Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 31

Bamse
Moderator
Subiect Autor

Re: PBV2 Intrebari, preturi, oferte

06 Sep 2009, 18:45

am sa incerc sa iti dau un raspuns luni,.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Bamse
Moderator
Subiect Autor

07 Sep 2009, 16:55

256.47 costa clapeta gamer.

si adaugi un 10 % discount.

ram84

18 Sep 2009, 10:57

Salut!
La ce pret mai este un sistem de navigatie cu dvd player original pentru Seat Leon 1P?
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

Bamse
Moderator
Subiect Autor

18 Sep 2009, 13:21

navigatia rns510 , cea care a venit pe leonul 2009, costa 13200 ron.

ram84

19 Sep 2009, 13:15

bamse scrie:
navigatia rns510 , cea care a venit pe leonul 2009, costa 13200 ron.

:shock: Frumos pret. Mersi de informatie, deocamdata mai astept.
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

luci&dana
VIP

19 Sep 2009, 16:33

ce mai conteaza suma da 13200 ron in raport cu placerea care o vei avea? :D :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

TaO

stergatoare Ibiza Fever 1.4 - 2008

18 Noi 2009, 19:43

Salutare, salutare!
Am nevoie de ajutor!!! :D
1) ce fel de stergatoare poti folosi pentru o Ibiza Fever 1.4, 5 usi, an fabricatie 2008?
ma intereseaza numele fabricantului si evident si dimenisiunile (eventual in inch, ca vad ca asa e "trendy").
2) la ce pret pot achizitiona astfel de stergatoare si eventual de unde (as evita varianta dealerilor, pentru ca stiu ca sunt mai scumpi)
Multumesc!
:)
Ibiza 1.4
Yellow Cronos
2008

luci&dana
VIP

Re: stergatoare Ibiza Fever 1.4 - 2008

18 Noi 2009, 20:30

bine ai venit...in primul rand ai postat putin aiurea inainte sa te documentezi. un mic "search" inainte pentru ca mai sunt vreo 2 sau 3 topicuri referitoare la stergatoare.
apoi...poti folosi ce firma de stergatoare vrei tu. poti merge la dealer sa intrebi cat costa...pentru lamele iti dau eu pretul de pe acum (90 de ron ) toate 3. apoi te poti uita si in magazine la diferite firme ca VALEO, BOSH, CHAMPION, ALKA. totul tine de buzunarul tau. ce te intereseaza pe tine daca doresti sa schimbi tot stergatorul este sistemul de prindere. dar majoritatea stergatoarelor vin acum cu toate sistemele de prindere posibile. daca vrei sa schimbi doar lamela de cauciuc, se gasesc lamele separat pe la benzinarii si nu costa decat 10 ron sau pana in pretul asta. Nu vei gasi nicioadata lamela de cauciuc pe dimensiunea stergatorului...ele vin la 55 de cm sau 63 de cm...apoi se taie din ele cat doresti tu. daca mai ai intrebari...adreseaza :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

BALTAZAR2003
Moderator

18 Noi 2009, 21:25

Am mutat topicul tau unde ii este locul, cel mai bine intrebi la dealer, daca ai fi citit ai fi vazut ca au si o oferta zic eu foarte avantajoasa la acele articole.
Pe viitor te riog sa folosesti functia "cautare" este foarte utila si vei descoperi multe lucruri interesante despre masinuta ta.

Multumesc.
:D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

TaO

Re: stergatoare Ibiza Fever 1.4 - 2008

18 Noi 2009, 21:32

luci&dana scrie:
bine ai venit...in primul rand ai postat putin aiurea inainte sa te documentezi. un mic "search" inainte pentru ca mai sunt vreo 2 sau 3 topicuri referitoare la stergatoare.
apoi...poti folosi ce firma de stergatoare vrei tu. poti merge la dealer sa intrebi cat costa...pentru lamele iti dau eu pretul de pe acum (90 de ron ) toate 3. apoi te poti uita si in magazine la diferite firme ca VALEO, BOSH, CHAMPION, ALKA. totul tine de buzunarul tau. ce te intereseaza pe tine daca doresti sa schimbi tot stergatorul este sistemul de prindere. dar majoritatea stergatoarelor vin acum cu toate sistemele de prindere posibile. daca vrei sa schimbi doar lamela de cauciuc, se gasesc lamele separat pe la benzinarii si nu costa decat 10 ron sau pana in pretul asta. Nu vei gasi nicioadata lamela de cauciuc pe dimensiunea stergatorului...ele vin la 55 de cm sau 63 de cm...apoi se taie din ele cat doresti tu. daca mai ai intrebari...adreseaza :D

