Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 26

ace117
Membru Fondator

03 Oct 2008, 20:06

Cei de la ProsStreet se numara printre cei mai tari din tara!
Daca vreti o programare, sa stiti ca au loc numai prin primavara!
N-are de ce sa se duca nici la Oradea si nici la Arad!

Iar despre kit...discret...cel de la ProStreet mi-a placut mai mult. :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

ace117
Membru Fondator

03 Oct 2008, 20:08

Soche scrie:
Pai daca tot vine pana in Arad sau Oradea de ce sa nu vina la Baia Mare? Si oricum din cate am inteles el vrea din fibra de carbon si nu vrea s-o faca oriunde. Eu cred ca stiu de ce baieti vorbeste si da intradevar lucra superb cu fibra. La un concurs recent de tuning nu mai retin unde au avut o Toyota Mr2 complect din carbon daca nu ma insel :)

Cei cu carbon reprezinta alta firma.
E vorba de firma lui Adisoruc (membru pe ClubSeat) si un croat, iar ei lucreaza numai din carbon. :)
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Soche
E L F

03 Oct 2008, 20:18

Da, pe ei ii stiu. Dar am auzit si de o alta firma de tuning din baia mare care face body kituri. Dar nu stiu daca este aceasi firma. Oricum eu zic ca merita sa vina pana aici la noi pt ca merita acel body si daca si lucreaza asa bine cum zice atunci merita din plin niste sacrificii. Bafta sa ai si daca te decizi sa vi lasa un semn, dau o cafea ceva ;)
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

Stefan
Subiect Autor

04 Oct 2008, 10:03

F33lings scrie:
eu in locul tau.. as da o fuga la oradea.. la Ervin de la Crazy tuning..
stiu ca lucra impecabil..
sau suna la kid tuning in Arad.. pe Vale..

Am vazut multe masinitu tunate atat de Crazy Tuning cat si de Kid Tuning. Sincer sa fiu nu prea am ramas asa impresionat cum am ramas de creativitatea celor de la ProStreet.....Nu vreau sa le fac Doamne Fereste antireclama....dar sincer...nu prea sunt pe gustul meu.....daca as fi pus in postura sa aleg dintre Crazy Tuning/Kid Tuning si Bodykitul celor de la ABT....as prefera ABT-ul chiar daca e mai simplu.....Deci ca idee asta cu Kid/Crazy Tuning pica din start......
Multumesc oricum pt propunere......

Stefan
Subiect Autor

04 Oct 2008, 10:06

Soche scrie:
Pai daca tot vine pana in Arad sau Oradea de ce sa nu vina la Baia Mare? Si oricum din cate am inteles el vrea din fibra de carbon si nu vrea s-o faca oriunde. Eu cred ca stiu de ce baieti vorbeste si da intradevar lucra superb cu fibra. La un concurs recent de tuning nu mai retin unde au avut o Toyota Mr2 complect din carbon daca nu ma insel :)

Nu vreau sa imi fac kitul din fibra de carbo....pt ca este foarte scump...asta in primul rand...spre exemplu o bara pe fata de poate ajunge si la peste 1000E....iar in al doilea rand nu imi place carbonul mie pe masina mea.....caci nu am cu ce sa il asortez....ma gandesc pe viitor cand o sa am o alta masina sa increc o combinatie de carbon.....dar acum nu este cazul.....

Stefan
Subiect Autor

04 Oct 2008, 10:07

ace117 scrie:
Cei de la ProsStreet se numara printre cei mai tari din tara!
Daca vreti o programare, sa stiti ca au loc numai prin primavara!
N-are de ce sa se duca nici la Oradea si nici la Arad!

Iar despre kit...discret...cel de la ProStreet mi-a placut mai mult. :wink:

La fel ca tine gandeam si eu .....:P:P

Stefan
Subiect Autor

04 Oct 2008, 10:08

Soche scrie:
Da, pe ei ii stiu. Dar am auzit si de o alta firma de tuning din baia mare care face body kituri. Dar nu stiu daca este aceasi firma. Oricum eu zic ca merita sa vina pana aici la noi pt ca merita acel body si daca si lucreaza asa bine cum zice atunci merita din plin niste sacrificii. Bafta sa ai si daca te decizi sa vi lasa un semn, dau o cafea ceva ;)

Multumesc frumos pt amabilitate....si tu daca ai drum prin Craiova vreodata sa stii ca te astept.....

