Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Bamse
Moderator

Re: SEAT EXEO

11 Mai 2009, 11:08

ravemstr, cand poti sa vii imi dai si mie un pm inainte, sa ma asigur ca masina este aici, si nu este plecate cine stie p unde!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Testosul

11 Mai 2009, 11:16

bamse scrie:
consola la leon, nu va place.....consola de la exeo, tot nu va place....
acuma remus, chiar esti carcotas, sincer........are multe butoane, ecrane, sunt placute la atingere butoanele......

si lemnul acela....doar de gustul fiecaruia depinde.
live pe masina chiar e placut ochiului....si e si f ieftin, fata de cat costa la audi.

incercati sa vedeti si partile bune.
in fine cine vrea, poate sa o vada la noi la shr.....nu stiu daca am sa pot ajunge vineri cu ea, dar,
la euforia va fi .

Masina este 99.9% Audi....si cum am avut ocazia sa merg cu un Audi A4 aproximativ o saptamana in februarie - multumesc Bamse, Dio, Cristi si Antonio (care avea chiar si acelasi motor ca cel de pe acest Exeo de drive test), pot spune ca masina este exceptionala...iar pretul imbatabil.

Sylver

13 Mai 2009, 16:53

Nu vreau sa fiu eu carcotasul, dar mie pretul nu mi se pare prea imbatabil. Sunt destule masini de cls medie mai ieftine (cu discount inclus) si cu ceva mai multa istorie a modelului in spate: mondeo, mazda 6, passat black edition. As fi curios cum sta superb-ul la pret fata de exeo, e un rival din acelasi grup. Bine, ramane de vazut si ce oferte de discount vor exista pe viitor, masina e frumoasa (mie unul imi place cel putin) insa o mare problema o reprezinta faptul ca e un model cu totul nou, e prima generatie, exista chestia aia cu lipsa de imagine a modelului si cu o oarecare neincredere a cumparatorului. A doua ar fi platforma veche de la A4: pt mine asta nu e un dezavantaj avand in vedere ca A4 si-a dovedit fiabilitatea, dar am tot vazut chestia asta cu platforma veche aruncata inainte nu doar de useri, ci si de site-uri de profil in review-urile lor la Exeo.
Black Leon benzinar

cornelius

14 Mai 2009, 08:57

Azi dimineata am fost la Metrotehnica sa fac o programare pentru cateva reparatii.
In showroom era un Exeo negru, 2.0TDI 143CP.M-am urcat in el si pot sa va spun foarte sincer, ca masina arata mult mai bine vazuta "live".
Interior excelent, materiale foarte bune, finisaje foarte bune, portbagaj imens. Asa cum spunea si colegul Testosul, masina este 99,9% Audi.
Trecand peste acest aspect (pozitiv sau negativ, depinde cum privesti chestiunea), personal mi-as lua aceasta masina, doar fiindca sunt pasionat rau de marca Seat, insa la 23.400 Euro cat era asta, gasesti o gramada de alte marci la preturi mai bune si ceea ce e foarte important, modelele sunt originale nu preluate de la altii.
Oricum astept sa cumpere altii inainte :D , si apoi cand mai scade pretul (si isi va reveni si bugetul meu :wink: ), ceea ce sunt convins ca se va intampla, s-ar putea sa ma vedeti in Exeo :lol:
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

leon2

am vazut azi exeo am inebunit..........

15 Mai 2009, 21:12

azi am fost la dona ,cand intru mam excitat de tot au adus exeo ,nu am ce sa zic frumoasa masina,trebuie neaparat sa ma invart sa mi iau una
baieti mi au recomandat sa ma uit la exeo ficei patronului ,binenteles exeo full cel mai tare lucru mi sa parut trapa .................;cu panouri solare parca sunt panourile care le montez eu;tare masina baga aer rece cand sta parcata,ce sa va zic cred ca mi iau una,ca banuiesc ca va fi rezistenta ,ca vechiul meu toledo din 2003 a tinut 400000 km si inca mai merge,v am pupat astept pareri despre exeo daca la ti vazut :)

TIBI

Re: am vazut azi exeo am inebunit..........

