Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17

TIBI

Re: Lion King White

16 Mai 2011, 20:34

Alexx.leo scrie:
Unii dintre noi consider ca mai au de lucrat la modul cum isi dau cu parerea despre un lucru, mai multa diplomatie, nu iti place, intorci privirea, e simplu.

Ehh uite eu sunt ala care nu se ascunde dupa deget si spun lucrurilor pe nume,capul de pe umeri nu mi-l taie nimeni.Daca deranjeaza o parere contra,poate ca ating un punct sensibil.
Esti diplomat doar daca perii pe cineva?Eu asta o numesc altfel :tongue .
Spui ca daca ''nu-ti place,intorci privirea''...asta e ignoranta.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Alexx.leo

16 Mai 2011, 21:39

Tibi, vad ca iti place sa discuti in contradictoriu :D, e ok . Cand am spus ca daca nu iti place intorci privirea, evident ma refeream la masina, daca o masina nu iti place, nu te obliga nimeni sa te uiti la ea sau sa iti dai cu parerea despre ea, asta e punctul meu de vedere si atat ! Daca m-as opri pe strada sa comentez si sa imi dau cu parerea despre toate masinile care nu imi plac...ma intelegi ce vreau sa spun, esti baiat desptept. importanta din punctul meu de vedere este pasiunea care ne leaga (pe toti cei care am citit acest topic) de masinile noastre, care din intamplare coincid :D. Cand am spus sa fim diplomati, am facut-o dintr-un simplu motiv si anume, acest om ne-a dezvaluit si ne-a aratat ceea ce a facut cu masina ca un semn de prietenie (intr-o anumita masura) si ca sa discutam, cum au mai facut si altii pe care i-ai dat exemplu in posturile anterioare. Sunt membru de curand, dar din curiozitate am citit mare parte din forum si ma bucur ca fac parte din familia clubseat, asa ca, frumoasa , urata, kitsch , cum vrea fiecare sa ii spuna, e masina omului si trebuie respectat acest lucru. personal m-ar fi deranjat daca dupa atatia bani si creieri storsi sa realizez ceva ar fi inceput oamenii sa ma critice rau si sa imi spuna auzi domne ca nu trec itp-ul. Spun toate astea dintr-un simplu motiv, si anume ca Romania va creste prin bun simt si responsabilitate, cum spune si reclama ! Numai bine tuturor :yah

P.S. : ai spus tu ceva cu taiatul capului, ei bine noi romanii inca nu prea am inteles cum sta treaba cu " democratia " asta, la noi fiecare o percepe cum vrea el, doar ca are si ea limitele ei, la fel ca oricare lucru de pe lumea asta :hi

volvol

16 Mai 2011, 21:41

TIBI scrie:
Ehh uite eu sunt ala care nu se ascunde dupa deget si spun lucrurilor pe nume,capul de pe umeri nu mi-l taie nimeni.

OK, e bine ca faci asta. Ce se vrea este sa fi si tu mai rezonabil putin si sa mai lasi acolo ceva de la tine. Ti-ai exprimat parerea, acuma gata. :)

Daca chiar nu-ti place si nu-ti place, consoleaza-te cu gandul ca nu este masina ta si mergi mai departe. :drive
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

MHL
Mihai

16 Mai 2011, 22:08

Felicitari pt. munca depusa! Indiferent de ce parere avem noi important e sa-ti placa tie si tu sa fi multumit...
EX Seat Cordoba 1.4 16V 100CP
Red Emotion "Cupra look"
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=68&t=8192
Imagine

TIBI

16 Mai 2011, 22:12

N-am facut decat sa-mi justific/argumentez punctul de vedere si sa raspund altora
Si ca sa-ti raspund,in mod cert nu mi-as face masina asa si nici n-as intoarce capul dupa ea.

offtopic:
Sa nu uitam totusi cum se scrie corect vrebul ''a fi'' :wink:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Cosmin
Admin

17 Mai 2011, 09:04

Mda..A iesit o mare varza aici :( Ca de altfel cam peste tot unde sunt pareri impartite.

