Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Dunky

Re: Leon - Uk Style

13 Mar 2011, 18:31

la multi ani masinii tale arata foarte bine cu modificarile facute dar nici inainte nu arata rau :D :cheers
Viata-i grea dar trece!

maverick1508

13 Mar 2011, 23:25

Te-ai pus serios pe treaba :tongue
Spor :hi
Imagine
designed by Giorgetto Giugiaro
Seat Toledo '96 & Opel Astra '03

mchereja

14 Mar 2011, 15:57

Salut si felicitari pentru masinuta!!!
Vreau doar sa te intreb daca nu ai avut vreodata probleme cu masina inmatriculata in Romania.
Asta pentru ca legislatia din UK spune ca poti circula cu o masina inmatriculata in strainatate doar 6 luni din 12.
Mersi si bafta in contiuare.
Intr-o lume sufocata de Volkswagen si Dacia, un SEAT e o pata luminoasa de culoare...
Seat Toledo 1.9 TDI 90 CP 2002 ALH
BN - 27 - CAM

andrei_xp
Subiect Autor

14 Mar 2011, 17:59

@mchereja: din Septembrie 2010 si pana acum niciodata nu m-a oprit politia sa ma intrebe de absolut nimic. o singura data am stat la discutie cu niste politisti, intr-o parcare unde faceam niste poze cu masina, dar n-a fost nimic mai mult decat o discutie amicala. Iar din ce stiam eu, pot circula 12 luni aici, dupa care sunt obligat sa o inscriu la loc. Dar in astea 12 luni, eu urmeaza sa ies din tara...si apoi vin alte 12 luni de circulat fara probleme. Pana acum e o vectra cu nr de Buzau, Logan cu nr de Timis, Logan cu numar de Prahova si Seatul meu cu numar de Bacau.
Ex: Seat Leon 1.4 S

Nicola Cristian

15 Mar 2011, 00:01

Singura problema e ca acum imi sta aprins martorul de la AIRBAG! Am pus vag-com pe masina si nu detecteaza nicio eroare. Am vb cu cineva si-a zis ca e posibil in 24h sa dispara sau dupa 100mile. O sa mai incerc sa mai fac o diagnoza saptamana viitoare. Oare e posibil sa fi atins vreun fir sau vreo mufa atunci cand am desfacut partea inferioara a bordului?

Inainte de a scoate mufele de la ceasurile bordului, trebuia sa deconectezi borna de la baterie si nu iti mai ramanea martorul de airbag aprins.
Se stinge din vagcom fara probleme.
Si eu am patit-o cand am dat ceasurile jos, pe atunci nu stiam.

Foarte tari inelele. Spor la schimbari, in general.
SEAT LEON / TOLEDO 1M CONSTANTA
1,9 TDI ARL, 1,9 TDI ASV, AGR, AHF, 1,8t APP, 1,8 AGN, 1,6 16v AZD 1,6 AKL, 2,3 v5 AQN, AGZ.
nicola_marius@yahoo.com
0724635870

andrei_xp
Subiect Autor

16 Mar 2011, 00:43

@Cristi: stiam de faza cu bateria, dar tipu cu care le-am montat a zis ca nu e neaparat. apoi a facut o scanare cu vagcom si n-au aparut erori pe el.
@Maverick: incet incet tati...se lucreaza...sa vedem ce se-ntampla cand vin acasa.

@ontopic: azi mi-a trimis tata poze cu noua "duda". este un Midland Alan CB 100. Am mai avut din astea in probe cand am fost prin tara, dar niciodata nu prea m-am gandit serios la a cumpara una. Ei bine, de azi o am :)
Imagine

si inca o poza...asa din mers :))

Imagine

mchereja

16 Mar 2011, 03:02

"Vehicles brought into the UK can be used for six months in any 12-month period. You do not need to register the vehicle in the UK as long as you can show that the vehicle complies with the registration and tax requirements of its home country. It’s the responsibility of the driver to prove how long the vehicle has been in the country. If the keeper of the vehicle becomes resident in the UK, the vehicle must be immediately registered and taxed in the UK"