16 Mai 2009, 12:46

si eu astept sa aduca la Pex seat exeo...dar nu mi se mare o masina orgasmica
design tipic german,nimic iesit din comun :wink:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

vlad_m

16 Mai 2009, 13:36

Prin amabiliate dl-ui Bamse am executat drivetest cu Exeo. In afara de faptul ca motorul inca nu e lasat si nu trage cum sunt obisnuit la Leonul meu, e o senzatie f placuta la volan. In primul rand e super silentioasa, ai senzatie maxima de stabilitate, suspensii excelente (deh... mostenite de la Audi). La fel si pozitia la volan... etc.
La cat costa isi merita banii !!!
Leon 1P Stylance 2.0 TDI 140cp + TCM
viewtopic.php?f=5&t=2551

TIBI

20 Mai 2009, 08:17

este expus in ploiesti.
o sa ma duc sa-l studiez
chiar sunt curios

huse piele schimbator

Florin&David
JAF

20 Mai 2009, 13:12

Ieri am facut test drive.
Varinata full option cu 2.0/143 CP diesel.
Masina arata excelent, motorul trage super chiar si in treapta a 6 a.
Foarte incantat de masina.
este pe lista de asteptare deocamdata. VAZ este prea nou.
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

andrei.27kim

20 Mai 2009, 13:25

am fost si eu azi la moldotrans iasi si vazut una bucata exeo. varianta de top 2.0 tdi\143 cp piele nu avea in rest cam de tot. la prima impresie masina ii ff reusita materialele folosite sunt premium ca design mia placut si nu prea ... partea fata ii smechera rau per total arata f bine partea din spate lasa un pic de dorit ... calitate\pret ii ok si mai e si seat pe deasupra deci foarte OK :)
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

TIBI

20 Mai 2009, 22:11

am vazut-o,m-am urcat in ea,am studiat-o in amanunt...mi-a placut
pot spune ca e cel mai bine finisat seat.
e o varianta pt alte masini,dupa mine arata mai bine ca un passat b6 sau ca noul superb
dar pretul te cam opreste,e apropiat de cel al unui opel insignia sau de cel al unei toyota avensis care iti ofera mai multe dotari.

huse piele schimbator

PapaGiorgio
D U D U

21 Mai 2009, 18:24

Imi pare rau ca n-am ajuns sa o vad si eu, ma bucura insa parerile pozitive pe care le vad pe forum. Mie cel putin din poze si din descriere mi-a placut mult, insa un test drive sau macar o vizionare indeaproape ar fi minunat sa se intample.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

TIBI

21 Mai 2009, 20:49

@PapaGiorgio cel care era cu masina la expozitie mi-a spus ca de saptamana viitoare va fi expusa la sediul din bucov.

am uitat sa spun ca singurul lucru deranjant la ea era imbinarea si pozitionarea cotierei.
cand e frana de mana trasa se ridica si cotiera in sus si arata cam aiurea,nu vreau sa par carcotas :wink: :roll:

repet...asa seat bine finisat nu am vazut,practic e fara cusur...deci se poate :lol:

huse piele schimbator

PapaGiorgio
D U D U

22 Mai 2009, 07:10

Multam Tibi, daca o expun si la PEX sigur imi fac timp. Lucrez undeva pe langa Obor, deci sunt relativ aproape. Abia astept!!! :bounce:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

cornelius

27 Mai 2009, 10:06

A inceput sa apara Exeo pe strazi.
Azi plecam la birou si de pe o strada din cartier a iesit unul alb cu numere rosii.Am mers cu el pana la Aviatorilor.
L-am studiat in trafic si nu e rau de loc, din spate arata foarte bine, asta avea si trapa deschisa, jante frumoase.
Cred ca ar trebui facuta acum in froum si rubrica cu Exeo.Eu am sa il caut in cartier, sa vad daca il pot gasi si sa ii las un flyer.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine
  • 1
  • 7
  • 8