Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

FlorentinPavel
Subiect Autor

Cumpar cablaj capota spate Toledo 1M

23 Aug 2010, 12:08

Cumpar cablaj (electric) cu tot cu mufe si furtunul cauciucat de protectie dintre caroserie si capota spate (cel care sta pe balamaua stanga a capotei spate intr-o clema de plastic) pt. Seat Toledo 1M, este vorba de firele care se duc in capota spate la inchiderea centralizata, stop frana suplimentar, lampi ceata si lampi mers inapoi, trec 10 fire pe acolo.

Am vorbit la reprezentanta si am aflat ca este piesa separata acel cablaj. Am inteles ca la demontare se scot toate firele din capota spate catre balama prin gaura unde intra furtunasul de protectie si la fel din aripa stanga spate, dar se da jos capitonajul de mocheta din portbagaj..

Mai vreau primul dintre scuturile coloanei de esapament, cel situat sub pedalier, e o tabla subtire si mare din al. sub podea. Eu am motor de 1,6 benzina, dar cred ca se potriveste si de la alte motorizari.

Astept oferte aici sau la tel. 0766519783.

Va multumesc anticipat.

FlorentinPavel
Subiect Autor

Re: Cumpar cablaj capota spate Toledo 1M

27 Aug 2010, 10:36

Pacat ca nu mi-a oferit nimeni asa ceva, am luat toata tara la telefon si am gasit pana la urma, m-a costat sarma aceea de 1 m lungime 120 lei.

Mie mi-a taiat-o cineva, mi-a tras intr-o parte furtunasul de protectie si mi-a taiat izolatia la cateva fire si tot cablul de masa, am vorbit cu multi si toti mi-au spus ca a fost mana criminala acolo, cablul e astfel conceput incat sa nu se taie firele singure.

Nu va lasati masinile nesupravegheate in service-uri !