Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 56

V.A.B

Re: Stickere lipite pe masina

01 Sep 2009, 20:28

tibetan_afurisit scrie:
eddy_wtx scrie:
foarte buna ideea cu stickere pentru fiecare model in parte! se va pune in aplicare?

nici mie nu mi se pare rea ideea cu mai multe modele de seat pe sigla dar....parerea mea este ca trebuie pastrate anumite elemente comune,masina sa fie de aceiasi dimensiune in fiecare sticker,masina desenata din acelasi unghi pe toate stickerele iar scrisul "club seat"sa fie identic pe toate,asa zic eu ca ne va fi usor in a ne recunoaste ca apartinind aceluiasi club.

da, foarte tare ideea ta, tibetanule.dar cine o sa`mi deseneze si mie un cordoba-vario ? :? :?
Nothing is coincidence ! ;)
You can't feel the SDI power because it doesn't exists. :-D
Seat Cordoba-Vario SDI 2002 -CT 89 VIC-
viewtopic.php?f=68&t=3836

eddy_wtx
LowRider

01 Sep 2009, 20:30

tibetan_afurisit scrie:
eddy_wtx scrie:
foarte buna ideea cu stickere pentru fiecare model in parte! se va pune in aplicare?

nici mie nu mi se pare rea ideea cu mai multe modele de seat pe sigla dar....parerea mea este ca trebuie pastrate anumite elemente comune,masina sa fie de aceiasi dimensiune in fiecare sticker,masina desenata din acelasi unghi pe toate stickerele iar scrisul "club seat"sa fie identic pe toate,asa zic eu ca ne va fi usor in a ne recunoaste ca apartinind aceluiasi club.

bineinteles, nici nu se mai pune problema :D

tibetan_afurisit

02 Sep 2009, 16:50

@V.A.B. o fi foarte tare ideea,dar nu-mi apartine mie ci lui eddy_wtx.daca imi arog drepturi de autor ma da in judecata,el are drept de copyright :mrgreen:
P.S.poate incerc si o Vario,sa vad ce iese.
Seat Cordoba 1,4/100CP
http://exmeislibris.blogspot.ro/
Psihologu' de serviciu.

tibetan_afurisit

02 Sep 2009, 18:15

uite si o prima idee de cum ar arata cordoba ta
Imagine
Seat Cordoba 1,4/100CP
Psihologu' de serviciu.

V.A.B

03 Sep 2009, 18:45

uuuh..foarte taree!!! :D cat de marfa a iesit! ai talent tibetanule, nu gluma :wink: daca asta e varianta finala sa`mi spui, daca nu sa ma anunti te rog cand va fi cea finala sa ma duc sa`mi fac sticker :bounce: :D :bounce:

V.A.B

03 Sep 2009, 18:46

by the way...MERCI MULT ! :) :!:

deyuuu
ARDELEANU

04 Sep 2009, 10:13

imi place foarte mult stickerul lui LUCI ...

dar mi`ar placea si mie unu asa cum e asta VARIO doar ca ... Cordoba mea e berlina ... si masina e alba .... hmmm:-? imi poti desena si mie unu ? si apoi sa imi spune`ti cum intru in posesia stickerului :D

V.A.B

04 Sep 2009, 10:28

deyuuu scrie:
imi place foarte mult stickerul lui LUCI ...

dar mi`ar placea si mie unu asa cum e asta VARIO doar ca ... Cordoba mea e berlina ... si masina e alba .... hmmm:-? imi poti desena si mie unu ? si apoi sa imi spune`ti cum intru in posesia stickerului :D

..eu zic sa`l lasam pe tibetan sa`si faca treaba in voie si sa nu`l stresam prea mult :D in posesia stickerului nu prea ai cum sa intri,practic. tu vei salva in calculator poza cu stickerul pt tine, o vei pune pe un stick si vei merge la un digital center, acolo unde se imprima poze pe tricouri si tot felul de chestiute de genu` si personalul de acolo te va ajuta ! :wink:

deyuuu
ARDELEANU

04 Sep 2009, 10:40

aa oke ... mersi ... atunci astept un sticker si pt mine de la tibetan daca ma ajuta :> deci Cordoba berlina 2001

tibetan_afurisit

05 Sep 2009, 17:08

@V.A.B. nu e finala,e doar o schita,daca iti place o poti face ca stiker,din pacate timpul nu-mi permite sa ajut pe toata lumea,la cite modele de seaturi exista,din ani diferiti,ar trebui sa-mi iau concediu si sa ma ocup numai de asta,cel mult le pot da o idee de la care ar putea pleca.
@deyuuu,stickerul il faci la un centru specializat in asa ceva,salvezi poza si ori pe stick ori ii dai un print la dimensiunea dorita de tine si il face nea zapada de acolo(e cel mai simplu si convenabil ptr.tine),in format jpeg cum e el acum nu-ti poate face nimic,deoarece trebuie sa-l faca cu corel draw,sau adobe illustrator(programe care lucreaza cu vectori)sa poata masinaria aia sa taie autocolantul,daca te duci cu el facut in format png.in corel e mai simplu ptr.ala de la centru.
nu stiu daca m-am facut inteles dar cam asa stau lucrurile.
Seat Cordoba 1,4/100CP
Psihologu' de serviciu.

deyuuu
ARDELEANU

05 Sep 2009, 21:10

am inteles ... dar cand ai timp ... daca poti sa modifici ceva la stickerul acela ... sa nu`l faci vario sa il faci berlina atat ... si sa ma anunti sa iau poza si sa merg sa faca firma aceea ...

flash4all

07 Sep 2009, 10:49

deyuuu scrie:
am inteles ... dar cand ai timp ... daca poti sa modifici ceva la stickerul acela ... sa nu`l faci vario sa il faci berlina atat ... si sa ma anunti sa iau poza si sa merg sa faca firma aceea ...

Buna

Sunt si eu detinator de Seat asa ca m-am alaturat si eu voua. Am tot citit ca aveti nevoie de stickere, le pot face eu, am cutter plotter si materiale si tot. (ma ocup de inscriptionari auto - moto) Fiind si eu fan Seat pentru membri oferta speciala, doar materialul si transportul, fara manopera fara nimic. Tot ce va rog este sa imi trimiteti o sigla in format corel, hpgl, eps ..
Lucrez si eu la o sigla poate o sa va placa, iar cei interesati de stickere, un pic de tuning visual.. just send a message..
Fritzi

marian_iam
V.I.P.

07 Sep 2009, 11:18

iti multumim pentru oferta, dar avem deja pe cineva care se ocupa de asa ceva ... si le face benevol ...
iti multumim pt oferta!
si bine ai venit!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Sqash

13 Sep 2009, 15:53

Salut! sunt nou pe forum..vreau si eu daca se poate un stiker pt Ibiza mea :D..cum pot obtine unul... Ma ajuta careva?
Never expect less than the maximum.

tibetan_afurisit

13 Sep 2009, 16:20

Sqash scrie:
Salut! sunt nou pe forum..vreau si eu daca se poate un stiker pt Ibiza mea :D..cum pot obtine unul... Ma ajuta careva?

Salut sqash,pe acest topic gaseai raspunsul la intrebarea ta daca-l citeai cap-coada,pur si simplu il iei de aici(pe un stick sau alt mediu de stocare) si te duci la un centru unde-l poti face la dimensiunea si culoarea dorita,e simplu.
Seat Cordoba 1,4/100CP
Psihologu' de serviciu.
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 56