Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 48

TIBI

Re: Auto emocion episodul 2: Silver Leon

04 Feb 2012, 16:31

VolvolAre vreun rost remarca ta?

Eu zic sa o lasi asa. E prea frumos sunetul scos.O sa-ti lipseasca :wink:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor

04 Feb 2012, 18:02

volvol : stai linistit, sunt civilizat si in tara, si am fost si in strainatate de fiecare data in toate cele 9 tari din "vest" vizitate pana acum :wink:

cat despre zgomotul facut de scoaterea finalei, sa fim seriosi, e doar un pic diferit fata de stock. in fine, discutia nu are rost. nu as renunta la sunetul asta daca nu ar fi necesar. poate chiar o sa ma gandesc pe viitor la o evacuare completa pe 63 cu un catalizator sport, dar mai e mult pana departe.

pana atunci, am uns aseara ghidajele de la schimbatorul de viteze, scartaiau un pic si era sacaitor. cu ocazia asta am aflat "the hard way" cum se scoate husa si ornamentul (pe care l-am crapat, bineintes) la 1P. urmeaza poze cu updateul, sper sa ajunga cat mai repede piesele comandate :bounce:

* i-am luat ceva frumos si lu' ala micu care respira greu. oricum la el vin mai multe noutati

CIOBY R H U

04 Feb 2012, 18:09

sper sa nu ma bag si eu aiurea dar nu am mai rezistat.acest volvol se baga cam peste tot si numai cu remarci tampite,comentarii aiurea care nu isi au rostul.mi se pare ca e un pic frustrat acest baiat.a facut anumite comentarii si in leg cu mine si eu zic ca ar fi mai bine sa se mai potoleasca.relax frate zi si tu o vorba buna nu numai ,,injectii,,.scz nu vreau sa creez flame si scuze gamerr de off.
va salut cu respect drumuri bune sa aveti :drive
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND

volvol

04 Feb 2012, 18:34

De acord cu CIOBY, probabil ca am ramas frustrat inca din copilarie de la frica de injectii. :) Credeam ca v-ati obisnuit cu stilul meu pana acuma si ca sunt persoane care il considera chiar amuzant. Ca si moderator, sper ca GMR a ajuns sa ma inteleaga. :)

Din punctul meu de vedere a fost o gluma care se potrivea in situatia asta si se refera la noi toti (romanii) in general (exceptie poate cei care sunt convinsi ca ei sunt perfecti). Fiind mai aproape de granita cu vestul am vazut pe sosea mai multe situatii in care soferul s-a transformat din miesul in lup imediat ce a intrat in Romania. Este chiar hilar sa vezi live o astfel de transformare, insa nu oblig pe nimeni sa i se para si lui amuzant. :)

CIOBY - daca te-am "injectat" si consideri ca am gresit, este pacat sa stai suparat la cotitura si sa-mi porti pica ... pentru ca sa sti ca pe mine nu ma vei afecta daca faci asta. Poti sa ma contactezi pe privat si sa discutam, pentru ca eu sunt capabil sa-mi cer si scuze daca am gresit, iar tie poate ti-am facut vreo nedreptate.
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor

04 Feb 2012, 18:43

stai chill, nu m-am simtit intepat, doar am facut o precizare ca sa nu faci greseala sa ma pui intr-o categorie gresita (care exista, nu contest). mersi de urari

si acum, sa lasam topicul asta pentru prezentarea leonului :drive

CIOBY R H U

04 Feb 2012, 18:46

...frumoasa masina.si drum intins pe unde te duci.
sal :hi
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND

TIBI

05 Feb 2012, 11:34

Taman tu nu stiai cum se scoate sau la cine sa apelezi? :lol:
Cauta o rama de pe versiunea de baza.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Andrei
Admin / PR

05 Feb 2012, 20:00

gamer555 scrie:
volvol : stai linistit, sunt civilizat si in tara, si am fost si in strainatate de fiecare data in toate cele 9 tari din "vest" vizitate pana acum :wink:

cat despre zgomotul facut de scoaterea finalei, sa fim seriosi, e doar un pic diferit fata de stock. in fine, discutia nu are rost. nu as renunta la sunetul asta daca nu ar fi necesar. poate chiar o sa ma gandesc pe viitor la o evacuare completa pe 63 cu un catalizator sport, dar mai e mult pana departe.

pana atunci, am uns aseara ghidajele de la schimbatorul de viteze, scartaiau un pic si era sacaitor. cu ocazia asta am aflat "the hard way" cum se scoate husa si ornamentul (pe care l-am crapat, bineintes) la 1P. urmeaza poze cu updateul, sper sa ajunga cat mai repede piesele comandate :bounce:

* i-am luat ceva frumos si lu' ala micu care respira greu. oricum la el vin mai multe noutati

vai ce dulce esti tu ..gratis nu? :yh :lol: :lol: asa e ...vin noutati ..abia astept sa vina toate nebuniile.

@Tibi: eu scosesem la un 1.9 maciulia vietii si era total diferita..adica avea 2 clips-uri si nu era la fel ca la mine sa tragi in sus ..dubios..dar in cele din urma a reusit ..sa o rupa :)) oricum era locu` ei la gunoi ..sa vina bunatatile :cheers
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor

05 Feb 2012, 21:23

reta, bine ca m-ai dat de gol :) nu m-a dus capul sa ma uit dupa vechiul DIY facut de tine tibi, asa ca am mers pe varianta "ne descurcam noi" (eu cu berti si bogdan MBI). concluzie: ornament crapat, 4 din 5 cleme rupte :)) dar macar am scapat de scartaitul care ma sacaia, deci JOB WELL DONE :) iar tu reta mai mult ai incurcat cu sfaturile tale pretioase, cele 2 cleme erau de fapt 3, si se impingeau spre centru, nu in afara cum ai zis tu. EXPERTULE care esti, cu tot cu manutele tale tremurande :lol: !

totusi, e posibil ca asta micu sa aiba dreptate si sa existe prinderi diferite la 1.9 si 2.0, desi sincer, m-as mira ? in ETKA nu am gasit detalii asa ca nu ma pronunt, dar tind sa cred ca e fix la fel.

oricum, stau bine si acum dupa ce le-am pus la loc, dar nu este important. se rezolva in scurt timp

Andrei
Admin / PR

05 Feb 2012, 22:33

zzzzzzzzzzzzzgarantez eu ca era din 2 prinderi :]

Bogdan90
Bogdanelu'

07 Feb 2012, 10:55

gamer555 scrie:
bineinteles ca nu influenteaza gazele, e vorba de zgomot si de iesitul in evidenta, adica ceea ce nu iti doresti intr-o tara straina cand esti cu numere "din afara" (politie, hoti, etc)

@ geo : cateva saptamani :)

Baaaaiii, da si tu un semn inainte, sa te mai vedem si noi inainte sa pleci !!! Sa facem ceva festiv :cheers

As veni si vinerea asta la intalnire, dar inca nu mi-am scos masina din service :(

Andrei
Admin / PR

10 Feb 2012, 11:33

me LIKE IT !

Geo_DMG

10 Feb 2012, 11:37

sa inteleg ca diseara avem de lucru in AFI? :D
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]

viewtopic.php?t=11603

gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor

10 Feb 2012, 11:46

o sa incerc sa fac treaba singur, cel putin la partea de cleme, ca la asta nu imi mai permit sa le rup :))
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 48