Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Cosmin
Admin

Re: Lion King White

26 Aug 2011, 08:13

Alex, n-o sa fie nici un flame..S-au linistit apele..

DMV, pe viitor vrei sa revii la forma stock sau tot la un kit exterior custom? Cat au costat modificarile ce le-ai facut pana acum, daca nu e confidential, bineinteles..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

DMV_seat
Subiect Autor

26 Aug 2011, 09:42

Cosmin, n-o sa revin la forma stock a masinii, ramane bara fata asa cum era modificata,doar ca am umplut golul acela de la buza de jos a barei, bara spate a fost modificata, eleronul ramane, o sa-i pun niste praguri normale,neevazate, o sa fie vopsita alb-mat toata, inclusiv jantele si oglinzile, am gasit o capota de carbon oem pe care planuiesc sa i-o iau, o sa-i schimb jantele si-o s-o cobor. Legat de pret...cu tot cu vopsitul cred ca peste 3000 de euro.
Leon 2010 Alb, FR - DSG, 2.0 - 211 CP
B-112-DMV

DMV_seat
Subiect Autor

26 Aug 2011, 09:45

aLeXx scrie:
adevarul ca evazarile erau cam extreme... mai finute daca erau si era interesanta masina :)

fata spatele si usile sudate pe spate au ramas nu ? :)

Usile pe spate nu erau sudate, ci doar acoperite cu fibra...si nu au ramas nici acelea.
B-112-DMV

aLeXx
LowRider

26 Aug 2011, 09:55

pai hai cu niste poze sa vedem si noi masina cum arata acum... sau hai la intalnire diseara :)

orice i-ai planuit mult succes in continuare :)
Imagine
Honda Civic EJ9 - championship white | B-636-ALX |
Imagine
------------------------
@ facebook.com : LowRiderz.Ro | seat Fan | CivicSquad
------------------------
Ex: '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe

volvol

26 Aug 2011, 10:00

DMV_seat scrie:
In alta ordine de idei, resoftare n-o sa-i fac pt ca am aflat ceva nu prea placut legat de motorul nostru care m-a facut sa nu-i mai fac dar evacuarea o sa i-o schimb, admisia si ic cu cel de s3, bujii,...sa vad daca toate astea se ,,pupa" fara sa-i fac resoftare.

Sa-mi trimiti si mie te rog un PM scurt cu ce ai auzit despre motorul nostru, mai mult de curiozitate, ca eu am incredere deplina in maparile facute de companii cu renume. :) Chiar si dupa ce vad pe forumurile din afara (in special in State, acolo nu cred ca este vreun Golf 6 GTI cu soft-ul stock - ca Seat nu se importa).

Cam peste tot pe unde am citit review-uri si date tehnice, 2.0 TSI-ul era mega laudat cand se facea comparatia cu 2.0 TFSI. Spuneau ca au rezolvat cam toate problemele majore care au aparut pe Golf 5 GTI (pompa de benzina e fara cam follower, distributia, PCV fix etc). Si este si ceva mai potent la tuning decat precedentul 2.0 TFSI, adica se pot obtine valori mai mari de cuplu si cai cu aceleasi modificari in ambele parti.

Nu stiu sigur daca merge sa-i pui un downpipe sport fara update la soft, insa admisia + IC S3 + cat-back sport merg fara probleme cu soft-ul original. O sa vezi tu mai multe cand se va apropia momentul sa le montezi. :)

Bafta.
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

DMV_seat
Subiect Autor

26 Aug 2011, 13:07

aLeXx scrie:
pai hai cu niste poze sa vedem si noi masina cum arata acum... sau hai la intalnire diseara :)

orice i-ai planuit mult succes in continuare :)

Nu e gata masina, cred ca la sfarsitul saptamanii viitoare o sa fie. Trebuie finisata din nou si revopsita.
B-112-DMV

TIBI

26 Aug 2011, 22:18

volvol scrie:
Sunt curios daca colegului Tibi i-ar fi placut daca o lasai asa. :)

Pt ca tot te roade curiozitatea,sa-ti si raspund : NU
Parea ... ma abtin.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Rhadoo

