Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

andrei101net
Subiect Autor

va rog ajutatima.......am o problema grava si o solicitare

27 Aug 2010, 16:34

mi s-a defectat acul de la vitezometru.[b]

am un seat ibiza II, 85 kw, 115 cp, bemzina, 1984 cm3 din 1993.

am nevoie de un ceas de bord complect si identic cu cel din imagine si de un sistem complect de aer conditionat ce se poate monta pe masina mea.

mentionez ca nu am clima pe masina din fabricatie si vitezometrul nu imi mai fuctioneaza deloc.

va multumesc si astept sa ma contactati cat mai curand posibil cu solutii la problemele mele

catre moderatori: va rog nu stergeti postul meu iar daca nu aici ii este locul mutati-l in zona de discutii pentru acest subiect dar fara sa il stergeti

va multumesc mult
Imagine

dany19940
Moderator

Re: va rog ajutatima.......am o problema grava si o solicitare

27 Aug 2010, 17:18

De unde sti ca-i defect ceasul respectiv si nu e dus senzorul de viteza? Cat despre partea cu aerul conditionat...iti trebuie o masina donoare. Poate s-ar potrivi de Golf 3. Nu stiu ce sa zic. Dar poate iti vor raspunde alti membri mai in amanunt despre asta.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Dunky

28 Aug 2010, 11:08

cred ca la dezmembrari ai sa gasesti cea ce cauti poate sa adaptezi de pe la alte modele compatibile gen golf 3 cum zicea si dany ma-i sus modelul tau nu prea e asa raspandit
Viata-i grea dar trece!

Bamse
Moderator

30 Aug 2010, 18:41

salutare, ai observat cumva kilometrii facuti ti-i mai inregistreaza?

ai intrebat pe cineva care se pricepe la masini ce probleme ar avea?

de principiu se poate adapta climatizarea de la o masina ce a avut acest motor (din categoria skoda, vw, audi) din acea generatie.sau poate cauta o masina ibiza ca a ta...orice gen motorizare si cauta p net asemenari si deosebiri la sistemele de climatizare pt motorul tau si cel pe care gasesti.

si chiar si asa prezinta-ti si tu masina la sectiunea din forum dedicata...e interesanta o batranica de 115 cai... :)

bafta si asteptam raspuns.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

dany19940
Moderator

31 Aug 2010, 14:49

Asa-i, Bamse are dreptate. Daca e dus doar indicatorul, ar trebui sa-ti inregistreze kilometrii facuti, zilier si total. Daca e senzorul de viteza, nu merg nici acestea.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

Bamse
Moderator

31 Aug 2010, 14:51

dany, cred ca poate sa fie rupt cablul de acceleratie....
acuma numai sa raspunda colegul
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube