Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Apolzan
Subiect Autor

Problema geam electric

03 Iul 2010, 10:51

Salut, am si eu o problema cu geamul electric: aveam geamul deschis iar un prieten avea mana scoasa pe geam, nu am observat si eu am vrut sa inchid geamul. Am apasat sa ridic geamul, iar geamul s-a ridicat pana a atins mana prietenului meu iar dupa instant s-a dus in jos de tot. Nu a "picat" sa zic asa, parea ca a coborat asistat de motorasul de la geam. Dar acum nu mai merge deloc, ramane geamul blocat in usa. Se aude un sunet cand apas pe buton cand apas in jos, dar cand apas sa ridice, geamul nu reactioneaza. Am deschis interiorul usii si am vrut sa ridic geamul manual ca sa nu stau cu masina fara geam in parcare, si am fortat prea mult pana am rupt clema ce tinea geamul pe sina. Intrebarea mea este daca trebuie schimbat tot sistemul electric de deschidere al geamului sau exista vreo solutie sa repar eu aceasta problema. Si daca stiti si niste preturi la cat ar ajunge treaba as fi foarte recunoscator. Ms in avans

nmihai67
Michel-Angelo

Re: Problema geam electric

03 Iul 2010, 15:22

Vezi ca exista chit de reparatie pentru acea clema rupta.
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002