Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Grigorescu
Subiect Autor

Noul meu Leon 1.6 CR TDI

20 Aug 2010, 16:12

Va salut!
Scriu pentru prima oara un post pe site-ul acesta, desi il urmaresc de ceva timp...ma bucur totusi ca am onoarea sa il scriu pentru a va prezenta masina mea, de care sunt mandru tare:D
Dupa o perioada in care am avut numai ghinioane, cu masinile, chiar daca am carnet doar din mai, anul curent, soarta a facut ca sa ma intalnesc cu domnul Cristi, dl DIP motors Brasov, pt care am un respect deosebit, si care m'a ajutat sa'mi indeplinesc visul: un leon nou noutz, diesel. intamplarea face sa fie si al 2-lea model cu motorizare CR, cum are el :D . Cum rabdarea nu este punctul meu forte, am luat'o fara sa stau sa ma gandesc prea mult, pe singura disponibila cu livrare imediata, vorbim de un LEON reference, rosu, pe care l'am primit miercuri.
Referitor la condus, n'am avut ocazia decat ~50 km prin brasov, primii km defapt, si cam atat, fiind nevoit sa plec din localitate pentru cateva zile, dar din ce am condus, mi se pare o masina extraordinara, foarte manevrabila. din pacate n'am avut "curajul" sa ma dau la ea, din cauza motorului nerodat, dar din ce am vazut ce poate masina lui Cristi, stiu ca ma pot baza pe ea.
Imagine O sa mai revin cu poze :D
Acuma, daca ma puteti ajuta si pe mine, cu niste sfaturi, mai ales cei mai cu "vechime" si nu numai, in legatura cu modificari ce as putea sa le fac, dupa ce o inmatriculez.
Saptamana viitoare, am in plan sa ii fac geamurile si stopurile(inca stau in dubii) fumurii, si plafonul negru. Apoi, nu mai prea stiu..dar am un buget de aprox 700-800 euro, asa ca astept idei de la voi.
Toate cele bune si astept sa va cunosc!

Apropo, un logo cu club seat dak ma poate sfatui cineva cum sa intru in posesia sa, as fi recunoscator :D

patzaichin
LEONidas

Re: Noul meu Leon 1.6 CR TDI

20 Aug 2010, 17:49

Bun venit in club seat....la cati mai multi km PERFECTI!

Spor la modificari....suna bine geamurile negre si stopurile...eventual sa dai jos si L E O N...sa mergi undercover :drive As mai face si oglinzile negre si niste pleoape :)
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

byx

20 Aug 2010, 19:02

Salutare,

:cheers s-o stapanesti cu placere,"coorasene", app ai scris putin gresit locatia, o mica inversare de litere.

Permite-mi sa-ti rapesc ~150 eur din buget si sa te sfatuiesc sa montezi foot-rest'ul de cupra si pedalele;Daca ti se pare prea mult monteaza macar foot-rest'ul, este chiar folositor si este cu montaj ~30 eur.

Cu logo te poate ajuta cineva la urmatoarea intalnire, gasesti topic aici pe forum.

Felicitari inca o data pentru masinuta,

byx
the future is bright, the future is yellow

Grigorescu
Subiect Autor

20 Aug 2010, 19:09

Mersi! buna idee cu oglinzile si pleoape, doar k nustiu dak se potrivec pleoapele de la modelul pre-facelift, la reprezentanta mi s'a zis k sunt si alte faruri, ca dimensiuni ma refer... apropo, stie cineva dak se pot pune faruri dinalea cu leduri, cum avea leonul ala facut de onofrei, WRC la numar, parca ??
byx scrie:
Salutare,

:cheers s-o stapanesti cu placere,"coorasene", app ai scris putin gresit locatia, o mica inversare de litere.

Permite-mi sa-ti rapesc ~150 eur din buget si sa te sfatuiesc sa montezi foot-rest'ul de cupra si pedalele;Daca ti se pare prea mult monteaza macar foot-rest'ul, este chiar folositor si este cu montaj ~30 eur.

Cu logo te poate ajuta cineva la urmatoarea intalnire, gasesti topic aici pe forum.

