Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ionutbt
Subiect Autor

Rola intinzator alternator Ibiza 1,2 12v 2002 E4

01 Iul 2008, 20:31

Hy,there,tuturor!Am o problema legata de rola intinzatoare-de ceva timp incepuse sa scartaie si am decis sa mi-o schimb,fiind uzate bucsele de teflon din ea,dar, cu stupoare,am aflat ca rola se gaseste f greu:de 2 ori am facut comanda, ca pe "Febi" ,ca pe "orijinal"-aceeasi piesa mi-au adus(dupa codul ce l-am dat eu-de pe piesa originala,de pe masina si dupa codul masinii VSS..),piesa care nu se potriveste neam(172 ron)...Sunt disperat si se aude din ce in ce mai tare,haskaie si am deja o curea rupta si inca nu gasesc rola care imi trebuie.De specificat este faptul ca la mine la motorul de 1.2L benzina2002 Ibiza, rola se monteaza pe corpul motorului cu un surub care se infileteaza intr-un corp conic,deci piesa are o mica scobitura in partea dinspre motor,iar rolele care le-am primit in comanda sunt plate,ramanand cu cate 1.5-2 cm in afara,atingand in alta rola fixa.AJUTOR,Fratilor, ca nu stiu ce sa mai fac....ma gandeam sa iau una si sa o alezez nitel,insa....mi-e cam frica....Astept cu nerabdare orice indicatie,ajutor sau indrumare catre ori magazin ori persoana de contact care sa-mi faca rost de piesa ,fie ea si uzata(SH).Codul piesei este AG 03D903 305B, seria de pe certificat este VSSZZZ6LZ3R006606, motor 1.2 l 12v .2002.

Bamse
Moderator

02 Iul 2008, 09:14

te pot ajuta eu...
lucrez la pbv 2 si am sa comand piesa la noi la magazie.....
esti din bucuresti?
vb mai multe ok!?
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube