Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

cobra
Subiect Autor

leon 1p 2008

10 Noi 2010, 14:44

salut
am cumparat recent un leon si am cateva nedumeriri:
- are radio cu mp3 si nu am reusit sa gasesc nici mort buton de pause sau/si cel de repeat track. am tot felul de repeat folder si randomuri dar astea 2, care mie mi se par destul de uzuale nu le gasesc... sa nu mai zic de mute care am citit ca e disponibil doar pentru usa??? ma rog
- se poate inlocui playerul acesta cu o navigatie eventual, ceva nu foarte scumpa care sa fie ceva mai avansata? are cineva ceva de genul asta de vanzare? ma intereseaza doar cele care se incastreaza ca cel de fabrica, nu mai vreau sa stau cu fetele de casetofon dupa mine. nu trebuie neaparat sa fie navigatie, doar sa fie mai avansata decat ce e asta din fabrica, mi se pare cam prea "basic"
- se simte diferenta daca ii fac ecu remap de la 105 la vreo 130 cai? 105 astia parca sunt cam lesinati, vin de pe o masina cu 115 si e diferenta parca mult prea mare...
mai erau si altele, dar nu imi vin in minte acum
merci
c

gamer555
ClubSEAT Admin

Re: leon 1p 2008

10 Noi 2010, 15:08

eu am buton mute/pause pe volan. de repeat track, nu stiu sa am asa ceva, doar sa dai "back" cand ajungi spre sfarsit :roll:

playerul se poate inlocui cu navigatia seat, sau cu o replica dupa RNS510 (parca asa se cheama), dar chiar si replica costa pe la 1800 ron. de aia originala n-are rost sa-ti spun cat costa, cred :)

remap de la 105 la 140 are bogdan90, si se simte clar diferenta.

cobra
Subiect Autor

Re: leon 1p 2008

10 Noi 2010, 15:39

nu am comenzi pe volan :( din comenzile radioului nu se poate?
mda, stiu ca e f scumpa o navigatie :(( si daca nu e cea din fabrica mi-e un pic frica de maronii. asa am deja un player alpine, dar m-am cam saturat sa tot scot fata si sa o pun la loc...
140 cai mi se pare un pic cam extrem :) am intels ca se poate duce safe in 130-133
vreo sugestie la cine as putea sa o fac la pret acceptabil?
merci