Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26

crysu
the yellow one

Re: Seat Ibiza by REAL PERFORMANCE

23 Noi 2008, 22:50

Stefan scrie:
crysu scrie:
Stefane ce pot sa iti zic ... TOT RESPECTUL... masina este bestiala asa cum este acum ... daca mai pui si kit-ul ala ce sa zic ... BELEEEEEEEEEAAAAAAAAA e putin spus. E superb ...

Multumesc mult de pareri....Si masina ta arata foarte bine cum este acum....sper sa imi ajunga cat se poate de repede acest bodykit.....

:wink: ai vazut-o dupa ce s-a "pupat" cu un Peugeot 206 ?
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

iulian
gasalb

23 Noi 2008, 22:58

salutari stefane!
despre kit este frumos,mai ales spatele,pentru ca fata nu prea ma comvinge dar spatele e "belea"
de ce nu incerci o bara pe fata cupra,eu o am si ramane foarte bine,mai ales ca tu ai si spada leon cupra r pe care i-o poti pune
:bom:
SEAT CORDOBA

Soche
E L F

28 Noi 2008, 14:04

In mare parte e OK. Pe mine ma atrage mai mult fata, spatele mi se pare putin ciudat cu toba aia bagata in spoiler, ar fi fost mai ok daca era plasa aia si toba undeva sub spoiler, eventual facut putin spatiu pt ea in partea de jos a spoilerului in genul Cupra. Dar gusturile nu se discuta.
Dar cum ramane cu venitu la BM ? Parca ai zis ca vi pe aici sa-ti faci. Ai renuntat?
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

Bamse
Moderator

05 Dec 2008, 10:57

ce mai faci stefan?
cat te coasta adaugirile alea de la bare si pragurile?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

iulian
gasalb

18 Dec 2008, 23:51

salutari stefane,ce mai e de masina ta?
kitul-prezentat mai inainte,l-ai cumparat?
daca nu uite cate o idee:
[img]http://img114.images[URL=http://img110.imageshack.us/my.php?image=cupras1bz4.jpg][IMG]http://img110.imageshack.us/img110/[URL=http://img118.imageshack.us/my.php?image=61923166vm7.jpg][IMG]http://img118.imageshack.us/img118/8655/61923166vm7.th.jpg[/img]4205/cupras1bz4.th.jpg[/IMG][/URL]hack.us/img114/6215/cuprasxx0.th.jpg[/IMG][/URL]
SEAT CORDOBA

Vlad_TNS

Re:

23 Ian 2009, 13:47

Stefan scrie:
Soche scrie:
cu un filtru si o toba complecta urci puterea in cel mai bun caz cu vreo 15-17 cp dar o sa-ti creasca si consumul :P
E gresit daca poti sa crezi ca scoti 15-17CP putere din filtru, evacuare si flashtuning......

Este adevarat ca pe ''hartie'' se spune ca un motor normal aspirat castiga 8-12% din puterea motorului. Evacuarea schimbata cu un sport ti-ar mai da un surplus de putere de 5-7%. Si un filtru de aer pe motoarele astea nu face decat sa iti urce mai repede motorul in ture si nicidecum sa iti dea cai putere. Si apropo....cei mai mari producatori de filtre de aer sport....si dau ex. K&N.....nu fabrica filtre conice sport pt motorul de 1.2 12V.....si numai filtru de carcasa....deci in concluzie nu prea se poate monta un flitru de aer sport care sa nu afecteze ceva pe la motor.......Deaceea nici eu nu mi-am montat....pt ca nu am vrut sa ma fac mai destept decat inginerii din fabricile consacrate de flitre de aer.......
Presupunand ca s-ar putea monta un flitru de aer sport pe 1.2 12V....se mai pune si o evacuare...se mai face si un flshtuning.....va spun de pe acum.....ca puterea motorului va fi de max. 72-73CP.....Dar sa stiti ca va conta mult.....cat va pune in valoare puterea standard....si nicidecum ca scoti 15-17 CP......

Din pacate te inseli.k&n a facut filtru sport pt ibiza de 1.2.Stiu asta pt ca am montat asa ceva pe masina :)
Ex: 2008 Seat Ibiza 6L Glow Orange
2001 Honda Civic Type-R EP3 Nighthawk Black
2002 VW Lupo 3L Silver

Royalu

29 Ian 2009, 16:17

Stefan, mai ai suspensia aia sport de vanzare? Ma intereseaza sa ti-o cumpar cat mai repede!
STOCK IS NOT AN OPTION! BE TUNNED!
Imagine

Stefan
Subiect Autor

29 Ian 2009, 17:38

Royalu scrie:
Stefan, mai ai suspensia aia sport de vanzare? Ma intereseaza sa ti-o cumpar cat mai repede!

