Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Bamse
Moderator

28 Mai 2008, 21:46

de unde ai luat masina????

:D
sa o porti sanatos...si ibiza mea e tot alba.....lasa ca sunt frumoase masinile albe.....se cam poarta.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

PapaGiorgio
D U D U

29 Mai 2008, 07:15

danielsava scrie:
multumesc. ce stiti despre motor? am vazut ca parerile sunt impartite. sper sa imi fac treaba cu el desi nu sunt ahtiat dupa viteza. o sa revin si cu poze eventual maine. dupa ce o sa-l primesc abia astept.

Salutare, bine ai venit printre noi si sa porti sanatos masinuta. Ce sa zic, ai facut o alegere excelenta.
Nu iti face probleme in privinta motorului de 1.4 si 85 CP, si eu am la fel si sunt foarte incantat de ce ofera. E foarte adevarat ca sunt ca stil de condus mai spre "tataia", in plus hai sa fim seriosi...la drumurile noastre unde sa alergi? Eu iti zic asa, bucura-te cat poti de mult de ea si va veni si timpul la care o sa iti ieri o masina si mai puternica.
Dpdv al consumului, evident el difera in functie de conditiile de trafic. Ce am observat eu pana acum la mine in cei aproape 1600 km este ca la drum lung in regim mixt duce cam 6.5-6.8 L/100km, insa in conditiile criminale din oras cred ca sare de 9L.
Hai ca am vorbit mai mult decat era cazul, bafta la dealer si asteptam poze si mai apoi impresii de calatorie.
:wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

danielsava
Subiect Autor

29 Mai 2008, 14:52

masina am luat-o de la ena service din braila da iti recomand galatiul la sediul central..... binenteles ca nici azi nu am putut lua masina... am facut un drum la braila degeaba am mai cheltuit si bani si pierd si 10 ore... masina a venit cu o defectiune la o mufa de contact ceva de genu si pana la urma or sa o livreze luni sper... deja nu ii mai suport au pus masina pe tester cu o juma de ora inainte sa o livreze si au descoperit defectiunea care nu e majora... se puteau aprinde doar niste beculete prin bord atat... cu respect.... scuze daca am scris pre mult
Candy White 1,4..85cp... mic da-si face treaba

Bamse
Moderator

29 Mai 2008, 15:04

pai.....nasol....ce pot sa zic, airea cand nu esti din orasul cu dealership-ul care iti vinde masina si bati drumu pana la ei, si nu iti dau masina....frumos ar fi fost sa te sune sa iti zica.

danielsava
Subiect Autor

29 Mai 2008, 15:13

pai ei au aflat de defectiune cu o juma de ora inainte sa o livreze.... knd am vb dimineatza la 9 cu ei au zis ca e totul in ordine

Bamse
Moderator

29 Mai 2008, 15:26

in fine sunt diferite proceduri la fiecare dealer.

PapaGiorgio
D U D U

29 Mai 2008, 19:24

danielsava scrie:
masina am luat-o de la ena service din braila da iti recomand galatiul la sediul central..... binenteles ca nici azi nu am putut lua masina... am facut un drum la braila degeaba am mai cheltuit si bani si pierd si 10 ore... masina a venit cu o defectiune la o mufa de contact ceva de genu si pana la urma or sa o livreze luni sper... deja nu ii mai suport au pus masina pe tester cu o juma de ora inainte sa o livreze si au descoperit defectiunea care nu e majora... se puteau aprinde doar niste beculete prin bord atat... cu respect.... scuze daca am scris pre mult

Nasoala chestia ce-i drept, delaerul ar putea fi ceva mai cooperant. Nu te mai gandi insa, stiu ca e usor de comentat dupa atata asteptare, insa daca ti-o livreaza luni trebuie sa fii cat mai relaxat si sa te bucuri de ea. Bine ca s-a descoperit aceasta mica problema acum. O sa fie bine, ai sa vezi, iti doresc din suflet asteptare usoara inca 2-3 zile si apoi enjoy cat poti de mult.
Iti tinem pumnii sa fie bine luni! :cheers: :cheers: :cheers:

danielsava
Subiect Autor

29 Mai 2008, 21:59

in sfarsit inapoi in bucuresti... maine examen....si dupa relaxare, dupa atatia nervi... ne mai vedem luni cu poze cu tot.... cel putin asa sper...sa imi tineti pumnii

PapaGiorgio
D U D U

29 Mai 2008, 22:19

Categoric: bafta si la examen si...pe luni...cu tot tacamul!!!
:wink: :wink: :wink:

el_ovy
HVN

30 Mai 2008, 00:08

Bafta la examen! Si eu am maine, poimaine tre sa predau lucrarea de licenta... :study:
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

PapaGiorgio
D U D U

30 Mai 2008, 07:19

el_ovy scrie:
Bafta la examen! Si eu am maine, poimaine tre sa predau lucrarea de licenta... :study:

E vremea examenelor...bafta tuturor, ca sa fie vara linistita!!! :headbang: :occasion5: :occasion9: :read2:

ace117
Membru Fondator

30 Mai 2008, 20:57

Welcome danielsava!
Sper sa ai mai mult noroc cu masina ta in viitor! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

The teacher
Profesoru

30 Mai 2008, 21:06

PapaGiorgio scrie:
danielsava scrie:

Nasoala chestia ce-i drept, delaerul ar putea fi ceva mai cooperant. Nu te mai gandi insa, stiu ca e usor de comentat dupa atata asteptare, insa daca ti-o livreaza luni trebuie sa fii cat mai relaxat si sa te bucuri de ea. Bine ca s-a descoperit aceasta mica problema acum. O sa fie bine, ai sa vezi, iti doresc din suflet asteptare usoara inca 2-3 zile si apoi enjoy cat poti de mult.

Iti tinem pumnii sa fie bine luni! :cheers: :cheers: :cheers:

Ar trebui sa fii recompensat , cerele o cotiera , nu ai sa regreti :wink:

danielsava
Subiect Autor

02 Iun 2008, 11:55

am promis ca azi o sa revin cu poze... binenteles ca nici azi nu e posibil sa iau masina deoarece curierul nu a ajuns cu piesa care trebuie schimbata.... mi s-a zis k o sa primesc prima revizie gratuita...credeti k e de ajuns... yo zic ca da. o sa revin dupa 2 sa v-a zic daca imi primesc azi leutzul mult asteptat sau nu..

PapaGiorgio
D U D U

02 Iun 2008, 12:01

danielsava scrie:
am promis ca azi o sa revin cu poze... binenteles ca nici azi nu e posibil sa iau masina deoarece curierul nu a ajuns cu piesa care trebuie schimbata.... mi s-a zis k o sa primesc prima revizie gratuita...credeti k e de ajuns... yo zic ca da. o sa revin dupa 2 sa v-a zic daca imi primesc azi leutzul mult asteptat sau nu..

:cry:
Sorry omule, sper ca macar la examen sa fi fost ok.
Cat priveste masina...eu nu mai inteleg nimik, pe bune...mentalitatea in tara asta e una specifica...ma rog, daca ti-au promis prima revizie gratis e ceva, insa asta nu inseamna ca te pot amana le nesfarsit. Multa bafta! :wink: