Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Florin Bratu
Subiect Autor

Problema indicatoare bord!

22 Iun 2010, 20:55

In primul rand va salut!Am o problema cu ceasurile din bord din leonul meu(1.4,16 v)....mai exact nu functioneaza pe rand fie acul de kilometraj,fie acul de temperatura...cand unul merge,celalalt nu si invers.In momentul in care kilometrajul sta pe zero si iau curba....acul de benzina coboara pe zero ptr o secunda(cand temperatura cade si deci,kilometrajul merge....indicatorul de benzina e ok).Am verificat ceasurile din bord pe test....se ridica toate,deci sunt ok.Am verificat fiecare fir in parte....sunt ok.
In trecut mi-a curs apa in masina dupa ce s-au infundat scurgerile de sub stergatoare....am curatat computerul de bord care imi dadea si alte erori....CE MAI TREBUIE SA VERIFIC???Am fost de o luna de zile la toate service-urile pe care le-am intalnit...nimeni nu a stiut ce poate fi.CU TOTII AVEM FIECARE PROBLEME SI DEVENIM SUBIECTIVI,insa eu chiar nu cred ca MAI AM CE SA VERIFIC.ASTEPT CATEVA SOLUTII DIN PARTEA VOASTRA.MULTUMESC!

popa.andrei89

Re: Problema indicatoare bord!

22 Iun 2010, 22:34

verifica si tu..sonde..releuri..si astea mai au treaba