Asta e de pe un site oficial. Am intrebat pentru ca mie mi-a atras cineva atentia ca amenzile sunt foarte mari... Si nu merge faza ca ies din tara si intru iar, e vorba doar de 6 luni din 12, indiferent de iesiri...
Intr-o lume sufocata de Volkswagen si Dacia, un SEAT e o pata luminoasa de culoare...
Seat Toledo 1.9 TDI 90 CP 2002 ALH
BN - 27 - CAM

andrei_xp
Subiect Autor

21 Mar 2011, 12:24

astazi am facut o mare descoperire... absolut incredibila!
aseara am ajuns acasa destul de tarziu (cam pe la 23:00), am parcat masina si m-am bagat direct la somn. azi dimineata cand m-am trezit si-am iesit sa verific posta m-am uitat la masina si-am vazut ca lipseste ceva. cineva si-a dorit foarte mult niste capacele VERZI pentru valva de la roata si a decis sa mi le fure pe ale mele... problema e ca nu le-a furat pe toate 4 ci doar 2...
:yh absolut incredibil! nu pot intelege ce dracu poti face doar cu 2 capacele! :lol: bine ca am altele de rezerva...
intamplarea asta e din ciclul "ce uameni!" :lol:

ionutblv
BLV SCENTS

21 Mar 2011, 12:41

pune si tu valve ascunse :twisted:
Imagine

MHL
Mihai

07 Apr 2011, 20:49

Felicitari pt masina si nu mai te mai obosi sa intelegi "uameni" de genul asta...iti pierzi timpul...eu ma mir ca isi aduc aminte sa respire la ce IQ neglijabil au...
Spor la ocolit militia engleza! ;)

P.S. : Simpatica prezentarea de aniversare :-)
EX Seat Cordoba 1.4 16V 100CP
Red Emotion "Cupra look"
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=68&t=8192
Imagine

liviu12s

23 Apr 2011, 08:18

Andrei ai rezolvat problema ? despre care mi-ai spus... :?
Leon 1M Sport FR KIT 1.6 16V Bifuel

andrei_xp
Subiect Autor

11 Mai 2011, 00:38

@MHL: Multumesc pentru aprecieri!
@Liviu: da, am rezolvat. am fost la o vulcanizare mai "profi" si au luat aia si-au prins exteriorul antifurtului cu un fel de "freza" sau ceva. apoi l-au infiletat bine peste antifurt, dupa care au reusit abia folosind forta a 2 oameni sa desfaca fiecare antifurt. asta s-a intamplat pentru ca le-a strans ca ciobanu, idiotu asta de la service-ul din UK. in loc sa le stranga cu cheia de roti, le-a fortat la maxim cu pistolul...in fine. am luat alte antifurturi care sa nu mai prezinte aceeasi problema ca cele vechi.
Iar ca un mic UP-date, am legat proiectoarele la instalatia de lumini, am facut o diagnoza completa (moment in care-am sters eroarea de la airbag lasata de cand au fost puse inelele cromate), am facut cheile briceag sa mearga si am si schimbat cauciucurile vechi si barbierite, cu unele Michelin Pilot si am mai facut si o revizie completa (filtru ulei + ulei Helix de la Shell, filtru aer, filtru polen, filtru combustibil).

Am fost si cu masina pe la targurile auto din zona cat am fost acasa, dar nu am reusit sa o vand. Acum ramane sa vad daca voi continua ceea ce-am inceput sau o sa-ncerc s-o vand la un pret foarte mic. Oricum, timp de gandire mai este...

Si acum cateva poze:

Proiectoare:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

2 poze de pe drum - Austria

Imagine

Imagine

Iar ultima poza din Bruge - Belgia

Imagine

maverick1508

11 Mai 2011, 01:00

Bre, ai tu nebunelile tale dar nu-ti bate joc de banii tai :) Se da ea...
Imagine
designed by Giorgetto Giugiaro
Seat Toledo '96 & Opel Astra '03

andrei_xp
Subiect Autor

11 Mai 2011, 14:28

BREAKING NEWS!

Astazi am primit o oferta de nerefuzat! Schimb pe schimb cu un Seat Ibiza FR ROSU din 2007! Revin cu poze peste cateva ore. Sper sa va placa! :yh

andrei_xp
Subiect Autor

14 Mai 2011, 23:10

Ok. Gata cu gluma! De saptamana viitoare masina va fi in lucru! Nu stiu cat de mult va dura sa fac tot ceea ce mi-am propus, dar va fi gata vara asta! Altceva nu mai zic! :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7