nighthawk Black
2002 VW Lupo 3L Silver

Stefan
Subiect Autor

26 Feb 2009, 14:10

Pai fi atent....cel mai mult depinde de cei de la service-ul tau SEAT.....daca ei considera ca ceea ce ai montat tu pe ea....sunt suficiente motive s ti-o scoata....ti-o scot si nu ai ce face.....Acum daca ei sunt intelegatori....si mai ales sa le vb si tu frumos....cu siguranta nu ti-o vor scoate din garantie....cel putin asa s-a intamplat in cazul meu......
In alta ordine de idei....pot sa iti comand acele ceasuri si cand imi sosesc....pot sa iti fac o programare la service-ul unde le-am pus eu.....La mine indica voltii de la bateri si presiunea la ulei......

BoaBa

08 Mar 2009, 13:29

Hai stefane cu pozele, ca am observat mai de la distanta masinuta ta zilele astia si am vazut schimbarile :D

bertzi43
B-82-AJS

12 Mar 2009, 18:25

stefan ne-ai uitat cu pozele alea :roll: :roll:

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

Bamse
Moderator

12 Mar 2009, 19:07

hai cu pozele cu masina si lasa-mi si mie un numar de telefon la care sa te apelez ca mi-a venit buza si vroiam sa te intreb cam cum ai montat-o tu, daca ai pus vreun mastic intre bara si buza sa nu vibreze la vant......

Stefan
Subiect Autor

13 Mar 2009, 21:57

In sfarsit reusesc si eu sa pun pozele cu masina.....A durat ceva ...ce-i drept....
Ideea este ca am crezut ca mai pot face ceva....caci sincer nu mi-a iesit la marele fix cam cum as fi vrut eu sa se potriveasca barile......Sunt mai perfectionist din fire....Sper ca pe viitor sa imi multumesc pana la urma si cele mai aspre exigente......
In momentul de fata ....pot sa spun gata....vreau sa iau pauza cam un an.....nu mai vreau sa ii mai fac mai nici o modificare......Dar daca imi va permite bugetul mai devreme decat preconizez eu....sper s apot sa imi schimb motorul....deja am gasit ceva....undeva la 340 CP....dar costa foarte mult.....si nu mi-l permit acum......
Sper sa va placa pozele.....o sa se vada si cam cate este de lasata masina in momentul de fata.....iar pe puntea fata tin sa precizez ca suspensia fiind reglabila....nu am lasat-o la maxim....mai merge putin coborata........
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 26