Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

cosminidis

Re: Achizitie Leon 1P

23 Aug 2010, 09:50

Multumesc pentru raspunsuri. Deci se misca pe toate directiile... asta e super!
Ca fiabilitate a avut cineva probleme vreodata? Adica sa intre apa cand ploua, sau iarna sa inghete apa si sa indoaie tabla, sau mai stiu eu...
Optionalul se numeste PTC - Trapa de sticla cu actionare electrica - si costa 432 excl TVA, 535 inclu TVA.
Limba română: terms of use - http://diacritica.wordpress.com/2009/08/10/limba-romana-terms-of-use/

Seat Leon Style 1P 2.0 TDI CR (CFHC) DSG 140 CP Crono Yellow
Seat Leon Style 5F 1.2 TSI 110 CP Tornado Red

pakyman

23 Aug 2010, 14:05

friend,

eu nu am avut probleme si am trecut o iarna deja. nu curge nu picura......

aaaaaaa ba da a curs odata, dar atunci am uitat sa o inchid si am dus-o la spalatorie. am spalat-o un pic si la interior :yah :yah :yah

f bun pretul. nu rata ocazia
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

cosminidis

27 Aug 2010, 23:29

Sylver scrie:
ai putea sa mergi la o intalnire saptamanala in Buc, dar nu cred ca vei gasi la vreun posesor ce cauti.

Mda, am fost la intalnirea din seara asta, Bubulutza a fost draguta si m-a dat o tura cu FR-ul ei DSG...
A fost o experienta... UAU... Superba cutia... :yah
Acum ce sa zic, cred ca raman totusi la 1.4 TSI, este alegerea rationala, s-a aprobat deja leasingul, stiu ca o sa regret DSG-ul... De ce naiba nu exista 1.4 TSI + DSG :)
Anyway, va tin la curent cu ce hotarasc luni.
Bubulutza, multumesc fain pentru drive test :hi
Limba română: terms of use - http://diacritica.wordpress.com/2009/08/10/limba-romana-terms-of-use/

Bubulutza

28 Aug 2010, 13:45

cosminidis: cu mare mare placere! :hi nu-ti face probleme 1.4 tsi este un motor care o sa iti placa!!! Bafta multa la achizitie, sa fie cu noroc masinuca si sa iti aduca doar bucurii!

cosminidis

28 Aug 2010, 22:20

Bubu: multumesc pentru urari. Nu de motor imi e mie, ca 1.4 TSI este suficient pentru ce am eu nevoie, dar voiam cu DSG... :sad2:

byx

29 Aug 2010, 19:29

De ce nu incerci un 1.8tsi cu dsg, ca asta parca este?
the future is bright, the future is yellow

cosminidis

30 Aug 2010, 13:16

Intr-adevar, 1.8 este disponibil cu DSG, dar:
1. Costa aproape cat 2.0 TDI cu DSG pe care mi-l doream initial (dar care acum nu mai apare in lista de preturi)
2. Consuma dublu fata de un 2.0 TDI cu DSG :)
Deci costurile de rulare sunt mult prea mari pentru varianta 1.8 TSI.
Sa vad daca o sa primesc azi maine pret de la dealer pe 2.0 TDI... cineva trebuie sa imi zica cat costa...

cosminidis

01 Sep 2010, 18:33

Mda, azi am semnat contractul de leasing. Configuratia finala este asa:
Leon Style 2.0 TDI CR DSG 6
+ WHS - ESP (controlul stabilitatii) + EBA (asistarea franarii de urgenta) + control presiune pneuri cu avertizare sonora si luminoasa + asistare la demaraj din rampa + XDS
(aici am scris si la Seat.com, este aberant ca pachetul asta sa fie inclus standard la DSG cu 1.6 TDI sau cu 1.8 TFSI, dar nu la 2.0 TDI)
+ PA8 - 2 airbag-uri laterale pentru locurile din spate
+ PTC - Trapa actionata electric
+ WTP - Oglinda retrovizoare interioara cu reglaj automat antiorbire + senzor parcare spate + functie de aprindere automata a farurilor + senzor de ploaie
+ PST - Sistem radio navigatie cu display color touchscreen Media System 2.1 (integreaza cititor CD audio inclusiv MP3, card memorie SD/MMC/SDHC, receptor radio digital DAB, navigatie cu hard disk, cartografie pe hard disk Europa de Vest) + sistem Bluetooth + comenzi telefon pe volan + faruri bixenon adaptive + lumini de zi + sistem spalare faruri + senzori de parcare fata si spate cu afisare imagine pe display-ul sistemului de navigatie
+ PW5 - Scaune fata incalzite cu control separat + sistem spalare faruri + duze spalare parbriz incalzite
Culoare - crono yellow

:yah :yah :yah :yah

Bubulutza strikes again, eu eram cam consolat cu 1.4 TSI, dar dupa ce m-a dat cu DSG-ul am insistat la dealer pana mi-au facut oferta pe 2.0 TDI DSG, cu un discount foarte ok.
Ca idee generala, cei de la Metrotehnica au fost super ok, rabdatori, oferte foarte bune. La cat am fost de sucit cred ca si eu m-as fi injurat, dar asta e, am vazut si eu cum e sa fii de cealalta parte a balustradei (adica client carcostas si sucit vs vanzator rabdator :) )
Pentru cei interesati a aparut o noua lista de preturi; a reaparut 2.0 TDI in lista, iar cei care comanda 1.4 TSI vor primi EURO 5 (creste si pretul putin, cam cu 1/3 din taxa de poluare).

O sa deschid si un topic pe Masina mea, tin acolo cursul evenimentelor :)

luci&dana
VIP

01 Sep 2010, 18:53

pretul final?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

gamer555
ClubSEAT Admin

01 Sep 2010, 23:22

suna bine de tot, felicitari ca ti-a iesit cum ai vrut

Bubulutza

02 Sep 2010, 07:46

cosminidis scrie:
Bubulutza strikes again, eu eram cam consolat cu 1.4 TSI, dar dupa ce m-a dat cu DSG-ul am insistat la dealer pana mi-au facut oferta pe 2.0 TDI DSG, cu un discount foarte ok.
O sa deschid si un topic pe Masina mea, tin acolo cursul evenimentelor :)

:cheers :cheers :cheers
:yah :yah :yah
:drive :drive :drive
FELICITARI!!!! sa fie cu noroc si sa o stapaniti sanatosi!!!! nu o sa iti para rau deloc ca ai ales DSG :wink:
jantele pana la urma cum sunt, pe 16 sau pe 17? :tongue
e super dotata masina - astept cu mare interes POZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! ...si sa ma plimbi si pe mine cu DSG-ul tau! :mrgreen:

cosminidis

02 Sep 2010, 10:06

luci&dana: pretul final a fost 18.232 eur excl TVA

gamer555: multumesc

Bubulutza: multumesc pentru urari. Jantele sunt pe 16... urate cu spume, dar toata lumea (inclusiv dealer-ul) mi-a recomandat sa nu merg pe 17 pentru confort. Poate le schimb la primavara, sa vedem.
Pozele vin prin noiembrie - decembrie, deci mai avem de asteptat :)