Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

TIBI

Re: Clubul psihologilor...si nu numai!

31 Aug 2011, 10:42

Pt ca tot ai adus in discutie de materii de la farmacie si medicina,tin sa te contrazic.
Nu sunt inutile,la noi chiar se face carte. Suntem recunoscuti afara pt cunostintele noastre.Priveste invers, ia un absolvent de medicina din uniune(mai putin Franta) si vezi daca face fata la noi.Iti garantez ca la metodele clasice va avea probleme.
Pe noi sistemul si lipsurile ne tin pe loc.Chiar si asa inveti sa te descurci cu ce ai,asta o numesc eu "medicina de razboi".
Nici afara nu e ok sa pleci,ajungi sclav.Ai lor sunt menajati ,iar tu n-ai timp nici macar de o tigara.Avantajul e ca lucrezi intr-un sistem sanatos,ATAT.

Cu farmaciile ai dreptate,mai ales de cand se deschid in lanturi.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

tibetan_afurisit
Subiect Autor

31 Aug 2011, 12:33

TIBI scrie:
.Priveste invers.

:D prefer sa nu ! logica imi spune sa privesc in directia in care privesc si ei,conform vremurilor pe care le traim

TIBI scrie:
Pe noi sistemul si lipsurile ne tin pe loc..

e o contradictie in termeni,recunosti ca sistemul nu e bun totusi ma indemni sa privesc invers, si sa vad ce?chiar nu reusesc sa vad un avantaj in faptul ca suntem bine pregatiti.la noi.in tara.

stii cum e? daca tu ai avea șuncă ce omletă am face...dar eu n-am ouă !

TIBI scrie:
Nu sunt inutile,la noi chiar se face carte.

intreaba un absolvent de farmacie cita materie a bagat,si cit din ea foloseste in mod real atunci cind profeseaza.
Seat Cordoba 1,4/100CP
http://exmeislibris.blogspot.ro/
Psihologu' de serviciu.

Sergiu Tot

13 Sep 2011, 22:25

Ati incercat ceva bazat pe binaural beats?

Am incercat in urma cu vreo cinci ani Gateway Experience de la HemiSync pentru aproximativ o luna. A fost interesant. Acum am inceput sa ascult High Focus de la Brain Sync si are un efect foarte interesant - ma pune pe picioare rapid si am chef de munca toata ziua D:
Do not drive like you own the road; drive like you own the car.

Nosce Te Ipsum ;)
Leutul meu :D

Sergiu Tot

12 Dec 2011, 22:16

Mi-am facut in zilele trecute un cont pe Lumosity. E dragut siteul, imi place ideea, dar din pacate trebuie platit dupa primele teste.

Stiti ceva siteuri asemanatoare sau jocuri care sa solicite toate sau cat mai multe din partile creierului?

Nosce Te Ipsum ;)

Sergiu Tot

02 Mai 2012, 20:10

Se pare ca am ramas singur pe aici :P

Sergiu Tot scrie:
Mi-am facut in zilele trecute un cont pe Lumosity. E dragut siteul, imi place ideea, dar din pacate trebuie platit dupa primele teste.

Voiam doar sa vin cu un update. Mi-am cumparat cont pe un an. De doua saptamani ma joc in continuu si cel putin in unele locuri simt diferenta - ex. fac mai usor calcule in cap si, in sfarsit, retin fara probleme numele oamenilor pe care ii cunosc :D

Nu e ieftin, dar daca vreti sa va tunati putin creierul e foarte bun siteul. In plus, jocurile astea sunt un fel de divertisment mult mai util decat televizorul :D

Nosce Te Ipsum ;)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11