Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

FlorentinPavel
Subiect Autor

Cumpar presuri de mocheta sau clipsurile de prindere

29 Sep 2010, 11:09

Cumpar presuri de mocheta, pot fi si rupte, pe mine ma intereseaza sa recuperez din ele clipsurile de plastic cu care se fixeaza in butonii din podea. Daca aveti presuri dedicate modelului Leon/Toledo 1M si nu sunt uzate le cumpar si pe acelea, dar sa fie in versiunea cu clipsuri, sa mi se potriveasca pe masina.
Tel. meu e 0766519783, sau imi lasati mesaj aici.
Multumesc anticipat.

Nesami

Re: Cumpar presuri de mocheta sau clipsurile de prindere

05 Oct 2010, 12:05

FlorentinPavel
Subiect Autor

06 Oct 2010, 12:43

Am incercat dar nu prea intelege nimeni ce vreau eu. M-am decis sa postez o imagine cu butonul de plastic pe care-l am eu in podea si in care se fixeaza presurile. L-am scos de acolo prin desurubare. Ca sa vedeti imaginea faceti click pe ce e mai jos.

http://img38.imageshack.us/img38/6112/f ... ie0663.jpg

Eu nu vreau saiba si nici surub, vreau niste clipsuri care fac click prin simpla apasare peste butonul din imagine (e original, nu e adaptat) si care se monteaza pe presurile textile si chiar pe cele din cauciuc, am vazut montate si pe presuri de cauciuc. Nu am de gand sa ma pun cu bormasina pe podeaua masini si sa stric cablaje ori mai stiu eu ce.

stefi_2212

21 Oct 2010, 20:49

citeste mai jos in anuntul ala si o sa vezi clipsurile pe care le cauti, poate le iei separat
http://f.imagehost.org/view/0061/Prinderi_1_compressed

FlorentinPavel
Subiect Autor

22 Oct 2010, 09:03

Da, am vazut, multumesc pt. indrumare, le vazusem oricum si inainte, insa baiatul care le vinde nu raspunde la solicitari, am incercat sa comunic cu el si degeaba.

El le denumeste saibe, insa nu sunt saibe, sunt niste bucsi din plastic care se monteaza in gaurile presului prin imbinarea celor doua saibe pe un cilindru mic de plastic.

FlorentinPavel
Subiect Autor

27 Feb 2011, 13:08

Am cumparat noi de la reprezentanta, 4 cleme rotunde tip clipsuri duble mama si tata, 30 lei.
Anuntul nu mai e de actualitate.
Rog un moderator sa stearga acest anunt si multumesc pentru gazduire.
Salutari tuturor !