Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Raluca Olteanu
Subiect Autor

Cordoba Fever 1.4 2007

15 Iun 2008, 18:24

Salutare! Anul trecut am achizitionat o Cordoba 1.4 TDI/ 70CP culoare gri sobolan :D. Fata de dorarile standard am mai adaugat: airbag lateral pt locurile din fata, ESP, jante aliaj, culoare metalizata in total m-a costat 15800EUR. Cand masina a ajuns la Porshe Aviatiei, am mentionat ca dorim si o cotiera, costa in jur de 350 lei. Mi-am zis ca mai mult de 70 lei nu ma costa manopera, insa cand am achitat intreaga "distractie" spre surpirnderea mea am platit 150 lei manopera!!!

Masina se conduce foarte usor si ma pot strecura prin trafic fara probleme deoarece dimensiunile imi permit. Am fost impresionata de capacitatea portbagajului, care mi s-a parut imens...dar cu timpul am realizat ca nu are deschiderea foarte mare.
Cordoba are garda la sol destul de ridicate. Am mers prin zone foarte denivelate si nu atingeam scutul :lol: ! Am observat insa ca are suspensiile foarte rigide. Cand treci printr-o groapa din Bucuresti sau Craiova sau Ploiesti (cam in orasele astea am intalnit multe gropi in asfalt) cu 50 km/h iti vine sa plangi, dar te asigur ca masina nu a patit nimic, doar zgomotul te face sa crezi ca o rupi in doua!
Din cauza suspensiilor masina are un balans mult mai mic - zic eu Atu cordoba!

Va recomand sa nu luati niciodata 3 prieteni pe bancheta din spate! Masina ofera un spatiu destul de mic in spate. Am prieteni care mi s-au plans de n ori ca nu au loc, ca au amortit etc!! Am stat si eu in spate si nici 2 persoane, zic eu, nu stau prea bine...cred ca de vina este spatarul banchetei. Am impresia ca nu imi da voie sa am o pozitie relaxata!

Va recomand sa va alegeti si suportul de pahar ca si dotare optionala...eu ii simt lipsa :(, precum si tavita de sub scaunul din dreapta soferului pentru ca torpedoul nu este foarte incapator...mie cel putin nu imi ajunge ca spatiu de depozitare :D

Gata copii! Puneti-va pe luneta logo clubseat.eu ca sa ne salutam in trafic! Pana acum nu am vazut pe nimeni :(!

Daca veti fi cuminti o fac si poze cu masinuta pt ca tocmai am spalat-o special pentru poze! REVIN!

el_ovy
HVN

15 Iun 2008, 18:26

Bine ai venit! Asteptam pozele :)
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

Remus
Membru Fondator

15 Iun 2008, 18:34

Bine ai venit :D si fi atenta prin trafic ca , noi suntem pe acolo :D .
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

PapaGiorgio
D U D U

16 Iun 2008, 08:17

Bine ai venit in randul posesorilor de Seat si pe forum. Sa o stapanesti cu placere. Asteptam si ceva poze, pentru ca impresii de drum deja ne-ai oferit.
Referitor la ce ai scris despre gropi, pot confirma ca Ploiestiul este printre cele mai bombardate orase, strazile arata ca dupa razboi inca in multe zone ale orasului, in ultimele saptamani s-a mai rezolvat ceva din cauza alegerilor.
Bafta! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

cornelius

16 Iun 2008, 11:03

Felicitari pentru masinuta si bun venit in club.
Asteptam cu interes poze!

iulian
gasalb

09 Iul 2008, 20:06

sa o stapanesti sanatoasa,multa bafta cu masina si hai cu pozele! :P

CaTaLinZIF
Enigmatic

01 Aug 2008, 23:24

foarte inteleapta ideea de a dota o cu esp.. :wink: ....niste poze ceva?...
Leon 2.0 TDI Stylance. Magico Black. B-77-ZIF
Cordoba 1.9 TDI 101 CP SV-09-UMU
Ibiza 1.4 75 CP Yellow SV-09-WFT