Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

AlexCl
Subiect Autor

Copie talon

27 Iun 2010, 14:17

Salutare. Mi-am schimbat recent talonul pentru ca mi-am schimbat culoarea la masina si am avut surpirza sa primesc un talon pe noul model. Problema este ca acesta e mai mare decat cel vechi si nu imi incape in portmoneu, asa ca umblu cu el in buzunarul din spate, ceea ce nu imi place. In masina nu il las din motive evidente. Asa ca m-am gandit sa fac o copie pe care s-o las in masina, originalul tinandu-l acasa. E vreo problema daca fac asta ? Are organul motiv sa ma amendeze pe chestia asta ?

pakyman

Re: Copie talon

27 Iun 2010, 15:07

friend,

sa fii sigur ca o sa te amendeze si amenda nu e mica cam 200 ron. asta doar daca nu se prinde ca e copie. si pe mine ma bate gandul sa fac o copie color, sa o pun intr-un plastic din ala si sa il las in masina. si sa ma rog la Dumnezeu sa nu se prinda. si asta pt ca eu am reusit sa il pierd odata, noroc ca l-a gasit un om bun si m-a sunat sa mi-l dea.
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine