Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37

TIBI

Re: Sugestii,observatii,critici

26 Apr 2012, 15:56

Bine ar fi sa apara un warn statuspt fiecare dintre noi. Ala care ''comite'' sa i se inroseasca,cat sa dea de gandit.
Sau doar pt cei care au facut ceva sa apara statusul.Pacat ca s-a ajuns sa discutam/propunem astfel de lucruri.Unii chiar nu pot fi colegi(/oameni)

O alta sugestie ar fi ca in momentul cand vrei sa fii membru al acestui forum ,rubrica pt oras/sat/coliba sa fie obligatoriu.
Formulari gen : la calculator, in spatele tau etc sa nu fie tolerate.
Nu inteleg ce secret o fi :roll:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

BOGY26
Bogdan

26 Apr 2012, 17:12

Se pare ca scriem aici si suntem "auziti", cum aude Basescu ceea ce vrea poporul...pacat...

TIBI

26 Apr 2012, 20:07

Suntem si ''auziti'' , nu am nici cel mai mic dubiu.
Onesti sunt majoritatea membrilor acestui club,dar din pacate mai sunt si ciurucuri printre noi(inevitabil)
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Remus
Membru Fondator

26 Apr 2012, 21:45

Auzim , procesam si vedem cum executam :) !!!
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

ciprian83
Zorro

26 Apr 2012, 21:54

Remus,asta sper ca nu e ca vorba domnului presedinte: noi ne face ca lucram voi va faceti ca platiti. :yh
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004

Cosmin
Admin

27 Apr 2012, 08:29

Bogdan, te inteleg in problema cu stopurile si iti dau dreptate. Si eu mi-am luat teapa aproape 300 de euro si n-am primit nimic in schimb.
Insa topicul Trader Rating e anunt global la sectiunea Bazar.
Personal consider ca e suficient asa, afisarea lui in toate sectiunile ariei comerciale ar eticheta gresit comunitatea Club Seat Romania. 99% dintre noi suntem corecti, iar exceptiile nu merita sa fie scrise pe toate gardurile. Si sa nu uitam ca scopul clubului e altul, nu efectuarea de tranzactii comerciale.
Singura chestie pe care o putem face e sa ii interzicem accesul pe forum userului respectiv.

"- Club Seat nu este afiliat sub nici o forma si nu reprezinta interesele persoanelor fizice si / sau juridice care isi promoveaza produsele si serviciile pe forum. Echipa tehnica selecteaza cu mare atentie produsele si serviciile oferite prin intermediul forumului, incercand sa promoveze servicii de cea mai buna calitate de la firme recunoscute atat local cat si international si incercand sa obtina pentru membrii clubului reduceri de pret la servicii, manopera etc. Totusi, garantiile sunt oferite exclusiv de catre furnizorii serviciilor sau bunurilor respective, Club Seat neputand fi raspunzator de nici o pretentie ulterioara. Eventualele divergente se rezolva direct cu furnizorul bunului sau al serviciului respectiv.
Singura masura pe care o poate lua echipa tehnica a Club Seat este interzicerea accesului pe forum a persoanelor fizice si dupa caz, a persoanelor juridice care, cu buna stiinta au indus in eroare sau au omis sa precizeze anumite aspecte ale bunului sau serviciului oferit prin intermediul forumului, aspecte care au dus fie la cheltuieli suplimentare, fie la daune."

Iti multumesc pt. intelegere :hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

BOGY26
Bogdan

27 Apr 2012, 09:20

Multumesc Cosmin, eu inteleg si punctul de vedere al clubului, dar stii foarte bine ca ce ti-am vandut tie si nu numai, am data marfa exact cum am descris-o...nu vreau sa-l rastignesc pe Mircea(oricum el poate intra sub alt pseudonim si face acelasi lucru), numai ca din ceea ce am citit nu este singurul, iar daca as fi citit ceva despre el la "trader rating" clar nu as mai fi discutat cu el...nu ptr. mine voiam sa fie sticky, ci ptr. intreaga comunitate.
Multumesc frumos si tie si lui Remus ptr. ca sunteti singurii care au luat atitudine, sa zic asa :idea:

Cosmin
Admin

27 Apr 2012, 09:44

Bogdan, vezi ca in primul post din topicul asta exista "lista neagra", ca sa zic asa.. Da-mi PM cu toate datele care le ai despre Mircea (adresa, telefoane etc) ca sa le fac publice.

Sunt de acord cu tine, majoritatea suntem corecti..Si eu am vandut multe chestii si am efectuat multe lucrari la colegii de pe forum, insa nimeni nu a scris ca a fost multumit.. :( Insa faptul ca nu au scris nimic de rau inseamna ca e de bine :) (daca face sens ceea ce am scris) :)

Eu zic ca in orincipal aici sa scriem pe cei neseriosi, in primul post din topic. Cum am zis si acolo, cei ce nu se regasesc pe lista neagra sunt de incredere.

