Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

florinb
Subiect Autor

Plasa pentru bagaje

12 Sep 2010, 18:39

As dori sa-mi cumpar\montez plasa pentru bagaje... problema mea este ca nu stiu nici de unde trebuie sa o cumpar, daca conteaza sau nu modelul de masina pentru asa ceva, nu stiu nici daca presupune sa ai deja in portbagaj "punte de fixare". Ma poate ajuta cineva vis-a-vis de acest topic? Masinuta mea: Seat Ibiza model 2006.

Thanks in advance!
Florin

ll_her

Re: Plasa pentru bagaje

12 Sep 2010, 19:16

Salut,
Din pacate in portbagajul de la Ibiza nu exista puncte de fixare pentru plasa de portbagaj :(. Eu am montat in Altea punctele de prindere deci trebuie tu sa iti montezi puncte de fixare, iar plase nu prea am mai vazut in magazine. Ultima oara vazusem intr-un OMV dar nu mai stiu exact unde.
VR 46

SEAT Altea 1.4 TSI 125 CP Stylance - Mar Blue
Imagine
&
SEAT Leon 1.6 TDI CR 105 CP Copa Edition - Estrella Silver
&
Ex - SEAT Ibiza 1.4 TDI 70CP Fresc - Crono Yellow

Bamse
Moderator

15 Sep 2010, 13:03

ca puncte de fixare...ai avea doo..si anume clantele de la bancheta....alea care o tin sa nu vina in fata....sper ca m-ai inteles in mare....nu am imaginatia sa explic acuma altfel :)
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

florinb
Subiect Autor

19 Sep 2010, 20:46

merci @Bamse... a mai ramas partea cu plasa... ma poate ajuta cineva cu un info de unde pot cumpara si cam ce as putea adapta la Ibiza?

blaze_sorin

23 Sep 2010, 20:49

Eu mi-am cumparat o plasa din Auchan(am vazut si prin alte hypermarketuri gen real etc.) , am dat ceva gen 10 lei pe ea.Plasa vine cu 6 carlige.Cand mi-am demontat mocheta din portbagaj sa imi montez lumina am vazut ca existagauri pt fixat carlige de ancorare , asa ca am decupat mocheta in locurile respective si am prins carligele plasei .Oare se gasesc carlige de prindere oem , sau se potrivesc de la alte modele?Inainte sa gasesc carligele aveam altfel montata plasa , direct de prinderile banchetei de care zicea si Bamse.Pun niste poze cu plasa pusa de prinderile banchetei si o sa ii fac poza si cum o am acum.
Imagine

Imagine

Dunky

03 Oct 2010, 11:12

interesanta modalitatea de prindere a plasei cred ca am sa-mi cumpar si eu una ca ma-m saturat sa dansezeze parasolarul si trusa de prim ajutor prin portbagaj :D
Viata-i grea dar trece!

Kakarot

29 Mar 2013, 13:07

A mai montat cineva plasa pentru Ibiza ? Ceva noi detalii ? M-ar interesa si pe mine o plasa de genul acesta dar la fel nu stiu sigur de care sa cumpar ? de unde ? Cum se prinde ? Deci, ceva noi detalii?
Multumesc anticipat.
It's not enough that I succeed, others should fail as well !

bgd_b92
Bogdan

30 Mar 2013, 07:31

De ce nu incerci in autovit? :hi

Eu am asa ceva : Imagine Imagine are un arici dedesubt si sta lipita de mocheta ( nu se misca neam :yh ) ; am dat 23 lei pe ia, o gasesti in cora, carreffour ;
sau tot in cora mai gasesti asa ceva : Imagine care era in jur de 18-22 lei ; dar asta trebuie fixata mai ciudatel...

p.s : uite ce am mai gasit : http://www.okazii.ro/portbagaj/accesori ... a124140645
http://www.okazii.ro/portbagaj/accesori ... a124138411
http://mercador.ro/oferta/plasa-bagaje- ... 96354;r:;s: