Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

mirceamircea

Re: Plimbare prin tara

26 Iun 2009, 09:18

Foarte tare, chiar nu credeam ca mai exsta locuri unde nu se aud manele.....oricum, calatorie placuta in continuare si DRUMURI BUNE va doresc!!! :mrgreen:

Ex: Cielo '97 GLE

PapaGiorgio
D U D U

26 Iun 2009, 10:33

@baltazar2003: super descrierea. Si foarte tare traseul. Distractie placuta in continuare, calatorie placuta! :)
Pe mine ma asteapta in perioada 8-12 iulie un drum la Moinesti (Bacau) la niste rude. O sa aleg traseul Ploiesti-Brasov-Tg.Secuiesc-Onesti-Moinesti. Desi drumul nu e atat de bun ca E85, insa e mai pitoresc. Nu cred ca voi ajunge spre manastiri, pentru ca rudele la care merg sunt dentisti si ma duc special sa imi lucreze. :? :? :? Si e de lucru, nu gluma... :cry:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

gica

26 Iun 2009, 12:16

foarte frumos...sper sa ajung si eu pe acolo in turul pe care vreau sal fac :)

grecutzu2005

26 Iun 2009, 14:17

mai baieti ce ziceti de o calatorie prin tara in grup ? plecat de la timisoara si ajuns pana la iasi?
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

marian_iam
V.I.P.

26 Iun 2009, 16:04

bai baieti ... si fete ...
bucuresti - iasi ... foarte frumos ... drum bun, dar pana in iasi ...
in iasi ... sa-ti bati copiii! drumuri rupte ... pacat ca e un oras f frumos cu f multe fete frumoase!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

pakyman

26 Iun 2009, 16:18

marian_iam scrie:
bai baieti ... si fete ...
bucuresti - iasi ... foarte frumos ... drum bun, dar pana in iasi ...
in iasi ... sa-ti bati copiii! drumuri rupte ... pacat ca e un oras f frumos cu f multe fete frumoase!

frumos drum dar plin de radare , n-a fost data sa merg fara sa mi-o iau. de aia acum merg prin vaslui. acolo poti sa o calci fara probleme :D :D :D
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

BALTAZAR2003
Moderator

26 Iun 2009, 22:45

Revenim... :lol:
Am plecat din Arad cu ceva intarziere si am avut norocul sa ma lipesc de un convoi de camioane turcesti, care au mers mai mult decat regulamentar...chiar ma mirat, probabil aveau ceva suspect in incarcatura, de au fost atat de potoliti incat sa mearga cu 50 prin localitati. Pentru mine a fost convenabil, ca nu ma mai injurat nimeni pe mine ca merg incet si am avut timp sa admir peisajul.
Undeva langa Sebes se asfalta iarasi pe o ploaie...acum un an am facut poze cand asfaltau pe zapada... si ma intrebam de ce dude dau eu bani de rovignieta?, sa intre in buzunarele unor nenorociti care toaca banii statului?.
Am ajuns fara probleme pe drumul care urca spre cabana balea si dupa ce am trecut de balea cascada, dupa 3-4km un nenorocit cu un jeep argintiu cred ca era nissan era sa intre frontal in noi, idiotul a luat o curba pe contrasens, noroc ca am avut ceva spatiu pana la marginea prapastiei, ca nici parapet nu era.
Am impresia ca era beat ori cauta ceva pe sub bord, am vrut sa intorc si sa o iau dupa el, dar a avut noroc cu sotia mea... poate ne mai intalnim... :twisted:
Am trecut pe langa cabana Balea lac, pe langa gheretele care vindeau diverse mizerii si am trecut prin tunel, la capatul opus un boblete intra in tunel cu farurile stinse...si era doar un microbuz.
bizari :shock:
Am ajuns in sfarsit la cabana Capra unde am luat o camera, am executat o cinzeaca de palinca adusa de la Arad :lol: si acum rup netul, au si net aici deci nu trebuie sa folosesc modemul meu.
175ron camera, au net si tv.
:D
Restul maine. :D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

pakyman

26 Iun 2009, 23:09

salut,

sa inteleg ca s-a deschis transfagarasan? stiam ca dupa 30 iunie
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