Multumesc.
Imagine

BOGY26
Bogdan

27 Apr 2012, 11:44

Ai PM.
Eu am citit foarte multe lucruri bune despre tine si te-au laudat si ti-au multumit cativa pe aici.. :tongue
Multumesc!

Roger
Moderator

08 Oct 2012, 22:12

De ce cenzurati link-urile catre vwforum?
Este atat de mare orgoliul cuiva sau nu s-au primit destule spagi?
Lasand la o parte discutiile tehnice, care sunt mult peste ce exista pe clubseat, acolo se pot stoca diverse fisiere si arhive.
De fiecare data cand am pus link catre vwforum si a fost sters sau modifica de catre voi, moderatorii, tema discutiilor si-a pierdut din nuanta si uite asa respingeti posturile si ideile care ar putea fi utile pentru multi.
Am mai avut discutia asta si cu Baltazar cu mult timp in urma si a incercat el sa dreaga busuiocul cum ca nu exista antipatii intre vwf si cs, dar se pare ca treaba persista. In topicul asta viewtopic.php?f=86&t=13740&p=287142#p287142, ma trimite la REMUS. De ce? Daca aveti o explicatie postati-o, nu ma deranjeaza, indiferent din partea cui vine. E mult mai enervat sa editezi sau sa stergi link-urile catre vwf fara explicatii.

Cosmin
Admin

09 Oct 2012, 08:26

Pozitia noastra nu e una concurentiala fata de vwforum, hothatches si alte forumuri auto.. Insa consider ca ar trebui sa existe o reciprocitate. In regulamentul vwforum sunt interzise linkuri catre alte forumuri concurente (pct 4, alin.c)

" c) Nu sunt acceptate posturi, mesaje sau semnaturi ce promoveaza alte forumuri "concurente" VWForum.ro
Toate acestea (pct. b si c) vor fi sterse neconditionat de catre moderatori si sanctionate cu avertisment verbal. In cazul repetarii vor fi sanctionate cu warning.

Cu toate ca noi nu avem nimic impotriva linkurilor catre vwforum, atat timp cat ei cenzureaza linkurile catre alte forumuri discutia se opreste aici. (Cu toate ca putem fi noi cei cu capul pe umeri si sa cedam primii).

Totusi, ca o solutie de compromis, se accepta pe forumul clubseat "copy / paste" din topicurile de pe vwforum, cu conditia sa fie intre ghilimele si cu font italic.

Nu as numi situatia asta o chestiune de orgoliu.. Pur si simplu as vrea sa fie o situatie echitabila.. Dupa cum am spus, eu nu consider vwforum un forum concurent, insa ei eticheteaza clubseat in felul asta. In plus, ei obtin si sume de bani din traficul de pe forum, pe cand la noi se suporta totul din buzunarul nostru (e drept ca ei au si mai multi membri, alta platforma, alta sustinere si asa mai departe).
In alte cuvinte..daca si ei vor accepta linkuri catre CLub Seat, atunci putem accepta si noi linkuri catre ei. Pana atunci, doar "copy / paste"

Multumim pt. intelegere!
Imagine

Roger
Moderator

09 Oct 2012, 11:10

Multumesc pentru raspuns Cosmin :hi

Remus
Membru Fondator

09 Oct 2012, 19:54

Roger ,Da` nu-mi da pace treaba cu spaga... as vrea o explicatie clara :) , poate stii ceva ce nu stiu eu !!!!
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

Roger
Moderator

09 Oct 2012, 20:44

Pai tocmai ca nu stiu si asta m-a facut sa presupun.
Nu stiu ce intelegeri ai cu alti jupani de pe alte forumuri si chiar nu e treaba mea, insa ma astept ca unii sa ceara spaga ca sa-ti lase niste portite in plus deschise.
Sfatul meu era sa nu le dai curs, iar Cosmin a explicat clar si concis situatia.
In plus situatia asta trebuie depasita si nu cred ca e ok sa dureze la nesfarsit. Incercati cu resursele pe care le aveti sa aduceti un plus prin posibilitatea stocarii de fisiere.

Iar ca un sfat prietenesc: posteaza si tu mai des sa simta lumea ca esti prezent pe forum ;)

sandman

09 Oct 2012, 21:46

ca sa nu zicem c4 :wink:
Audi A4 Avant B8 2.0TDI 170CP 2011 -AICI
ex: Seat Leon 1P Facelift 1.4TSI 125 CP 2010
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31