Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18

catalinutzu

Re: Probleme cu user-ul "Cristian68" ..trist dar adevarat..

28 Mar 2013, 01:49

Inainte de a face ''afaceri'' cu vreun user uitati-va bine la cat de activ este pe forum si daca il cunoaste cineva personal,si apoi treceti la plata cu banii la salariu,ce sa zic urat,imi pare rau de patania ta :cry:
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

Roger
Moderator

Re: Probleme cu user-ul "Cristian68" ..trist dar adevarat..

28 Mar 2013, 08:02

Si eu am avut probleme cu el cand i-am vandut interiorul din piele (400 Euro). Am stabilit sa-mi dea banii in 2 rate si i-am vazut cu taraita cam in 6 luni. Culmea este ca l-am cunoscut personal, la intalnirile saptamanale de la CP din Bucuresti.
Suna-l si spune-i sa-ti puna banii intr-un cont din Romania, eventual in lei si cred ca se rezolva.

Cosmin
Admin

Re: Trader Rating

28 Mar 2013, 09:00

Asteptam si punctul de vedere al colegului acuzat. Apoi vom lua o hotarare.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

lokittofr

28 Mar 2013, 10:47

multumesc pentru sprijin si idei,sa vedem daca se prezinta pe aici sa dea obrazul,oricum pentru mine pe viitor acest "cristian68"ramane persoana nongrata. :cheers
Diferentele dintre un copil si un adult sunt jucariile si preturile lor.!!
No Turbo ..no party!!!!Imagine

cristian68

29 Mar 2013, 14:47

Salutare...... Vreau sa clarific.... Nu am dat nici o teapa.....sunt plecat si nu am avut unde sa ii pun bani.... Luni marți o sa ajung pe la un mony gram si o sa ii pun.... Nu este nici o teapa ...... Daca urmaream asta nu mă mai intalneam cu colegu de pe forum sa i dau capacele....o sa va confirme el cand ii va primi

GabitZZu
Gypsy

29 Mar 2013, 15:04

Inainte sa faci afaceri din acestea,trebuie sa sti de la inceput daca poti sa ii trimieti banii omului daca nu poti si asa mai departe,ca nu ai de unde nu prea e o scuza,zic eu...
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.

lokittofr

29 Mar 2013, 15:26

cristian68 scrie:
Salutare...... Vreau sa clarific.... Nu am dat nici o teapa.....sunt plecat si nu am avut unde sa ii pun bani.... Luni marți o sa ajung pe la un mony gram si o sa ii pun.... Nu este nici o teapa ...... Daca urmaream asta nu mă mai intalneam cu colegu de pe forum sa i dau capacele....o sa va confirme el cand ii va primi

Hai s-o lasam naibi de abureala cu scuzele astea de 2 lei :shock: ,nu traim in jungla sa nu avem unde sa punem bani,eu apelam la un prieten si-i spuneam sa puna bani pentru mine,il sunam din cocotier si tot faceam ceva ca sa ma tin de cuvant..inteleg fiecare avem treburi dar au trecut 2 luni de cand aceiasi abureala ca nu ai avut timp,cat timp pierzi la o agentie de moneygram sa pui bani?,mai mult de 10 minute nu cred...chiar nu a existat acele 10 minute in timp de 2 luni? :glasses

GabitZZu
Gypsy

02 Apr 2013, 13:04

Recomand si eu userul BOGY26 (Bogdan),baiat foarte serios si de treaba ! :cheers

BOGY26
Bogdan

02 Apr 2013, 14:46

Aceeasi parere o am si eu despre userul GabitZZu(Gabi)...
P.S ti-am ambalat pragurile am si pozele, incerc sa iti dau PM cu ele si nu merge forumul...azi vine curierul sa le ridice!

lokittofr

02 Apr 2013, 23:42

cristian68 scrie:

***Deci precum ati observat a trecut si luni..si marti de care zicea si tot fara nici un semn,e comvingator. :roll:

bgd_b92
Bogdan

03 Apr 2013, 06:56

Fa o plangere la politie pana nu e prea tarziu :hi
Mie imi spui de fomisti dastia....am cumparat acum cateva zile un pc de la unu ( nu de pe forum ) fara proba ( ca nu avea cablu ) si i-am zis ca daca nu merge il aduc inapoi...zis si facut...ma duc acasa probez pc-ul..surpriza ! nu se incarca imaginea...il sun ( dupa 45 minute ) si cica pai nu am acuma de unde sa iti dau banii....si i-am zis ca il pun in brate si il strang de gat...pana la urma m-am jucat eu pe la RAM ca avea praf pe el si a mers...

GabitZZu
Gypsy

03 Apr 2013, 07:43

Politia nu prea are ce sa faca,asta e,bani pierduti,de tinut minte numele lui.

Cosmin
Admin

04 Mai 2013, 07:31

Bun. Il trecem pe lista neagra.
Accesul pe forum il suspend?
Imagine

Cosmin
Admin

04 Mai 2013, 07:35

Scumpii nostri colegi de forum Bernaschi (memberlist.php?mode=viewprofile&u=2227 ) si Horjoaga ( memberlist.php?mode=viewprofile&u=7034 ) nu au binevoit sa raspunda la telefon si ulterior sa isi ridice premiile de la Fan Curier. Desi postasem in ziua trimiterii numarul awb-urilor...
Asa ca pachetele s-au intors la mine.. Cool, ha?
Da, mai ales ca a trebuit sa platesc trasportul dus / intors pt. fiecare dintre cele doua colete..20 de lei ori 4, faceti voi socoteala.

I-am contactat personal pe colegii neseriosi si culmea, au raspuns la telefon.. Motivele invocate pt. neridicarea coletului au fost diverse si puerile, nici nu are rost sa le reproduc aici. Asa ca le bat obrazul public..

Baieti.. Aveti contul meu, pana saptamana viitoare, vineri 10 mai 2013 vreau sa am banii de transport inapoi. Stiti fiecare dintre voi ce suma datorati. Am precizat de la inceput ca transportul nu il pot suporta eu si stiati lucrul asta.

Si nu, nu fac mare tam tam din cauza banilor.. E vorba de gest in sine.. V-am oferit un premiu si nici macar nu ati catadicsit sa il ridicati. Pe viitor, va anunt ca nu mai trimit nimic fara sa am banii de transport dus / intors in avans.

Asa ca dragi flacai neseriosi, va rog, spalati-va rusinea.. Macar in ceasul al 12-lea.. Si in plus, stiti ce e ciudat? Le-am pus in pachet, la fiecare, un tricou plus un keychain, desi ei castigasera doar unul dintre premii..Ma gandisem ca daca tot nu si-au revendicat toti premiile, macar sa le dau celor care au fost interesati.. Poftim..

Poze cu pachetele plimbate prin jumatate de tara si awb-ul de expeditie

ImaginexImagine
Imagine

GabitZZu
Gypsy

04 Mai 2013, 08:42

Foarte urat din partea lor,daca nu vroia sau nu avea bani sa le primeasca ,trebuia sa iti spuna de la inceput, nu sa te lase pe tine si cu banii luati si cu timp pierdut.Sper sa se rezolve problema,desi ma cam indoiesc
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18