Salutare....da o mai am....vezi ca ti-am lasat mesaj....astept vesti de la tine
Apropo....salut pe toata lumea....
Imi cer scuze pt absenta de aproape doua luni de zile de pe forum......
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

Stefan
Subiect Autor

Re: Re:

29 Ian 2009, 17:49

TNS scrie:
Stefan scrie:
Soche scrie:
cu un filtru si o toba complecta urci puterea in cel mai bun caz cu vreo 15-17 cp dar o sa-ti creasca si consumul :P
E gresit daca poti sa crezi ca scoti 15-17CP putere din filtru, evacuare si flashtuning......

Este adevarat ca pe ''hartie'' se spune ca un motor normal aspirat castiga 8-12% din puterea motorului. Evacuarea schimbata cu un sport ti-ar mai da un surplus de putere de 5-7%. Si un filtru de aer pe motoarele astea nu face decat sa iti urce mai repede motorul in ture si nicidecum sa iti dea cai putere. Si apropo....cei mai mari producatori de filtre de aer sport....si dau ex. K&N.....nu fabrica filtre conice sport pt motorul de 1.2 12V.....si numai filtru de carcasa....deci in concluzie nu prea se poate monta un flitru de aer sport care sa nu afecteze ceva pe la motor.......Deaceea nici eu nu mi-am montat....pt ca nu am vrut sa ma fac mai destept decat inginerii din fabricile consacrate de flitre de aer.......
Presupunand ca s-ar putea monta un flitru de aer sport pe 1.2 12V....se mai pune si o evacuare...se mai face si un flshtuning.....va spun de pe acum.....ca puterea motorului va fi de max. 72-73CP.....Dar sa stiti ca va conta mult.....cat va pune in valoare puterea standard....si nicidecum ca scoti 15-17 CP......

Din pacate te inseli.k&n a facut filtru sport pt ibiza de 1.2.Stiu asta pt ca am montat asa ceva pe masina :)

Prietene...ia vezi tu te rog cand a fost scris mesajul care ti l-am trimis eu...
Ma bucur ca intre timp K&N a scos ceva pt motorul asta...am observat si eu asa....Dar uita-te cand ti-am scris eu nu era.....
Caci acum treaba s-a schimbat...este o alta poveste.....
Apropo....cati cai ai castigat ??? Cum merge ???

Vlad_TNS

29 Ian 2009, 18:26

Nu imi dau seama daca am castigat vreun cal.Parerile sunt impartite.Unii zic ca da putere,altii ca nu da nimic si da doar sunet.Eu cred ca da si putina putere.O sa merg la dyno cat de curand.Apropo.multa lume zice ca acest filtru strica motoru....e adevaraT???? p.s. zi-mi si mie t rog cat ai dat pt dvd-ul ala(ala care ocupa cele 2 spatii din bord),ca sunt tare interesat
2002 VW Lupo 3L Silver

Stefan
Subiect Autor

29 Ian 2009, 22:07

TNS scrie:
Nu imi dau seama daca am castigat vreun cal.Parerile sunt impartite.Unii zic ca da putere,altii ca nu da nimic si da doar sunet.Eu cred ca da si putina putere.O sa merg la dyno cat de curand.Apropo.multa lume zice ca acest filtru strica motoru....e adevaraT???? p.s. zi-mi si mie t rog cat ai dat pt dvd-ul ala(ala care ocupa cele 2 spatii din bord),ca sunt tare interesat

In principiu la motorul asta nu o sa ai mare crestere de putere....doar ca iti ridica masina in ture mai repede...si pune mai bine in valoare puterea de fabrica....
Pe DVD am dat 500E in septembrie 2007...sincer nu stiu cum mai sunt preturile acum. Caci nu prea m-a mai interesat..

Stefan
Subiect Autor

03 Feb 2009, 22:19

Pregatesc o schimbare majora in priviintza aspectului masinii mele....
Sper sa va placa....

Vlad_TNS

04 Feb 2009, 02:12

ce anume?????spune-ne spune-ne plz :D
2002 VW Lupo 3L Silver

ace117
Membru Fondator

04 Feb 2009, 11:20

Stefan scrie:
Pregatesc o schimbare majora in priviintza aspectului masinii mele....
Sper sa va placa....

Detalii pls! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Stefan
Subiect Autor

04 Feb 2009, 22:12

ImagineImagineImagineImagine
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 26