Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Alien_X
Subiect Autor

Oglinda laterala stanga deplasata!

12 Oct 2010, 19:21

In primul si-n primul rand, salutare tuturor.Numele meu este Ionut, de un an de zile am o Ibiza 1.4 85cp. modelul 2009 tocmai ce am implinit 17000 de km.Masina a fost luata noua!..gata cu introducerea :P
Problema , dupa cum spune si titlul topicului, nu de mult mi-am gasit in parcarea de angajati de la munca oglinda deplasata din locului ei iar geamul oglinzi se tinea doar in cablul ...Geamul l-am pus la loc, comanda de reglaj functioneaza normal din interior dar partea proasta este ca...suportul s-a deplasat de portiera putin..se vede in interior intre oglinda si portiera.Dupa cate mi-am dat seama este prinsa in 3 picioruse..doua s-au desprins si acum sta prinsa doar in unul singur!!!...
As dori sa stiu daca pot scoate carcasa de plastic a usi din interior si pus oglinda la loc...Si un tuturiol la cum se scoate acea carcasa ar fi super de ajutor, sau macar cateva indici.
Va multumesc mult anticipat si ...numai bine.

BALTAZAR2003
Moderator

Re: Oglinda laterala stanga deplasata!

12 Oct 2010, 20:06

Salut
Daca ai sa cauti ai sa gasesti cum se desface usa...
Sunt si poze.
Este simplu, se scoate ornamentul de la usa si vei gasi doua suruburi care fixeaza fata, le desfaci si desprinzi clipsurile de pe laterale...
Foloseste functia cautare
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine