Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18

HUNTER
HUNTER

Re: Trader Rating

22 Dec 2012, 10:32

nasoala intamplarea,pacat de banii care i-ai dat,si care cu siguranta sunt multi,chiar daca e sh cotiera.
pacat ca se intampla asemenea 'incidente" intre colegii de forum....credibilitatea are de suferit.mai bine iti spunea de la inceput,si stiai la ce sa te astepti....pana la urma si daca o luai,la un pret mai mic,stiai ca mai bagi ceva bani ca sa o aduci la starea initiala.
important e sa o reconditionezi cu simt de raspundere,ca sa stii tu ca ai facut-o ca lumea,si sa te poti folosi de ea.
cat despre acel capac,cam da,slabe sanse sa il gasesti,dar consoleaza-te cu ideea ca scaunele vor masca acea lipsa.
te salut,si sa te sprijini confortabil in ea. :hi

HUNTER
HUNTER

22 Dec 2012, 10:35

si sa nu uit si aici:recomand pe Ionutblv pentru promptitudinea comenzii si calitatea produselor. :hi

TIBI

22 Dec 2012, 12:39

Ultimele poze sunt facute de mine,pt ca mi s-a solicitat ajutorul pt a i se monta piele.Atunci am constatat defectele.
Cel care a mai reimbracat-o,a facut-o prost.Ultima poza arata acest lucru.Asa s-a ajuns sa se rupa piciorusele de prindere,fiind nevoie sa o lipeasca.
Nu mi se pare normal cele intamplate.
Daca tot ne apucam sa intermediem vanzarea unor obiecte pt prieteni ,sa se faca cu raspundere si onestitate.
RUSINE :!:

Zeusik ar merita sa vezi daca ''stimabilul'' coleg mai are cont si in alte parti.In felul asta sa nu-si mai ia si altii plasa cu ceva vandut de el.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Roger
Moderator

22 Dec 2012, 15:37

Eu il cunosc pe grasuraul doar de pe forum si m-a rugat de cateva ori sa-i iau cateva piese si sa i le trimit.
Sincer, nu am avut nici cea mai mica problema cu el si mi-a platit fara probleme tot ce i-am luat. Am comunicat foarte bine cu el la telefon sau PM si nu-l consider a fi un tepar sau un om caruia sa-i pun la indoiala onestitatea.
Il cunosc si pe zeusik tot din PM-uri, telefon, YM, mi-a spus despre cotiera asta, i-am dat si eu ce informatii am avut legate de piesele pe care le contine un kit de cotiera OEM si in cele din urma l-am sfatuit sa o returneze.
Eu consider ca grasuraul nu stia exact ce vinde, ce lipseste, cu atat mai mult ca e o piesa OEM si orice reper s-ar fi putut comanda la dealer ca si piesa de schimb. Capacelul ala din pacate nu exista separat, nu are cod, in schimb, surubul, da.
Cred ca o discutie intre cei doi ar rezolva problema.
:hi

TIBI

22 Dec 2012, 16:56

In regulament spune clar ca raspunzi pt produsele vandute pt prieteni.
Nu prea tine faza ca nu a fost observata lipsa capacelului.
Piciorul de la capacul cotierei a fost rupt,lipit si mascat cu marker pt a nu se observa.
Daca era onest,mentiona defectele/lipsurile.

huse piele schimbator

zeusik
Nashul

22 Dec 2012, 17:20

Daca imi spunea tote aceste aspecte de la bun inceput, inainte de a primi cotiera , cu siguranta nu o mai luam, ori nu ofeream aceeasi suma. Suma pe care acum o consider ff mare, tinand cont ca am mai bagat ceva in ea ca sa ajunga intr-o stare ok.
Nu mai pun la socoteala si munca depusa de TIBI pentru a-l repara si a-l aduce apoi in stare buna.
Si eu am vandut produse pentru prieteni, dar inainte de a pune produsul la vanzare le verific pentru a evita astfel de situatii.
Plus ca atunci cand vand un produs al unui prieten, ma gandesc sa il ajut pe acel prieten si nu sa imi iasa si mie ceva, dar asta este o alta discutie.
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made

lokittofr

Probleme cu user-ul "Cristian68" ..trist dar adevarat..

27 Mar 2013, 22:07

Salutare,
Cu greu si dezamagire m-am hotarat sa expun odisea dezamagitoare care am am avut-o cu user-ul acestui forum cu nick-ul "cristian68",nu voi expune numele complet deoarece am bunul simt sa-i pastrez anonimatul.
Totul a inceput pe 24 ianuarie 2013 cand am postat anuntul de vanzare a cotierei de piele originala care o aveam,aici puteti vedea topicul care este inchis deoarece am cerut sa se inchida dupa ce am trimiso prin atlassib la adresa lui "cristian68".
viewtopic.php?f=116&t=14666&st=0&sk=t&sd=a

