Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Xaruna
Subiect Autor

Seat Cordoba 1.4 85 CP 2008

16 Iun 2008, 01:10

Asa cum am promis .. cand ne trece euforia, punem si poze cu micuta bijuterie rosie :)
Din pacate euforia ne-a trecut brusc deoarece vineri, pe 13 cand facea si mititica fix o saptamana, a pupat-o un timisoream ametit in fund :(
Tocmai plecasem sa platim taxele necesare inmatricularii, am oprit la o trecere de pietoni regulamentar si dupa vreo juma de minut s-a oprit si individul in fndul nostru ... ne-a aruncat un metru mai incolo pretinzand ca nu era atent se uita in stanga si ca in fond e tabla se repara .. ne venea sa il sugrumam nu alta ...
Partea buna, daca pot sa spun asa, e ca a iesit mai putin sifonata decat RAV 4 lui ... de aici reiese ca e o masina mai mult decat rezistenta cu o caroserie exceptionala ... preferam sa nu stiu asta dar sa nu fie lovita ... ma rog.
Momentan intampinam mici probleme, banuim noi cauzate de benzina, are momente cand abia se taraste (desi stim bine cat de nervoasa poate sa fie) si ceva belele cu plutitorul ... avem senzatia ca nu indica corect. Maine dimineata suntem programati cu ea la service pt montarea alarmei si acum sa facem si constatarile pagubelor, devizul si programarea pt reparatii :((
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Remus
Membru Fondator

16 Iun 2008, 07:40

Foarte frumoasa masinuta voastra :D Furia rosie puteti sa ii spuneti :D !!!
Ultima oară modificat 16 Iun 2008, 08:21 de către Remus, modificat 1 dată în total.
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

PapaGiorgio
D U D U

16 Iun 2008, 08:13

Frumoasa foc bestia rosie, inca o data sa o stapaniti cu bine. O sa se rezolve fara probleme si cu reparatia, o sa vedeti. Bine ca n-a fost mai rau. Cat priveste motorul, fiind abia la inceput va mai dura ceva pana "isi va da drumul", cum se spune, si eu am avut aceeasi senzatie la primii km, insa acum, dupa 2000 km, se simte o imbunatatire clara.
Bafta si sa auzim numai de bine! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

cornelius

16 Iun 2008, 11:00

Sa o stapaniti sanatosi!
Multi kilometri linistiti si fara probleme.Se va rezolva cu bine, sunt sigur si micul incident neplacut, iar masinuta o sa va aduca multe satisfatii.Credeti-ma.

el_ovy
HVN

16 Iun 2008, 11:33

Imi pare rau de incident :( . Dar trece. S-o stapaniti sanatosi!
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

Xaruna
Subiect Autor

Ehh ...

16 Iun 2008, 15:46

Mii de multumiri .. sunteti o comunitate pe cinste :) E o reala placere sa vizitezi acest forum.
Ok. Alte imprsesii. Azi dus la 8:45 masina in service pt montarea alarmei. ora 17 ajuns acasa fara masina ... abia maine :(((
O prima estimare ochiometrica duce cam la o luna de stat in service pt ce trebuie schimbat la ea in urma accidentului ... am apucat si noi sa ne bucuram de ea 6 zile :((((
Si o luna in conditiile in care nu mai are si defecte pe sub caroserie care nu au fost constatate la politie .. scuze fata de timisoreni, dar cu acel timisorean am deja ceva personal !
Sar'na se sfaturi, de primire si incurajari :) si noi speram din suflet sa isi revina dupa ce iese din rodaj si evident din service.
Revenim si cu alte impresii dar momentan suntem cam sifonati de vesti si in special de durata.
Sar'na mumos inca o data pt toate urarile de bine :) Si noi va dorim toate cele bune atat voua cat si bijuteriilor aflate in posesie :D

ace117
Membru Fondator

16 Iun 2008, 20:32

Super nashpa, asta da ghinion... :?
Sper sa rezolvati cat mai repede, sa fiti atenti la vopsit, nu luati masina pana cand nu este exact asa cum a fost inainte, fara asigurari, ca lasam asa acum iar dupa 2 zile facem un polish si iese exact ca originalul, plus alte chestii...
Multa bafta! :)
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Xaruna
Subiect Autor

17 Iun 2008, 22:23

Mersi frumos de sfaturi ace :) o sa fim atenti .. desi noi am cerut sa se faca pe bucati in ideea de a nu sta atat cu ea in service si au spus ca nu se poate din cauza politicii companiei de asigurari.
De bine ce ne obisnuisem cu ea ...
Azi m luat-o inapoi cu alarma cu tot si parca merge mai bine ca niciodata ... or fi luat-o baietii la o tura in service ca zboara mititica :)))
We -> happy :D