Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

armani07
Subiect Autor

Re: IBIZA RANITA :)

14 Iul 2010, 08:57

Sal, tibetan_afurisit, nu are numerele pt ca e poza de la vanzare :)
Seat IBIZA, 2006,BNM, 1.4.TDI

armani07
Subiect Autor

14 Iul 2010, 09:00

Gnd scrie:
bun venit in club... pretul e ok daca masina este in conditii bune, dar parerea mea este ca ar fi trebuit sa faci verificarea inainte sa iei masina, dar de acum faptul este consumat. Recomandarea mea pe langa distributie, vag-com si ulei si filtre sa ii faci un stand de franare si amortizoare, sa iti traga oleaca de roti sa nu ai jocuri si eventuale piese stricate care iti pot afecta directia schimbate si facuta o geometrie, anvelopele sa fie in stare buna si motorina in rezervor ;) Numai durmuri asfaltate sa ai...

PS. ti-a spus fostul proprietar ca a fost lovita sau cum ti-ai dat seama?

Mi-a spus el ca a fost lovita... Masina , ce sa zic este super... adica excluzand doua bucse care mi-au zis cei de la itp sa le schimb... Au cei de la service-urile "obisnuite" acest stand ? Ca nu am mai auzit... si geometria unde se face de obicei ? Eu sunt din GL.

Mersi mult de urari!

Gnd

14 Iul 2010, 16:28

armani07 scrie:
Mi-a spus el ca a fost lovita... Masina , ce sa zic este super... adica excluzand doua bucse care mi-au zis cei de la itp sa le schimb... Au cei de la service-urile "obisnuite" acest stand ? Ca nu am mai auzit... si geometria unde se face de obicei ? Eu sunt din GL.

Mersi mult de urari!

In Galati nu stiu ... aici poate te ajuta colegii de acolo dar standul de frane si amortizoare deobicei il gasesti la orice statie ITP iar geometrie la un service care are aparatura pentru asa ceva (tot colegii din Galati te pot ajuta) :hi
"Some say he once beat a lamborghini... and that he fuels it's self with unbaptized children tears... and that the asphalt turns into ectoplasm in it's tracks, all we know is: he's called The TIG"

Mario25gl
Blue-bitza

03 Aug 2010, 13:20

Nu scrie la profilul tau de unde esti. Tot se spune aici k ai fi din Galati, daca e asa bine ai venit printre noi si te asteptam la intalniri(knd se vor face). Sa arati si nr de inmatriculare sa stim knd te vedem prin oras sa iti facem semn :hi iar cand ai probleme intra pe topicul de intalniri din braila-Galati iar acolo noi te putem ajuta daca e sa cunoastem si unde sa te indrumam.
Seat Ibiza 2006, GL-85-DVD
Imagine

armani07
Subiect Autor

03 Aug 2010, 16:01

Poti sa ma indrumi catre topic ? un link ? am cautat dar nu am reusit sa gasesc topicul pt intalniri galati-braila :oops:

Apropos.. nr e GL-07-KRC

Mersi mult!!

armani07
Subiect Autor

03 Aug 2010, 16:23

armani07 scrie:
Poti sa ma indrumi catre topic ? un link ? am cautat dar nu am reusit sa gasesc topicul pt intalniri galati-braila :oops:

Apropos.. nr e GL-07-KRC

Mersi mult!!

Am gasit! Mai cautaseram dar mai demult !

Mersi!!