Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

shadowlord
Subiect Autor

VAND SEAT LEON 1M - 2005 - 7200 EURO NEGOCIABIL

26 Apr 2010, 19:54

VAND :

SEAT LEON 105 CP (77kW), MOTOR 1598 (1,6L) BENZINA, MODEL 1M - AN 2005, 93.000 km.

A venit momentul sa dau leutzul, de care am fost foarte multumit si sper sa gaseasca un proprietar care sa aiba grija de el asa cum si eu am incercat sa am in ultimii 3 ani aproape de cand il am.

Istoric : masinutza am luat-o de la cineva din Bucuresti in vara lui 2007, cand avea numai 20.000 km la bord , care, la randul sau a cumparat-o direct noua de la Porsche Romania in vara lui 2005. Acum a ajuns la 93.000 de km si necesita revizia de 93.303 km pe care o va face viitorul proprietar, in care se vor schimba filtrele, uleiul si pe langa acestea de baza se vor inlocuii pentru prima oara : cureaua de distributie si amortizoarele pe spate.

Masina a fost dusa de mine la revizii dealungul timpului numai la reprezentante SEAT (ALTO SYNCRO, PORSCHE SI METROTEHNICA)asa cum reiese si din cartea service. A fost rulata mai mult in Bucuresti. Revizia de 93.303 va fi facuta asa cum spuneam de viitorul proprietar, si accept in acest sens orice test la reprezentanta, pretul fiind negociabil si din acest aspect. Nu am avut probleme tehnice grave nicidodata, a mers perfect, mici probleme care s-au rezolvat uneori pe loc, raport calitate fiabilitate si consum - excelent, sunt foarte multumit de ea.

Iata descrierea masinii :

SEAT LEON NEGRU - ANUL 2005 MODEL 1M

BENZINA, MOTOR 1,6, EURO 4, REZERVOR 55 L, GEAMURI ELECTRICE FATA, ABS, EPC, SERVO-DIRECTIE, CUTIE MANUALA - 6 VITEZE (5+1), VOLAN REGLABIL, SCAUNE REGLABILE,CLIMATRONIC, 6 AIRBAG-URI, SISTEM AUDIO CU 8 BOXE - SONY XPLODE 2008 IN GARANTIE (MP3, WMA, AAC, ATRAC, CDA & RADIO FM), PROIECTOARE CEATA, INCHIDERE CENTRALIZATA, BRICHETA AUTO, CONSUM 7L/100 KM, TRUSA SCULE ORIGINALA, ROATA REZERVA BRIDGESTONE (NEFOLOSITA, NOUA) - nu am avut pene din fericire :mrgreen: CONSUM 6-7L/100 KM, BLOCARE ELECTRONICA AUTOMATA A USILOR IN VITEZA A DOUA.

STARE TEHNICA FOARTE BUNA, NU AM AVUT PROBLEME MAJORE SUNT MAI MULT DECAT MULTUMIT DE ACEST ASPECT, STARE OPTICA BUNA (MAI SUNT MICI ZGARIETURI CARE AU APARUT DIN PARCARE FARA SA LE FAC EU , CI ALTII DIN NEFERICIRE DAR SUNT VIZIBILE DOAR DE FOARTE APROAPE SI NU DERANJEAZA PENTRU CA NU SUNT IN EXCES. MASINA , CA IDEE , A FOST SPALATA ODATA LA 2-3 ZILE. TAPITERIA NECESITA UN REFRESH LA BANCHETELE DIN SPATE SI PLAFON PENTRU CA NU AM AVUT TIMP SA MA OCUP SI SA-AU MAI MURDARIT PUTIN , DAR SE REMEDIAZA FARA PROBLEME. MERITA VAZUTA SI VETI FI FOARTE MULTUMITI DE PERFORMANTELE EI LA 1,6. EU SINCER M-AM OCUPAT SA O TIN OK CAT DE MULT AM PUTUT SI SUNT CONVINS CA SI VIITORUL PROPRIEATAR VA FACE LA FEL.

PRETUL ESTE NEGOCIABIL : 7200 EURO

PENTRU VIZIONARI , VA STAU LA DISPOZITIE LA NUMERELE DE TELEFON : 0726779885 / 0730107561
(MASINA POATE FI VAZUTA IN BUCURESTI)

DAU ODATA CU MASINA : 2 SCUTURI CENTRALE MOTOR ORIGINALE NOI, SETUL DE CAUCIUCURI DE IARNA MICHELIN ALPINE 4 BUC SI SETUL DE VARA ( 2 CONTINENTAL SI 2 ENERGY SAVER FATA)

IMAGINI CU MASINA GASITI MAI JOS :

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Shadowlord

shadowlord
Subiect Autor

Re: VAND SEAT LEON 1M - 2005 - 7200 EURO NEGOCIABIL

02 Mai 2010, 09:31

Pret nou si definitiv 6400 euro din care se scade revizia. Mai mult de 400 de euro nu cred sa duca revizia in sine deci 6000 de euro pret final . Accept schimb si cu Dodge Caliber dar sa nu aiba mai mult de 45.000 km la bord si anul sa fie cel putin 2007 (daca doreste cineva) cu diferenta din partea mea
Shadowlord

shadowlord
Subiect Autor

Re: VAND SEAT LEON 1M - 2005 - 7200 EURO NEGOCIABIL

24 Mai 2010, 20:33

Vandut !

Caz inchis :)
Shadowlord