Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

drk
Subiect Autor

Problema far dayline seat leon 1p

16 Noi 2010, 10:05

salut, am pe leon una bucata pereche de faruri dayline si spre dezamagirea mea a aparut o problema la farul stanga, mai exact nu se mai aprinde pozitia(ledurile).
am fost la un service si am inteles ca intra curent in far, problema se banuieste ca ar fi din cauza unui led ars.am sunat la service seat si mi`au zis ca nu ma pot ajuta pt ca risca sa deterioreze farul cand incearca sa`l desfaca.
in situatia asta ce ma sfatuiti sa fac?daca are cineva o anume rezolvare, as fi puternic recunoscator :)
salutari

drk
Subiect Autor

Re: Problema far dayline seat leon 1p

22 Noi 2010, 08:20

nu se pricepe nimeni? :cry:

patzaichin
LEONidas

22 Noi 2010, 16:07

Cel mai bine e sa te duci la un service si sa iti monteze cate o rezistenta la fiecare 3 smd-uri! Eu asa am facut si nu mai am nici o problema! Eventual te duci si iti si cumperi cateva smd-uri ca sa le inlocuiesti pe cele arse.

Problema apare pentru ca ele sunt legate toate in serie si daca se arde unu mor toate. Asa daca le leaga in paralel cate 3 plus o rezistenta acolo nu mai ai problema niciodata!

Daca nu sti unde sa te duci....da-mi un pm si te trimit unde am fost eu cu ale mele!
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

s_e_r_g_i_u_08

01 Feb 2011, 13:41

sal patzaichin, ma intereseaza si pe mine acel service sa rezolv o problema cu farurile Dectane! Stima!