Felicitari inca o data pentru masinuta,

byx

Multumesc! da..am vazut k am gresit:)) noh, s'a rezolvat. ms k m'ai atentionat. mi se pare oarecum scumputz, 150 euro, dar sa vedem ce e de facut, si dak ma incadrezi, poate pun si pedalele, la foot-rest m'am gandit, adik se simte nevoia de ceva acolo sa ti piciorul :D

Bamse
Moderator

20 Aug 2010, 19:32

cred ca cel mai usor ai afla de la DIP01 diferentele intre farurile pre si facelift.

Bine ai venit.
chiar sunt curios cum se va misca acest motor dupa ce se va roda.

am mers cu un golf 1.6 tdi / 90cp, si chiar nu mi-a placut cum se misca!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Grigorescu
Subiect Autor

21 Aug 2010, 13:01

da..il asteptam sa intre si pe aici :D
pana atunci, va arat ce mi'as dori pe masina mea :X mi se par mai dragute decat celelalt tip.. nu credeti? :D
Imagine

ram84

21 Aug 2010, 15:07

S-o stapanesti sanatos si bafta la modificari! :drive
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

byx

21 Aug 2010, 15:49

Salut,

Da acele faruri sunt foarte ok, si dau foarte bine pe masina.2 dintre colegii de forum din brasov le au montate insa din cate stiu eu implica si pierderea garantiei la toata partea electrica.

Daca nu ai nici o problema cu asta atunci "go 4 it",

byx
the future is bright, the future is yellow

Remus
Membru Fondator

21 Aug 2010, 19:29

Bine ai venit si felicitari pentru alegere :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

ionutblv
BLV SCENTS

21 Aug 2010, 19:52

bine ai venit :D

Dip01

21 Aug 2010, 20:04

Bine ai venit pe forum la volanul noului Leon 1.6TDI. Iti urez si pe aceasta cale sa ai parte doar de evenimente placute si fericite si iti reamintesc ca o sa te ajut oricand ai nevoie de informatii sau orice altceva, doar sa ma ajuti si tu sa nu raman fara masina prea repede :drive :lol:
Cristian Tion
Dip Motors SEAT & Das WeltAuto: http://www.facebook.com/DipMotors

alexa

21 Aug 2010, 20:11

bine ai venit si s`o stapanesti sanatos!!

misto culoare :glasses
Life is a highway!

B 27 TFV

Bubulutza

21 Aug 2010, 21:18

Sa o stapanesti sanatos multi km de acum incolo! E tare frumusica masinuca rosie :) neaparat sa mergi la intalnirile clubului din Brasov. Te asteptam si la Paltinis pe 15-17 octombrie-merita si masina o plimbare nu? :)

Grigorescu
Subiect Autor

21 Aug 2010, 23:51

@Bubulutza: tre sa vin odata..numai sa incep s mai "mesteresc" la masinutza. mersi de invitatie!
@Dip01 stiu cristi, stiu :d si iti multumesc. luni ne vedem, trec pe la tine, k am ajuns si eu acasa in cele din urma. in seara asta, de la intrare in brasov (am fost la tg mures), l'am convins pe taicamiu sa ma lase sa'mi conduc masinutza, si o spun inca o data: o masina minunata:x te cam impinge in scaun.. ref la masinutza ta, deocamdata nu mai stiu nimic, sa vedem cand se intoarce unchiu :-"
@byx n'am avut ocazia sa le admir pe indelete, doar o singura data m'am petrecut cu un leon frumos,cu asa ceva, pe la sinaia, si de atunci am zis k tre s am si eu asa ceva, daca imi iau leon vreodata, si numai bine, ca nu a trecut o luna si mi'am luat :D ..ce poate fac soarta asta cateodata :-". referitor la partea cu garantia...as avea ceva de asteptat, 2 ani..dar ne mai gandim
va multumesc tuturor! O seara faina va doresc, sau o buna dimineata/ziua, dupa caz cum cititi :D:D

deyuuu
ARDELEANU

22 Aug 2010, 00:15

frumoasa masinutza ... sa o stapanesti sanatos :glasses :drive :hi