Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

dani2683
Subiect Autor

martor spirala aprinderea bujiilor incandescente

03 Oct 2010, 21:51

am si eu o problema,am un seat cordoba 1.9 sdi si azi in timp ce mergeam cu masina prin oras a inceput sa palpaie in mers martorul spirala de la aprinderea bujiilor incandescente,imi palpaie tot timpul ca o semnalizare,am citit in manualul masinii si imi spune ca este o defectiune la mortor si sa consult cel mai apropiat service,cine poate sa-mi spune ce se intampla sau daca a mai patit cineva asa ceva si daca are ceva daca mai merg asa cu masina un timp pana ajung la un service? am vazut ca motorul toarce bn si nu sunt probleme in mers,doar ca palpaie tot timpul spirala aceia.ms frumos

dani2683
Subiect Autor

Re: martor spirala aprinderea bujiilor incandescente

04 Oct 2010, 10:07

pana la urma am rezolvat, a fost de la switch-ul de la pedala de frana,era defect si nu mai aveam stop pe frana,dimineata acum am mers la un prieten de-al meu care lucra la un service si mi-a zis ca e de la acel switch,am mers si l-am cumparat(450ron) si l-am schimbat eu acasa,asa am rezolvat problema si merge acum si stopul pe frana si nici spirala nu mai palpaie :)