Pana aici totul bine,m-a sunat ca ar fi interesat in a cumpara cotiera,cum nu stiam cum sa procedez mai simplu si mai sigur pentru amandoi cu bani si cu trimisul deoarece cum nu sunt in romania e normal sa fii un pic mai precaut unde,cum si cui dai bani pe ceva ce vrei sa achizitionezi deoarece tratul in mana ca la piata e dintre cele mai sigure metode care in cazul acesta a fost imposibil datorita distantei am stabilit sa-mi trimita bani prin moneygram deoarece spunea ca nu foloseste paypal.I-am rezervat cotiera care era in perfecta stare in momentul rezervari iar dupa cetave zile in timp ce-i faceam cateva probe sa ma asigur ca totul este bine inainte sa o trimit a aparut si problema,ceva a sunat un pic ciudat in timp ce m-am apasat pe ea si din momentul acela cotiera cadea la ultima treapta cea de jos,imediat vazand problema i-am trimis un PM lui "cristian68"spunandui ca am stricat catiera si ca nu mai e perfecta cum era.. am si postat in anunt problema,am coborat pretul poate era cineva interesat sa o cumpere asa cum era,tin sa precizez ca doar vorbisem sa-mi dea bani prin moneygram dar nu am primit nici un ban in avans nici nimic.La scurt timp dupa ce am coborat pretul "cristian68"imi trimite alt PM sa-mi spuna ca ar fi interesat asa cum este cu problema care o avea ca el o repara,i-am zis ok,si m-am gandit sa o trimit si dupa aia cand ii ajunge stabilisem sa imi puna bani pe ea prin moneyegram dupa ce o primeste si totul ok.
Am trimis cotiera,in pachet am pus si 2 capacele pentru cotiera care i le-am daruit colegului "zeusika",pachetul a ajuns totul bine ok,colegul "zeusika"mi-a trimis un PM sa-mi spuna ca a primit capacelele pentru cotiera lui,la scurt timp ma suna si "cristian68"sa-mi spuna ca,cotiera arata foarte bine si e totul ok,nu mai tin minte ziua exact cand m-a sunat dar sigur era spre sfarsit de saptamana ca-mi spusese daca pot sa-l astept pana Luni inceputul saptamani care urma pentru ca atunci dupa spesele lui primea salariu etc..i-am zis ca bine,sa-i puna luni acu pentru 2-3 zile nu era nici o problema,de atunci am tot asteptat,l-am sunat si nu mi-a raspuns la tfl.i-am trimis mai multe PM si fara nici un rezultat,de fiecare data apare cu cate o scuza,ba ca nu a avut timp,ba ca e la tara,ba ca probleme familiare si noh,se mai intampla la orice om sa aiba probleme si l-am mai asteptat amagindu-ma cu mesaje de parere de rau,inteleg daca nu poti sa dai bani macar sa mi-o fi trimis-o inapoi dar nici asta nu s-a intamplat,omul s-a vazut cum se zice cu "sacul in caruta"si cand sa dea bani la sfantul asteapta.
Cam asta ar fi toate povestea trist dar adevarata,care nu ca ar fi mare paguba,dar era lucrul meu si trebuia sa se tina de cuvant,pe deasupra am platit si transportul spre romania in avans de 10€ si "cristian68" trebuie sa-mi trimita 50€ prin moneygram.
Asta e cam tot ce am avut de spus,imi pare rau ca am ajuns aici dar sincer mi s-a urat de situatia asta si expunando poate pe viitor ii vine de folos altcuiva de a evita asemenea intamplari cu dragul nostru coleg de forum"cristian68"sau alti cu aceleasi intentii de a "tzepui".
Trist dar adevarat ca si printre useri acestui forum se mai intampla asemenea situati.
Asta e screensaver facut la ultimele MP intre mine si "cristian68",priviti si va comvingeti,daca e necesar pot sa expun tot istorialul de PM de la el.

Imagine
Diferentele dintre un copil si un adult sunt jucariile si preturile lor.!!
No Turbo ..no party!!!!Imagine

gooddesignn

27 Mar 2013, 22:09

Acest almanika a recidivat
Si la mine la fel mi au raspuns mai multi la telefon, ma pasau de la unul la altul.Un nesimtit
Si eu mi am luat teapa cu un telefon TEPAR cristicatalin999 mai multe numere de telefon 0727961153 /// 0752170134 /// 0761961482. Id-uri cipriandaniel1@yahoo.com cristicatalin999@yahoo.com petrescurazvan11@yahoo.com Telefonul a ajuns spart fara factura, fara garantie si see you cablul alimentare defect. Telefonul ar fi trebuit sa vina nou. I am trimis telefonul inapoi si nu mi a mai raspuns la telefon.

Imagine

ionutblv
BLV SCENTS

Re: Probleme cu user-ul "Cristian68" ..trist dar adevarat..

27 Mar 2013, 22:13

dar de ce nu i-ai zis lui "zeusika" sa adune si banii de la tepar si sa tii dea ?

Omu vad ca vinde cws-uri deci sigur avea bani, doar ca nu a vrut sa ti-i dea :cry:

GabitZZu
Gypsy

27 Mar 2013, 22:16

Ce oamenii...pacat !

P.S: Trebuia sa postezi la Trader Rating sa vada mai multa lume ,sa stim de cine ne ferim !
Kindness is the language which the deaf can hear and the blind can see.

lokittofr

27 Mar 2013, 22:17

Nu am avut de ce sa-l implic pe "zeusika" in privinta banilor,doar i-am trimis capacelele pentru cotiera lui si atat,asta mi s-a intamplat tinand cont si avand incredere ca printre noi nu ar trebuie sa apare aceste dispute.
Diferentele dintre un copil si un adult sunt jucariile si preturile lor.!!
No Turbo ..no party!!!!Imagine

GabitZZu
Gypsy

27 Mar 2013, 22:25

Inseamna ca e tepar de meserie...

TIBI

27 Mar 2013, 22:51

Almanika(tipul cu 1p-ul lumina orange) parca fusese banat?

huse piele schimbator

GabitZZu
Gypsy

27 Mar 2013, 22:55

Da Tibi , da banuiesc ca tipu a fost pacalit pe alt forum,aici avand doar un mesaj,adica cel de mai sus... scuze de exprimarea din topor !

BALTAZAR2003
Moderator

27 Mar 2013, 22:58

Vorbesti despre o tranzactie cu un membru clubseat in patania cu acel telefon? ori din alta parte?
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18