Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18

BOGY26
Bogdan

Re: Trader Rating

27 Iul 2012, 16:08

Recomand cu cea mai mare incredere userul LIFEPHORM (memberlist.php?mode=viewprofile&u=669), super de treaba si foarte serios :!: :cheers

ionutblv
BLV SCENTS

27 Iul 2012, 18:56

@iulian: valoarea mea valoarea mea... :yh

@ mersi stefan :hi

@ recomand si eu pe Marian [Lifephorm]

mususk266

16 Aug 2012, 20:19

recomand difetentz(telefoane si tablete) si georgewatches(ceasuri originale)
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

zeusik
Nashul

20 Aug 2012, 19:51

Recomand Cornel. Multumesc pt piese! :hi
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made

Bynx
Meme

12 Oct 2012, 14:03

Il recomand si eu pe Cornel (Cornelius), atat pentru preturi cat si pentru seriozitate si timpul de livrare.
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

BOGY26
Bogdan

12 Oct 2012, 17:10

Recomand userul black leon, cum am vorbit asa au decurs lucrurile :cheers

liviu12s

18 Oct 2012, 20:35

Recomand ionutblv :hi
Leon 1M Sport FR KIT 1.6 16V Bifuel

TIBI

18 Oct 2012, 20:44

Ca tot ai amintit de Ionut...jos palaria fata de el.Am colaborat cu el o bucata buna de vreme,este un om serios,de gasca, respectos si cu mult bun simt.
Oamenii de genul asta sunt mai rari in ziua de azi.
:hi
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Attractive
Marius

19 Oct 2012, 07:39

Recomand cu incredere. Este a doua oara cand iau de la el si nu m-a dezamagit nici de data aceasta.
Produsele au venit in ziua urmatoare, fara niciun fel de incurcaturi la comanda.

Merci! :hi
Seat Leon 1.9 TDI 1M <- VÂND -> http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=13822
POWERED BY ASPAD - 140 CP, 300NM
Imagine

TIBI

21 Oct 2012, 11:38

mususk266 scrie:
recomand difetentz(telefoane si tablete)

Candva am fost si eu multumit cum am si scris cu cateva pagini in urma,acum insa nu :!:
M-a lasat bateria la s2 si mi s-a zis ca bateria nu intra in garantie(am pm dovada).
Ciudat,pt ca am luat o chinezarie de baterie si mi s-a dat garantie 6luni(nu gasisem originala,decat pe comanda si nu voiam sa astept).In magazin daca iei un mobil sau orice cu un acumulator,in certificat ti se trece si seria acumulatorului.Si nu cred ca se face de pamplezir :lol: ,evident pt a se schimba daca apare vreun defect.
Ma intreb acum,daca aveam o problema la aparat tot asa s-ar fi rezolvat? Mie unu mi s-a acrit de garantii verbale.
N-am nicio problema cu stimabilul coleg(purtat pica,ranchiuna etc),insa pe viitor nu mai apelez,deci nici nu recomand

huse piele schimbator

BALTAZAR2003
Moderator

21 Oct 2012, 14:16

Conform cu legislatia din Romania bateriile incluse in aparate au minim 6 luni garantie.
Cele cumparate separat minim 1 an, cel putin asa stiu eu.
bateria de la tine a cazut pana sa faca 6 luni?
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

TIBI

21 Oct 2012, 14:42

Dupa 6 luni.

huse piele schimbator

mususk266

04 Dec 2012, 20:34

recomand diferentz, face si service la telefoane nu numai vanzari, mi-a reparat blakcberry-ul cand nimeni, nici un alt service, nu se atingea de telefon fiind blakberry.

recomand georgewatches
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

HUNTER
HUNTER

04 Dec 2012, 23:08

recomand pe Tibi pt promptitudinea si seriozitatea comenzii/produsului.
de asemenea,recomand pe Andrei_kim pt promptitudine si seriozitate.

zeusik
Nashul

22 Dec 2012, 09:52

Va salut,
De curand am achizitionat o cotiera de la colegul grasuraul, de care am fost fff dezamagit. O sa fac un mic rezumat.
In data de 08.12.2012 am deschis un topic cu titlul "cumpar cotiera 1M OEM". La scurt timp am fost contactat de colegul nostru prin PM spunandu-mi ca imi poate face el rost de o cotiera OEM daca mai sunt interesat. I-am raspuns ca da, daca cotiera este in regula(fara defecte) si l-am rugat sa imi ataseze 2-3 poze pentru a confirma ca este ok. Pe langa toate aceste aspecte l-am intrebat daca are si toate accesoriile(eu nestiind care este modul de prindere), iar raspunsul colegului a fost, citez "din poza ce mi-ai atasat-o cu piulitele....doar de cele 2 suruburi de 8 ai nevoie si de 2 piulite de 8 pt.ca un picior (cel scurt) vine prins pe surubul pe care se prinde frana de mana si celelalte 2 picioare ale suportului vin prinse cu cele 2 suruburi.Altceva nu ai nevoie". Primind acest raspuns si mergand pe incredere , plus pozele ce le-am primit prin pm, l-am rugat pe colegul nostru sa imi trimita cotiera (totul parea ok). Atasez si pozele de la colegul nostru:
Imagine
Imagine
Imagine
Arata frumos, nu?
Insa surprizele au inceput sa apara, bineinteles dupa ce am primit cotiera.
Intre timp m-am interesat la reprezentanta cu privire la modul de prindere si surpriza a fost sa aflu ca nu pot monta cotiera fara al 3 -lea surub, surub pe care eu nu l-am primit, pe care eu nu il am montat pe masina asa cum a sustinut colegul nostru si pe care am fost nevoit sa il comand pt a monta cotiera, plus saibele aferente cost 30 ron.
Bineinteles ca in pozele trimise colegul a "uitat" sa surprinda si alte lipsuri ale cotierei, cum ar fi capacelul de pe lateral(imi este greu sa cred ca nu a observat, asa cum mi-a sustinut el cu o mare....., citez"nu cred ca avea..daca asa ti-a ajuns inseamna ca nu avea.O sa il intreb pe cel ce mi-a dat-o daca nu cumva e pe la el". Dupa ce a luat legatura cu "amicul" lui raspunsul a fost urmatorul, citez" Acuma m-am intalnt si cu amicul meu si mi-a zis ca si-a luat cotiera pt a lui masina dar intre timp a vandut masina si nu a mai montat-o. A luat-o asa cum ti-am trimis-o si eu, nu a mai avut nimic in plus. Nici nu am observat ca nu avea celalalt capac :( imi cer scuze. Iar in leg. cu al treilea surub de prindere m-am uitat si la mine si e un surub normal de fi 8 doar ca nu are capul hexagonal si e mai lung fata de celelalte 2 cu vreo 10 mm.De aceea erau cele 2 piulite de 8, cu una se prinde talpa de la maneta de frana si peste vine talpa la coriera dupa care se pune a 2 a piulita...nu are vreun surub mai special.Poti sa tai dintr-o bara filetata de 8 un surub sau iei un surub de 8 cu filet pana sus si ii tai capul haxagonal." Atasez o poza cu partea pe care trebuia in mod normal si de bun simt sa o surprinda in poze si colegul nostru.
Imagine
si o poza cu cele 2 suruburi:
Imagine
cand ele trebuiau sa arate asa:
Imagine
cel negru fiind cel care lipseste, de altfel si vital montarii cotierei.
Insa povestea nu se opreste aici, mare surpriza a fost cand am aflat ca aceasta minunata cotiera, a fost rupta si lipita cu super-glue. Materialul de pe capacul cotierei a fost lipit peste materialul originial, bineinteles tot cu super-glue, au fost rupte piciorusele de prindere de la capac, etc. Inainte sa achizitionez cotiera l-am intrebat pe colegul nostru de ce are acel material, iar raspunsul lui a fost citez" Materialul e ca si pe scaune, asa e interiorul la masina". Mi se parea foarte ciudat, dar necunoscand toate tipurile de interior de Toledo, am mers din nou pe INCREDERE. Atasez poze si cu MAREA lipitura:
Imagine
Imagine
Imagine
Asta a fost cotiera pe care am luat-o de buna, pe care am platit-o de buna(chiar si de este sh) si in care am mai bagat o suma destul de mare sa o aduc intr-o stare cat de cat ok. Am zis cat de cat, deoarece sunt sanse minime, aproape 0 sa gasesc acel capacel de pe lateral.
Eu mi-am invatat lectia, sper sa fie de folos sau nu si altor colegi si ei sa invete din greseala mea.
Sarbatori Fericite tuturor!
L.E: Le multumesc prietenilor, care m-au sfatuit si ajutat si le urez si lor Sarbatori Fericite!
"În viață risipim ani, iar la moarte cerșim clipe"
Leon 1M Last Edition - 1.9 TDI PD (AXR) - 2006
EX: Seat Cordoba 1.4 75 cp - 2004 - custom made
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18