Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

michee
Subiect Autor

Pachete optionale

11 Mai 2008, 21:01

Am cateva nelamuri la optionale. De ex. pe alto-seat am asa:

PN1:
Sistem de navigatie
(PT1) - Pregatire telefon cu sistem hands-free
(PAB) - Alarma volumetrica
(L37) - Comenzi radio pe volan
(L38) - Volan si schimbator viteze in piele
(L39) - 8 difuzoare
(L50) - Sistem navigatie MP3 cu display alb-negru

1132 E cu tot cu tva.

Sistem de navigatie cu Bluetooth
(PAB) - Alarma volumetrica
(L39) - 8 difuzoare
(L41) - Sistem Bluetooth
(L51) - Sistem de navigatie cu ecran color
(L59) - Comenzi audio si telefon pe volan

la 2600E cu tva.

Imi poate spune cineva ce face acest sistem de navigatie? Am inteles deja ca alarma e cam useless....Eu voiam sa iau PN3, dar daca vine cu tot cu alarma ceea ce nu-mi place......ce ma sfatuiti?
De asemenea la PN1 am volan si schimbator in piele iar la PN3 nu am???

si o alta intrebare :
Pachetul de vizibilitate se merita?
Vizibilitate
(l68) - Aprindere automata a farurilor
(L69) - Functie LEAVING HOME faruri
(l70) - Senzor ploaie
(l71) - Oglinda retrovizoare cu teglaj antiorbire

Cosmin
Admin

12 Mai 2008, 13:46

E vorba de Leon?
Daca da, informatiile de pe site-urile dealerilor sunt depasite (si am mai subliniat lucrul asta o data).
Pachetele cu sisteme de navigatie, atat PN1 cat si PN6 nu mai contin si alarma volumetrica, doar sistem bluetooth, comenzi audio si / sau telefon pe volan si 8 difuzoare (in functie de echiparea masinii...Reference, Stylance, FR etc). PN1 (cel cu display monocolor) costa 912 euro fara tva, iar PN6 (cu touchscreen, HD 30 G incorporat, care citeste Mp3, WMA de pe CD / DVD, DVD video etc.) costa 1301 euro fara tva (sau 1168 pt versiunile FR si Cupra). Deci pe langa faptul ca ai sustem de navigatie (din pacate nu contine harti pt Romania, dar se lucreaza la dvd) ai o adevarata unitate multimedia. Eu zic ca merita.
Referitor la pachetul vizibilitate (PSR - 213 euro fara tva) eu zic ca merita banii. Pe langa faptul ca e un argument la revanzare, daca esti interesat de aspectul asta, pachetul contine cateva gadgeturi care iti fac condudul mai usor. Aprinderea auto a farurilor si senzorul de ploaie mi se par super tari. Bineinteles, acum ca nu le mai am pe masina le regret si mai mult.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

michee
Subiect Autor

12 Mai 2008, 17:57

da, era vorba de Leon.
Mesi ptr informatii.

TIBI

24 Iun 2008, 21:17

PERSONAL mie mi se pare exagerat de mult 1300e pt navigatia aia.sa dau atat si sa nu ma pot folosi de ea?!? mai bine imi iau un HU 1din cu display mare si la care ii gasi harti.

legat de pachetul de vizibilitate,eu consider utila functia follow me home si retrovizoarea antiorbire.eu nu am pe leon si seara e stresant sa vezi un matiz sau logan care nu-si regleaza farurile si deranjeaza pe altii.la golf era bine si chiar nu ma deranja nimeni pt ca le aveam pe toate 3.acum insa... :roll:

Cosmin
Admin

24 Iun 2008, 21:45

In curand o sa se poata folosi. Plus ca unitatea e de fapt un sistem multimedia..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

TIBI

24 Iun 2008, 23:16

raman la idee ca e mult prea mult pt ceva ce inca nu poti utiliza.ca se va putea ... peste cat timp 1luna 2 ,1 an sunt speculatii si strategii de marketing.