06 Sep 2011, 08:59

salutare

Ai modificat ffff mult, si a ajuns sa semene cu un vw scirocco

Mai bine il luai de la inceput asa si nu mai cheltuiai atatia bani

dar.... gusturile nu se discuta

Imagine
seat leon 1p 1.9TDI 105hp + o vizita la rabanne

mihalache george adrian

06 Sep 2011, 15:46

sincer in locul tau cu banii dati pe fibra imi luam direct kitul jd!bani cheltuiti use stricata s.a.m.d!iti faceai un seat jd de murea lumea!dar fiecare cu gusturile lui!sincer nu mai arata a seat si a rennault trophy!dar fiecare cu gusturile lui!parerea mea e ca la seat da mai frumos cu liniile lui!pt ca e facut cu linii si nici nu e o masina patrata ca un audi a8 sau eu stiu ce!e o masina mai sport!ai cantarito acum???stiu ca fibra este ff grea!succes

DMV_seat
Subiect Autor

06 Sep 2011, 22:39

Rhadoo scrie:
salutare

Ai modificat ffff mult, si a ajuns sa semene cu un vw scirocco

Mai bine il luai de la inceput asa si nu mai cheltuiai atatia bani

dar.... gusturile nu se discuta

Imagine

Salut,

N-avea nicio treaba cu scirocco. Nu-mi place scirocoo ca sa-l iau asa de la inceput. Si masina nu a ramas modificata cu acele evazari etc etc.
B-112-DMV

DMV_seat
Subiect Autor

06 Sep 2011, 22:55

mihalache george adrian scrie:
sincer in locul tau cu banii dati pe fibra imi luam direct kitul jd!bani cheltuiti use stricata s.a.m.d!iti faceai un seat jd de murea lumea!dar fiecare cu gusturile lui!sincer nu mai arata a seat si a rennault trophy!dar fiecare cu gusturile lui!parerea mea e ca la seat da mai frumos cu liniile lui!pt ca e facut cu linii si nici nu e o masina patrata ca un audi a8 sau eu stiu ce!e o masina mai sport!ai cantarito acum???stiu ca fibra este ff grea!succes

Salut,
De ce sa-mi iau kitul jd (si sa-l mai fac ,, sa moara si lumea" si sa-mi bubuie manele inauntru) daca mie mi se pare oribil si il vezi pe 80 din 100 de seat-uri? Usa/usile ( cred ca la asta te-ai referit cand ai zis ,,use") nu au facut buba, fusesera doar date cu fibra, nu impuscate. Dar a ce mai arata daca nu a seat? Ce legatura are renault trophy? Nu ma ,,trag" la stop cu toti ratatii ca sa ma intereseze fiecare gram, nu sunt nici pilot de curse dar contrar a ceea ce stii tu, fibra nu este deloc grea, este chiar foarte usoara. Pun pariu ca mai mult de maxim maxim 15 kg nu are acum in plus, cu modificarile aduse, decat atunci cand am cumparat-o.

Numai bine!
B-112-DMV

TIBI

07 Sep 2011, 06:56

La alte kituri te-ai uitat?
Unde ai vazut tu atatea 1p-uri cu kit "jd" ,sunt destul de rare.Mai des o sa vezi 1p cu kit fr/cupra(cum avem multi de aici) sau kit aero.
Sunt curios cum arata spatele si lateralul masinii tale(''coupe look")

huse piele schimbator

DMV_seat
Subiect Autor

07 Sep 2011, 11:22

Proportia 80 din 100, era o afirmatie la figurat...in sensul ca orice seat care este ,,tunat" are un kit jd sau aero. Kit de cupra sau fr nu exista, voi nu aveti un kit ci doar bara fata si bara spate, atat...si un kit nu cuprinde numai doua bare.
Lateralul masinii, e usor de imaginat coupe si arata chiar bine. Astupa linia usii spate si-o sa-ti dai seama. Nu am pastrat acea modificare pt ca trebuia sa-mi cumpar scaune rabatabile si trebuia sa schimb si geamurile spate.
B-112-DMV

Rhadoo

07 Sep 2011, 12:35

Colegul George nu a vrut sa fie rau.

Vroia sa sublinieze faptul ca leon-ul, fie el si stoc , are cateva caracteristici ce merita sa fie pastrate.

Probabil daca luai un kit stock si ii aduceai eventual anumite modificari, iti era si tie mai simplu dpdv al timpului, banilor, etc

Sa nu uiti sa mai pui poze dupa ce ai vopsit prelungirile acelea.
seat leon 1p 1.9TDI 105hp + o vizita la rabanne

TIBI

07 Sep 2011, 13:31

Mea culpa,am formulat gresit.
E impropriu spus kit fr/cupra.
Cum spune si colegul, incanta-ne/gadila-ne retina cu dosul masinii

huse piele schimbator
  • 1
  • 12
  • 13