OK. Unora le place ce a iesit, unora nu. Cred ca ar trebui sa respectam in primul rand munca depusa, indiferent daca rezultatul e unul placut sau nu. Iar faptul ca omul si-a prezentat public masina inseamna ca lui ii place si ca e mandru de ea. Pe dea alta parte, tot din prezentarea asta publica apar si critici. Care daca sunt argumentate si nu sunt jignitoare, pot fi constructive

Nu am spus niciodata (puteti citi in urma) ca "masina este un kitsch". Am spus doar ca se poate trece foarte usor dintr-o extrema in alta. E drept, mie nu imi place cum a iesit, insa nu am catalogat-o drept kitsch. Singura comparatie a fost cu un animal acvatic, care, din punctul meu de vedere, nu a fost jignitoare.

Imi mentin parerea exprimata (si argumentata)..Totusi, haideti sa nu o dam pe atacuri personale si sa ne rezumam la subiect. Sunt convins ca e greu de acceptat sa fii criticat, insa poate o sa avem cu totii ceva de invatat din asta.

Multumesc.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

florentz12

17 Mai 2011, 11:51

Baieti, hai totusi sa nu taraganam topicul cu insulte....oricat de bine ar iesi o masina dintr-un atelier de tuning , intodeauna vor fi si voci care sa critice "acolo de ce nu e asa" si asa mai departe....daca faci ceva asumati si critici, daca nu stii sa ti le accepti, mai bine taci. nici mie nu mia placut intru' totul cum a iesit masina insa am felicitat proprietarul pentru ce a facut in rest....daca lui i-a placut ce a iesit , foarte bine, este masina lui si face ce vrea cu ea....sper sa se termine discutiile pe tema asta pe topic...numai bine va doresc.... :cheers
Drive safe

DMV_seat
Subiect Autor

23 Mai 2011, 18:08

O sa mai spun cateva lucruri, ca sa fie totul corect si lamurit:

Nu m-am nascut geniul in ale design-ului si nici nu mi-am asumat ca am devenit unul pe parcurs.

Bara fata ca si restul kit-ului a fost facut din aproape in aproape...n-am avut o idee clara din prima...au venit pe parcurs...chiar in timpul ,,productiei" ca sa spun asa. Ma repet, si asta nu o spun ca sa scap de critici, am conlucrat cu teo la ideea acestui kit, in sensul ca el imi zicea, eu il vad asa, iar eu spuneam, da, asta mi se pare si mie ok sau nu, nu e bine asa, eu il vad asa...sau il sunam si-i spuneam...uite ce idei am sau invers...

Am vazut ca se facea tam-tam in comenturi despre ITP...lumina xenonului nu este obturata absolut deloc, cele doua prelungiri, din bara, respectiv aripa, sunt facute exact pana la partea inferioara si superioara a bulbului de xenon. Si chiar daca nu trece...am prieteni care fac ITP-uri, deci mi se pare o problema minora.

N-am facut masina asa, ca sa ,,agat" cu ea sau sa ma dau rotund...am facut-o pentru ca apreciez enorm aceasta masina...nu vreau sa spun ca o iubesc, ca suna prea siropos...

Cosmin, Tibi si cu cine m-am mai contrat in replici...daca credeti ca v-am jignit, imi cer scuze, poate ca m-am aprins prea mult.

Ok, o sa mai atasez niste poze cu bara fata terminata si eleronul.
ImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImagine
Leon 2010 Alb, FR - DSG, 2.0 - 211 CP
B-112-DMV

zeusik
Nashul

23 Mai 2011, 18:18

A iesit foarte bine.
Frumos la pustnicu :p
salutari
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made

eddy_wtx
LowRider

23 Mai 2011, 18:48

Sincer...nu prea inteleg cum poate sa nu-i placa cuiva masina asta!!!

mihalache george adrian

23 Mai 2011, 18:50

bravo!!stiam ca o sa iasa ok!oricum inca nu e gata..ii mai trebuie pragurile si bara spate custom si jantele..oricum apreciez ce faci..o sa iasa ok...sunt sigur. :cheers danke!!!

eddy_wtx
LowRider

23 Mai 2011, 19:11

Ar fi o idee colantarea plafonului cu rosu ca si jantele si capacele de oglinzi?

Andrei
Admin / PR

23 Mai 2011, 19:18

Da dAA Mircea!! Bravo, imi place super mult! :cheers
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

volvol

23 Mai 2011, 20:06

Tibi, iti place acuma? :lol:
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG