Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

prapadila
Subiect Autor

Salutare!...

03 Noi 2010, 20:15

Salutare tuturor!...
Sunt nou in Club Seat insa am totusi un seat ibiza din 2005 de 1 an.L-am cumparat la mana a doua. Foarte buna masina!...Spun ca am tinut-o deoarece am hotarat, chiar daca sunt multumit de ea sa o schimb si sa imi iau un Leon. Peste o saptamana soseste!...Sunt foarte curios cum este motorul 1.4 TSI.Am fost la un test-drive, evident, inainte de a comanda masina si mi-a placut mult!...Sper sa raman tot asa de entuziasmat!...
Seat Leon Facelift 1.4 TSI Stylance -magico black CJ 13 PZY

ram84

Re: Salutare!...

04 Noi 2010, 07:14

Bun venit! Felicitari pentru alegere, o sa fi multumit de Leon si de motorul 1.4 TSI. Asteptam poze cand il primesti!
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

mardan

04 Noi 2010, 15:00

Motorul e foarte bun, am deja 3500 km cu el si nu ai treaba. Doar ca in Bucuresti cam suge benzina, si il conduc in general numai dupa cum arata indicatorul de schimbat viteze. Doar cand mi se pare ca indicatorul o ia in balarii il ignor. Masina o sa iti placa, chiar daca spatiile de depozitare din interior tind spre zero, in spate nu vezi mai nimic prin luneta iar in lateral vizibilitatea e cel putin 30% obturata de niste montanti imensi, dar masina arata cum arata si asta te face sa ii uiti toate hibele...
Apropo, motorul e euro5 sau e euro4 si trebuie sa cotizezi la maretul stat ecologist roman?

DiNO

05 Noi 2010, 02:58

motorul tau va fi euro 5 deci pt moment ai scapat.
ce echipare e?
motorul o sa iti placa, o sa vezi, consuma asa cum il conduci.
daca te dai la ea sare de 11 in oras, insa un consum mediu de 10 in aglomeratia din bucuresti mi se pare decent.
in schimb, pe sosea libera, eventual noaptea prin oras, 6 trepte etc. vei fi placut impresionat.

Nu as spune ca nu vezi nimic in spate. cu o pozitionare corecta a oglinzilor, unghiurile moarte spate sunt foarte mici.
in schimb, montantii fata sunt groaznici la viraje. in special la virajele la stanga. dar vorba unui prieten: "faci si tu ca la raliu, mai dai capul stanga dreapta!"

asteptare usoara!
si mai da'ne detalii despre configuratia masinii!
SEAT LEON SPORT 1.4 TSi 125 CP 2010 Roşu Emocion Cupra2010looks
ImagineImagine
BEFORE & AFTER

CIOBY R H U

05 Noi 2010, 10:43

so stapanesti sanatos.se inmultesc pe zi ce trece 1.4 tsi-urile:Dhai cu poze.sal drumuri bune
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND

Dunky

05 Noi 2010, 19:17

bun venit si asteptam pozele de rigoare :D
Viata-i grea dar trece!

prapadila
Subiect Autor

09 Noi 2010, 20:23

DiNO scrie:
motorul tau va fi euro 5 deci pt moment ai scapat.
ce echipare e?
motorul o sa iti placa, o sa vezi, consuma asa cum il conduci.
daca te dai la ea sare de 11 in oras, insa un consum mediu de 10 in aglomeratia din bucuresti mi se pare decent.
in schimb, pe sosea libera, eventual noaptea prin oras, 6 trepte etc. vei fi placut impresionat.

Nu as spune ca nu vezi nimic in spate. cu o pozitionare corecta a oglinzilor, unghiurile moarte spate sunt foarte mici.
in schimb, montantii fata sunt groaznici la viraje. in special la virajele la stanga. dar vorba unui prieten: "faci si tu ca la raliu, mai dai capul stanga dreapta!"

asteptare usoara!
si mai da'ne detalii despre configuratia masinii!

nivelul de echipare este style+ inca ceva optionale iar taxa de poluare este zero. Mi s-a promis ca va sosi in cateva zile...abia astept!

prapadila
Subiect Autor

09 Noi 2010, 20:24

Dunky scrie:
bun venit si asteptam pozele de rigoare :D

Bine v-am gasit!...merci mult de primire si, da!...voi veni si cu poze!