Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

bughy
Subiect Autor

Data livrarii vs. data actelor (casco, credit etc.)

23 Iun 2010, 22:40

Salut.
Am primit masina pe 22 dup-amiaza. Agentul de vanzari a spus ca la ei a ajuns pe 22 dimineata. De dimineata pana dup-amiaza am inteles ca s-a facut un fel de verificare a masinii, fara de care nu poate fi livrata.
Am primit o factura cu datele masini, valoarea totala + logo-ul firmei, care era datata 21.

Actele de credit + actele de casco erau datate (in scris, tiparit sau stampilat) cu data de 18.

Se poate ca actele sa fie toate facute dinainte, iar masina sa ajunga dupa ce acestea au fost facute deja?

Masina, aparent nu are nicio problema la o expertiza vizuala (asa cum scrie si in foaia aia de predare - primire). Dar am vazut la altii ca au avut probleme de care au aflat mai tarziu. Nu vreau sa caut nod in papura, dar daca masina ar fi ajuns mai inainte, de ce nu m-ar fi anuntat?

La voi cum a fost? :)

Bubulutza

Re: Data livrarii vs. data actelor (casco, credit etc.)

24 Iun 2010, 08:10

nu-ti mai face atatea probleme! ai intrat in posesia ei si merge bine? restul e doar paper work! :)
facturarea se face in alt departament, actele de credit altundeva...e normal sa faca actele inainte...altfel mai stateai 3-4 zile pana erau toate gata, cu masina nelivrata!
verificari si pregatiri de livrare se fac...stiu de cand am luat Ibiza ca m-am dus peste ei ca nu mai puteam ...stateam ca pe ace.... :bounce:
stai linistit si drumuri bune! :)

bughy
Subiect Autor

Re: Data livrarii vs. data actelor (casco, credit etc.)

24 Iun 2010, 08:37

:D Mersi.
Cred ca de un raspuns d-asta aveam nevoie sa-mi iasa prostiile din cap.