Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

altea
Subiect Autor

apa in mocheta

06 Iun 2010, 12:19

salut
de aprox doua saptamani am gasit din intamplare(la o aspirare mocheta) apa sub presurile de cauciuc. am sters apa deoarece era doar la suprafata sub forma de condens. dupa doua zile de ploaie am gasit o "balta" in mocheta fata stanga. la service au curatat canalele de scurgere de la baza parbrizului dar iar e balta, si doar sub pres, pe aceasta nu apare deloc apa.
s-a mai confruntat careva cu problema asta?
B 77 PBE
seat altea 1.9 tdi DSG

luci&dana
VIP

Re: apa in mocheta

06 Iun 2010, 16:01

sa nu ai canalele infundate de sub masina pe unde se scurge condensul de la AC...canalul este undeva pe langa cutia de viteze
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

altea
Subiect Autor

06 Iun 2010, 17:10

acela este ok, tocmai ce am vazut azi cum lasa balta condensul sub masina
B 77 PBE
seat altea 1.9 tdi DSG

BALTAZAR2003
Moderator

06 Iun 2010, 20:54

Verifica daca nu sunt infundate canalele de scurgere a apei din partea inferioara a usilor.
:hi
Oricum, pe viitor daca folosesti minunata functie "cautare" vei gasi multe raspunsuri.
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

bibanica

19 Iun 2010, 11:53

Aceasta problema a avut-o fratele meu la Leon. Apa intra normal prin gaurile de evacuare de la baza parbrizului da era o izolatie nasoala si se infiltra in masina. Normal apa se scurge prin praguri, dar o parte intra in masina.Am fost la un mecanic si i-a pus doua furtunase de la gaurile de evacuare pana sub masina si nu mai sunt probleme.
Seat Altea XL 2.0 TDI Style 140 CP Albastru marin