BALTAZAR2003
Moderator

26 Iun 2009, 23:14

Din moment ce am trecut prin tunel inseamna ca este practicabil... :D
Drumul este bun, cel putin pana spre Capra, au carpit la el si nu sunt cratere mari.
Sunt curios cum este spre Curtea de Arges... ajung maine si acolo. :bounce:
Imagine

pakyman

26 Iun 2009, 23:30

BALTAZAR2003 scrie:
Din moment ce am trecut prin tunel inseamna ca este practicabil... :D
Drumul este bun, cel putin pana spre Capra, au carpit la el si nu sunt cratere mari.
Sunt curios cum este spre Curtea de Arges... ajung maine si acolo. :bounce:

noi am fost marti la sibiu si am vrut sa venim pe transfagarasan, dar nu ne-au lasat au zis ca e inchis ca se deschide dupa 30 iunie. sa-i ia naiba :( :( :twisted: :twisted:
Imagine

BALTAZAR2003
Moderator

27 Iun 2009, 23:17

Cine sa nu te lase?
Cei de la capra au spus ca se circula de 2 saptamani fara problema, asta inseamna ca nu au reusit sa ii mai mituiasca pe cei de la drumuri sa nu frezeze si ultimele bucati de ghiata.
De obicei cele doua cabane, balea si capra mituiesc drumarii sa nu urce cu frezele mai sus de locatiile lor, pentru a avea mai multi turisti.

Am ajuns in sfarsit acasa.
Drumul de la Capra la Pitesti este EXECRABIL, trebuie mers cu 20-30km/h pentru a nu mazili masina, asta spre disperarea posesorilor de jeepane.
Imagine

pakyman

28 Iun 2009, 00:03

BALTAZAR2003 scrie:
Cine sa nu te lase?
Cei de la capra au spus ca se circula de 2 saptamani fara problema, asta inseamna ca nu au reusit sa ii mai mituiasca pe cei de la drumuri sa nu frezeze si ultimele bucati de ghiata.
De obicei cele doua cabane, balea si capra mituiesc drumarii sa nu urce cu frezele mai sus de locatiile lor, pentru a avea mai multi turisti.

Am ajuns in sfarsit acasa.
Drumul de la Capra la Pitesti este EXECRABIL, trebuie mers cu 20-30km/h pentru a nu mazili masina, asta spre disperarea posesorilor de jeepane.

la rond (petrom ) unde se desparte drumul ori spre brasov (sau transfagarasan) ori valea oltului era politie si am intrebat daca e deschis si ne-au spus ca nu, sa nu mergem ca pierdem timpul si ne intoarcem. i-am crezut pe cuvant. eram cu trupa dupa mine, sotia si 2 copii, nu m-am avantat. asta e. data viitoare. dupa cum spui ca e drumul inseamna ca nua ua facut nimic de anul trecut, de fapt de cativa ani tot asa e pe partea asta.
Imagine

BALTAZAR2003
Moderator

28 Iun 2009, 00:32

Si eu tot cu trupa dupa mine sunt, dar politistii sunt cei mai prost informati, intreaba un camionagiu si vei obtine informatii mai bune.
:D
Drumul este mai bun decat anul trecut pana sa incepa sa il repare,. acum au pus pe alocuri plombe cu nisip.
:lol:
Imagine

marian_iam
V.I.P.

01 Iul 2009, 13:46

ajuns azi acasa ...
Onesti - Bran (bun) - Rucar (rupt) - Campulung (rau)- Pitesti (rupt)- Bucuresti (A1).
Avem tara frumoasa ... pacat ca nu avem drumuri la ea!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Bubulutza

01 Iul 2009, 15:46

corect!!! si trist in acelasi timp.... :?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15