Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 65

puputavi
Subiect Autor

Re: Leon Top Sport Platinum - Bruta!

11 Mar 2014, 10:53

Mna mi-a zis mesteru ca vopseaua e custom made preparata de el in atelier :))

puputavi
Subiect Autor

11 Mar 2014, 19:01

Astazi am reusit intr-un final sa rezolv si cu flansele. Am avut nevoie de 5mm ca sa 'curat' etrierul. Initial le facusem de 7mm dar la grosimea asta nu se face buza si nu ramanea suficienta cat sa am pe ce pune roata. Dar da 2mm conteaza asa ca oficial am rezolvat si cu rotile de iarna. In final astea vor ramane pentru vara pe masina.
In final rotile se aliniaza perfect. Nu sunt nici iesite nici prea bagate in interior. Acum sa vedem cum se conduce :D

Imagine Imagine

CristianACS

11 Mar 2014, 21:02

Dau` bine pe masina :thumbright:
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

Tudor Anghel

12 Mar 2014, 11:27

Nice. :D
Seat Leon 1M, 1.6 l, 16V, 105 CP AUS - The Black Mamba

sipul

17 Mar 2014, 02:00

bafta cu leonu . poti sa imi zici ceva despre faruri ... un pret de achizitionare...cum bat .. nu le dai ?:)

ohohoh ce poza am gasit aici la tine :)))

Imagine
Seat Leon 1.9 TDI FR 18.. CP

puputavi
Subiect Autor

19 Mar 2014, 20:40

Salut, farurile sunt Dectane. Sunt multumit de ele, nu le dau, da le poti lua noi la vreo 200E.

In alta ordine de idei wkndul trecut am plecat in Austria dar nu fara peripetii. Aveam un arc pe spate din kitul H&R care a cedat. Era indoita o spira si facea ca dracii. Prin urmare suna mecanicul de urgenta si am pus inapoi arcurile de FR/Top Sport(cu care masina e cam cocoata) dar macar am putut pleca in concediu. Am reusit sa pierd si un capac de la prag, m-am bucurat in schimb sa aflu pe forum ca se poate cumpara si separat. O poza cu masina dupa un drum lung, si privelistea din usa balconului.

ImagineImagine

puputavi
Subiect Autor

27 Mar 2014, 21:18

Inainte sa parasesc tara am trecut si eu la echiparea de vara, definitiv de data asta. Pot zice ca am ramas impresionat de gumele Continental Sport Contact 5.
Nu am probleme cu aderenta nici in viteza a doua, si cu jantele pe 17 masina se comporta exemplar atat la plecari de pe loc ca si in curbe.
Imagine

tekolinooo

28 Mar 2014, 08:19

Hehe, arata foarte bine :) drumuri bune si km fara probleme cu ele :)
:hi

CristianACS

28 Mar 2014, 08:22

Și mie îmi place cum arată.
:thumbleft:
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

gamer555
ClubSEAT Admin

28 Mar 2014, 10:46

e adevarat, sport contact 5urile sunt foarte bune, astea se pun si pe FR 5F cu jantele Performance. problema la ele e ca la fel de repede se si consuma, sa nu te astepti sa te tina prea multe "veri" :)

drum bun, have fun :hi diferenta la mine a fost ca eu am plecat cu tot cu masina

puputavi
Subiect Autor

28 Mar 2014, 11:18

Merci baieti.

Ma gandeam si eu sa pelc cu tot cu masina dar in Oslo sunt foarte scumpe parcarile.
Si dupa o vreme dupa ce primesti work permitu si personal numberu nu mai ai voie sa mergi cu masina inmatriculata in alta tara.

Reguli stricte si la inmatriculari de masini. Costa o avere daca nu sunt cumparate de aici din No.
Numai dealerii aduc masini de afara aci, si bineinteles preturile sunt mult mai mari, mai ales la astea second.

mihai.b

28 Mar 2014, 13:51

Poti sa pleci cu ea, ideea e sa nu faci abuz acolo. Adica sa te adaptezi si sa circuli fie cu transportul in comun, fie cu bicicleta si cu masina doar cand ai nevoie si de preferat in afara localitatilor. Eu am fost plecat cu masina inmatriculata in Ro in Danemarca si am stat acolo 2 ani, regulile sunt aproximativ la fel si nu am avut nicio problema.

Daca esti oprit in trafic de politie si iti cer personal number-ul, abia de atunci ai probleme. Prima data o sa iti fotografieze masina si nr. de km afisati la bord si o sa fie introduse pozele in baza lor de date; daca vei mai fi oprit ulterior si se constata ca ai mai condus masina acolo, fie iti confisca numerele (daca sunt mai drastici) si ca sa le recuperezi va trebui sa platesti destul de mult si, sa scoti masina din tara, fie doar iti vor cere sa scoti masina din tara.

Sunt foarte drastici - legea iti permite sa circuli doar 2 saptamani cu o masina inmatriculata in alta tara - cel putin in Danemarca asa e, dar regulile sunt aproximativ la fel in toata Scandinavia. De inmatriculat nici sa nu te gandesti pentru ca este foarte scump si nici cerere pentru a obtine permis sa conduci masina acolo sa nu te gandesti sa faci - in cazul in care te mai gandesti sa pleci cu masina - pentru ca te vor respinge 99%.

Atentie ca politia are si masini 'undercover', neinscriptionate, ii mai da de gol doar motorizarea :D, in general au benzinare V6, V8-uri dar mai conduc si din astea mai 'puturoase' :tongue

Hai ca ti-am poluat destul topicul...una peste alta, este frumos si cu masina pentru ca vezi multe locuri in care este destul de scump sa ajungi si pe care cu avionul le ratezi.

tekolinooo

28 Mar 2014, 16:02

Huh, V6, V8 ?:)) Nu fugi de aia doar cu un Koenigsegg One , cu altceva n-ai sanse :)))

Sau, cu un 1.8 T cu turbina K04, soft bun si ceva modificar, sau poate nici atunci :))

Glumesc, oricum, din nefericire statele respective sunt foarte stricte la normele de poluare, motiv pentru care nu lasa multe masini ( si nici nu incurajeaza ) sa circule pe teritoriul lor, Romania e printre putinele tari cu masini care polueaza excesiv, dar n-avem noi treaba... Asta e :)

puputavi
Subiect Autor

23 Apr 2014, 12:20

Ca tot am vazut ca e la moda, cochetez si eu cu ideea unui BMW Coupe, dar o masina mai speciala de duminica.

Imagine

Tudor Anghel

23 Apr 2014, 13:13

Frumos, foarte frumos.
Seat Leon 1M, 1.6 l, 16V, 105 CP AUS - The Black Mamba
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57