Andrei
Admin / PR

05 Oct 2008, 09:30

salut Stefan! Iti lasasem mesaj pe 4tuning forum insa am vazut ca nu raspunzi p'acolo asadar te intreb aici ..cat costa o pereche de pleoape ptr ibiza cu tot cu vopsit si lamela daca intr-adevar se poate lua de la orice dealer seat! merci frumos

Stefan
Subiect Autor

05 Oct 2008, 10:38

retardel scrie:
salut Stefan! Iti lasasem mesaj pe 4tuning forum insa am vazut ca nu raspunzi p'acolo asadar te intreb aici ..cat costa o pereche de pleoape ptr ibiza cu tot cu vopsit si lamela daca intr-adevar se poate lua de la orice dealer seat! merci frumos

Salut...Scuze...dar nu am mai intrat de mult pe 4tuning....daca mai ai ceva pe viitor sa ma intrebi rte-as ruga sa o faci aici....
Pleopele costa 106E si sunt de la JE Design
Lamela se poate achizitiona de orice dealer Seat...Nu stiu exact cat costa...cred ca undeva la 150 Roni....
Bafta....

Andrei
Admin / PR

05 Oct 2008, 21:48

Stefan scrie:
retardel scrie:

Salut...Scuze...dar nu am mai intrat de mult pe 4tuning....daca mai ai ceva pe viitor sa ma intrebi rte-as ruga sa o faci aici....
Pleopele costa 106E si sunt de la JE Design
Lamela se poate achizitiona de orice dealer Seat...Nu stiu exact cat costa...cred ca undeva la 150 Roni....
Bafta....

thx :D

Stefan
Subiect Autor

08 Oct 2008, 09:06

Nu ai pt ce....daca mai ai si alte intrebari....iti raspund cu cea mai mare placere....

Andrei
Admin / PR

08 Oct 2008, 21:43

Stefan scrie:
Nu ai pt ce....daca mai ai si alte intrebari....iti raspund cu cea mai mare placere....

momentan nu am alte intrebari. miercuri fac si eu comanda la ibiza:) dupa ce imi vine o sa te tot stresez cu intrebarile stai fara grija :)) cat despre pleoape le vreau 100% dar nu acum si mai am ceva idei..astept sa vad si ce zic astia de la seat..sper sa nu ma faca sa astept vreo 2 luni ca innebunesc :roll:

Stefan
Subiect Autor

09 Oct 2008, 08:29

retardel scrie:
Stefan scrie:

momentan nu am alte intrebari. miercuri fac si eu comanda la ibiza:) dupa ce imi vine o sa te tot stresez cu intrebarile stai fara grija :)) cat despre pleoape le vreau 100% dar nu acum si mai am ceva idei..astept sa vad si ce zic astia de la seat..sper sa nu ma faca sa astept vreo 2 luni ca innebunesc :roll:

Pai atunci sa asteptam masina....si ce sa iti zic....sa o stapanesti sanatos anticipat.....Felicitari pt alegerea facuta......
Si eu sunt multumit de alegerea pe care am facuto....dar nu prea sunt multumit de motor....ti-as recomanda sa nu iti iei motorul de 1.2....opteaza pt ceva mai mare....pt ca Ibiza model asta este mai grea decat Ibiza modelul nou.....si vei fi dezamagit in unele privinte de reprize..chiar si consumul este mai mic decat 1.4...

Andrei
Admin / PR

09 Oct 2008, 10:05

am optat pentru un motor diesel..in mare ar fi ibiza exclusive. culoarea inca nu stiu..sunt confuz..as vrea neagra...as vrea argintie sa dea bine pe negru ..as vrea alba cu plafon negru si folie ca se vede frumos ..insa nu stiu ..dati-mi si voi idei :D

Soche
E L F

09 Oct 2008, 12:20

1.4 TDI am eu si se comporta superb. Buna alegere, o sa fi multumit de ea. Dupa ce urca acu la 90 C rupe asfaltu :lol: :wink:

Pai neagra e frumoasa dar se vede urat mizeria pe ea si + cand e soare puternic te cam coci inauntru. Gri e prea comun parerea mea...

Eventual alba cu plafon negru da, ar arata bine. Eu unul m-am indragostit de rosul meu emocion :)
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 26