Multumesc pentru raspuns. Cu permisiunea voastra, o mica rectificare sau mai bine zis un drept la replica: ca jurnalist, prima notiune invatata este aceea de a te documenta. "Search" am dat pe forum si nu am gasit niciun mesaj referitor la modelul meu de masina. Cele mai multe discutii erau pe tema Seat Cordoba sau noul Seat Ibiza. Nu stiu daca sunt sau nu compatibile, de aceea mi-am si permis sa intreb posesorii de Ibiza care au mai multa experienta decat mine.
Acum, revenind la topic... informatia pe care mi-ati oferit-o este pretioasa. Motiv pentru care multumesc inca o data. Totusi, fara suparare... alte magazine nu exista decat dealerii?!?! Sunt satula peste cap de astfel de "profesionisti"...
Inca o data MULTUMESC!
:)
Ibiza 1.4
Yellow Cronos
2008

luci&dana
VIP

18 Noi 2009, 21:36

ai pm sa nu facem reclama :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

BALTAZAR2003
Moderator

18 Noi 2009, 21:54

:D Pentru modelul tau de masina doar la dealer vei gasi stergatoare.
Daca ai abilitati de bricolaj atunci poti incerca si ce spune luci&dana...sa schimbi doar lamele.
Sa stii ca modelele ibiza si cordoba sunt identice in proportie de 90% difera doar partea din spate...
In ce priveste partea de motorizare si eventual problemele aparute in general, sunt valabile pentru toata gama... :lol:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

Bamse
Moderator
Subiect Autor

19 Noi 2009, 08:33

ambele stergatoare le poti achizitiona de la PBV2 la un pret in jur de 93 ron.

TaO

19 Noi 2009, 10:09

Multumesc, dar am specificat de la bun inceput ca nu vreau sa cumpar de la dealer. De aceea mesajul nici nu a fost postat in folderul "Service dealer".
Oameni buni, daca tot ma criticati pe mine ca nu sunt atenta, ar trebui sa-mi dati voi un exemplu de corectitudine si sa cititi cu atentie mesajul meu.
Am intrebat lucruri simple...
De ce fel de stergatoare am nevoie: de 20, 22, 24 sau cati alti inch... ?
Daca exista vreo firma alta decat dealerii Seat de unde pot achizitiona?
Eventual daca stiti cat costa...
Am adresat cateva intrebari simple si m-ati certat ca am postat aiurea, mutandu-mi apoi postul intr-un loc unde chiar nu-si are locul!!! In schimb, nu primesc raspuns decat referitor la pret!
Va multumesc, am priceput ca ma costa 100 RON toata afacerea... dar totusi... de ce fel de stergatoare am nevoie?!?!?!?!?!?!?!?
In speranta ca poate cineva imi va putea raspunde acestei ultime intrebari, multumesc anticipat!
Ibiza 1.4
Yellow Cronos
2008

marian_iam
V.I.P.

20 Noi 2009, 07:20

poate reusesti sa dai si tu un exemplu de corectitudine si sa citesti cu atentie mesajul meu.
cauta o ruleta (bun si centimetru, iar daca nu ai centimetru merge si o rigla) prin casa. mergi la masina. ridica stergatoarele. masoara stergatorul stang, apoi pe cel drept.
mergi la augsburg, cora, carrefour, auchan si alte mega super giga marketuri de unde poti alege.
e mai ok asa?
"succesuri"

si daca nu e ok asa ... rugam toti posesorii de Ibiza si de Cordoba (sunt aceleasi masini. in schimb una dintre ele are portbagaj) sa faca un pustiu de bine si sa se deplaseze afara, urmand instructiunile de mai sus si sa o ajute pe colega noastra la masuratorile betelor de sterg parbrizu'. Asta in cazul in care domnisoara/doamna Tao nu se descurca. Dar ma indoiesc.

L.E.
si daca mai vrei si alte informatii despre stergatoare ... uite ... de pe goagal adunate!
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=35&t=1029 (al 2 lea link)
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 31