Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

DiNO

Re: Leonache cel timid 1.4 TSI Sport Magico Black

06 Iun 2010, 15:06

vladyroman scrie:
Am si eu o problemuta. :shock:

Am comenzi audio pe volan si incerc sa intru in meniul computerului de bord.

In manual spune sa tin apasat pe C pana cand apare meniul.

C sunt sagetile stanga/dreapta din partea partea dreapta a volanului. Tin apasat si... nimic.

Cand pe una, cand pe alta, am incercat si pe amandoua... dar nu apare meniul.

E cineva care sa imi spuna cum intru in meniul de configurare daca am comenzi pe volan, nu pe maneta de la stergatoare?

Multumesc anticipat :) :bounce:

ai maxi dot?
sau ai ecran mic sub indicatorul de temperatura si cel de benzina?... pt ca daca nu ai maxi dot, nu cred ca poti sa intri in vre-un meniu din butoanele de pe volan.
SEAT LEON SPORT 1.4 TSi 125 CP 2010 Roşu Emocion Cupra2010looks
ImagineImagine
BEFORE & AFTER

B 999 SRK

28 Iul 2010, 16:36

salutare am si eu o rugamite la tine sa imi spui si mie cu e nou tau seat leon .....aceeasi varianta as vrea sa mi-o iau si eu si te rog mult de tot sa imi zici ce poate aceasta masina cum e ...si etc...plz...am optat pt un seat leon....practic am vrut sa imi iau un golf 1.4 tsi ...dar din cauza ofertei am ales leon...ce zici merita?????????

DiNO

28 Iul 2010, 22:15

nu stiu daca ma intrebi pe mine sau pe posesorul topicului.
dar raspunsul meu e scurt: Da, merita, ia-ti !
SEAT LEON SPORT 1.4 TSi 125 CP 2010 Roşu Emocion Cupra2010looks
ImagineImagine
BEFORE & AFTER

Sylver

30 Iul 2010, 10:14

@ B 999 SRK: surprinzator poate pt tine, VW nu prea mai face cine stie ce masini fiabile. Iar referitor la Golf 6, un simplu search pe net si o cautare mai ampla e de ajuns sa descoperi ca masina are si cateva (putine) 'greseli' de proiectare (cum ar fi faptul ca auzi din masina cum combustibilul se plimba prin rezervor; sau usa fata care se prinde in aripa cand e vorba de inghetul de iarna etc). Per total e o masina ok insa. Leon-ul nu are probleme specifice..dar acum depinde si cum ti-e norocul. Ca la orice marca, exista si masini cu probleme din fabricatie, putine, dar exista. Tu poti doar speca ca nu vei face parte din minoritate (lucru valabil la orice marca).
Black Leon benzinar