Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ebenize
Subiect Autor

Cel mai mare, mai bun si mai acceptabil Targ Auto Din ROMANI

01 Aug 2010, 20:38

Salut! vreau sa imi achizitionez o masini SH de preferabil Seat Leon, Golf 4 sau Audi a3. As vrea si eu sa stiu care ar fi cel mai bun targ din RO cu cele mai diversificate marci de masini. As dori sa am de unde alege dintre cele 3 mentionate mai sus si ma gandeam sa merg in cel din Cluj, Arad, Pitesti sau Bucuresti. Unde credeti ca pot gasi masini mai acceptabil si mai multe? As putea merge in toate cele mentionate dar nu as vrea sa irosesc combustibilul degeaba si astfel cer o parere celor care au fost si stiu cum merge treaba in aceste targuri sau altele pe care nu le-am mentionat. Sunt din BV si am fost in Tarlungeni si sincer nu am vazut nici un audi a3 doar 2 leonuri si in rest Golf 4 1.4 2000 la pret de 4-5000 euro ceea ce mi se pare un pic cam scump. Am vazut pe net masini la preturi acceptabile insa la fel .. nu vreau sa ard gazul numai pe ce vad in poza si pe niste vorbe iar la fata locului cu totul altceva ... de aceea as vrea sa merg in targ sa vad masinile pe viu, sa am de unde alege. Ar mai fi si varianta sa merg in Germania dar costurile sunt mult prea mari (benzina, cazare, taxe, acte etc) si nu prea se merita dar nu e exclus sa imi iau de acolo dar prefer mai intai sa merg in targ. Multumesc!
Sportivitate Eleganţă Atitudine Tărie

Leon 1.6 16v stock

ionutblv
BLV SCENTS

Re: Cel mai mare, mai bun si mai acceptabil Targ Auto Din ROMANI

01 Aug 2010, 20:45

In ce buget te incadrezi?
Preluare leasing?
Ai incercat forumurile acelor marci?

ebenize
Subiect Autor

01 Aug 2010, 20:48

ionutblv scrie:
In ce buget te incadrezi?
Preluare leasing?
Ai incercat forumurile acelor marci?

am incercat pe forumuri .. preturi foarte mari pentru simplu fapt ca au jenti folii pe geamuri si unele folii carbon in interior.

Bugetul meu ar fi in jur de 4000E fara leasign si as vrea cel mai mult leon dar in cazul in care nu gasesc... ma indrept spre a3 golf 4...

Leon 1.6 16v stock

ram84

02 Aug 2010, 08:53

Salut! Probabil unul dintre cele mai mari targuri auto este autovit-ul(targul vitan din Bucuresti) numai ca acolo isi au locul si multi samsari cu multe masini manarite. Ca o solutie, mai sunt si parcuri auto gen weltauto, meridian, care sunt si cu garantie dar au preturi un pic mai maricele. Eu am predare leasing(vezi link in semnatura), dar din cate am inteles te intereseaza ceva cash. Bafta la cautarea masinii dorite!
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

ebenize
Subiect Autor

02 Aug 2010, 09:29

Da.. frumoasa masina insa imi permit numai avansul si peste 2 ani valoarea reziduala ...ratele lunare is mari..

Leon 1.6 16v stock

cev13

02 Aug 2010, 16:58

Am citit ca esti din Brasov... incearca la Dip Motors, eventual ii poti da un pm lui Cristi Tion (Dip 01).
Bafta!
LEON 1.4 2008

ebenize
Subiect Autor

03 Aug 2010, 11:41

cev13 scrie:
Am citit ca esti din Brasov... incearca la Dip Motors, eventual ii poti da un pm lui Cristi Tion (Dip 01).
Bafta!

Ms de info! am sa incerc:D

Leon 1.6 16v stock