Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18

BOGY26
Bogdan

Re: Trader Rating

18 Apr 2012, 18:40

Ciosmi sunt -600 , m-a costat transportul lor 37 lei(am scris gresit cand am scris 34)+ dus-intors Craiova-Bucuresti acum..ca tot la mine se vor intoarce si tot eu voi plati..

volvol

18 Apr 2012, 18:53

BOGY26 scrie:
numarul este deconectat...cum sa imi raspunda la telefon???

Pai cu banii de pe stopuri va plati restanta la operatorul mobil si il vei putea suna din nou. :)

Atitudinea aduce mai degraba a linsaj din vestul salbatic, pe baza spuselor doar uneia dintre parti. :) Eu ma amuz pentru ca, repet, mi se pare ca prea repede s-a sarit cu epitetele si cu batai de obraz subtile. Nu e ca si cum dupa 3 zile ai dreptul sa-l faci mincinos/tepar, dupa 5 zile ai dreptul sa-i bagi mortu-n casa, dupa 7 zile ...
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

Ciosmi

18 Apr 2012, 18:58

Perfect de acord cu tine,ca poate ceva cam repede s-a ajuns la gatul lui.
Dar cum zicea cineva mai sus,nu sunt 50 ron,sunt 500ron!faptul ca nu raspunzi la telefon,habar n-ai pe ce strada stai (la propriu!!!),telefon inchis,te pune pe ganduri.Sunt sigur,foarte sigur,cu astfel de persoane nu ai vrea sa faci afaceri! eu cel putin nu si prefer sa stiu din timp.
Asta e si scopul trader rating,pt ca asa cum v-am mai spus,tepari,oameni de nimic exista in clubseat

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 19:01

Stopurile au ajuns la mine martea trecuta(cum au ajuns cum le-am platit, dupa cum vb. telefonic si prin PM-uri, deci am fost om, nu l-am mintit), cand le-am vazut in ce stare sunt l-am sunat imediat si i-am spus ca i le voi trimite inapoi fiindca marfa nu corespundea cu ceea ce mi-a zis el si cu ceea ce scria in anuntul de vanzare, nu erau noi, fusesera montate pe masina si erau si putin zgariate si i l-eam trimis inapoi tot marti..banii au ajuns miercuri la Bucuresti si in acelasi timp si stopurile retur..de atunci si pana acum au trecut 7 zile calendaristice, in care ma putea suna sa imi spuna ca intampina ceva probleme financiare si nu poate(stopurile ramanand 14 zile la Fan Curier in Bucuresti), dar omul are si telefonul deconectat...nu cred ca nu putea suna de pe alt telefon..cosmote avem toti "saracii"...

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 19:05

Poze cu ele:

Imagine

Imagine

Imagine

TIBI

18 Apr 2012, 19:24

volvol scrie:
Tibi, avocatii sunt cei care relateaza lucrurile dintr-un singur punct de vedere, al clientului. :)

DMV este un user care a interactionat pozitiv cu destula lume de pe forum. Mincinos sau tepar este prea mult spus, consider eu ... doar daca este VOIE sa am o parere diferita. Normal era ca body 26 sa fi avut SI mai multa rabdare, sa-si rezolve problemele intre ei. Doar in caz extrem eu i-as fi atribuit cuiva "buline rosii si rusinoase" in acest topic. Omul are masina la vanzare, s-a mutat, are problemele lui si faptul ca nu raspunde la telefon cand vrea bogy26 nu reprezinta un act de imoralitate. Si in mod sigur m-as fi abtinut de la a bate obrazul "mincinosului" prin mesaje "smechere" (cum de altfel stiu si eu sa o fac cand este cazul) pana nu as fi citit si varianta lui (el fiind un membru activ si destul de vechi al forumului).

Dar, mincinosii, teparii si astia ca mine care ii ataca fin pe agitati ... ar trebui sa dispara de pe acest forum ... stiu. :) Si sa mai sti ca pentru mine este si amuzant momentul, ma dezamagesti daca ai fi procedat identic.:)

Spre deosebire de tine, am rabdare sa citesc cu ochii deschisi si nu printre randuri cum faci tu.
Ti se pare normal ca tot pagubitul sa fie rabdator? Imi place logica ta si ma amuza felul cum privesti lucrurile.
Nu am comentat nimic la adresa lui DMV(nu-l cunosc personal),ci doar legat de fapta lui.
Mi se pare ciudat sa nu stii unde stai sau ca te-ai mutat de la o adresa...
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

volvol

18 Apr 2012, 19:54

TIBI scrie:
Ti se pare normal ca tot pagubitul sa fie rabdator?

Mi se pare normal ca si "paratul" sa aiba dreptul sa-si relateze punctul de vedere, inainte de a ma pune eu sa-l altoiesc cu joarda Sfantului Nicolae in mana stanga si cu DEX-ul in mana dreapta.
Sper ca DMV o sa intre la un moment dat pe forum ca sa explice cele intamplate si poate se va dovedi ca a fost o neintelegere la mijloc. Cat a fost prezent pe forum, a lasat impresia unui om normal. De aici si pana la mincinos/tzepar este cale lunga, atata am spus. Caracterizari de genul acesta sunt reprezentative pentru cei care fac astfel de lucruri in mod frecvent ... ori nu am citit pe undeva ca in doi ani de zile sa mai fi avut antecedente de genul asta (ba chiar am citit ca a mai ajutat cate un coleg de forum). Este posibil acuma ca doi ani de zile sa fi asteptat momentul oportun ca sa-i faca bucata chiar lui bogy26 pentru 500 de lei.
Si am terminat aici, daca marii intelepti (oracolele) nu inteleg ca atitudinea lor a fost putin exagerata. Se tot poate sa fie si tzeapa, dar eu unul as mai fi asteptat pana sa ma arunc sa-i bat obrazul, atata tot.
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

TIBI

18 Apr 2012, 20:09

Legat de faza cu DEXul ... fie n-ai tinere de minte din clasele mici (se trateaza,te asigur,iar in pm iti pot si detalia daca vrei...dar numai daca vrei :lol:... e moka,fata de cum e la cabinet/spital :tongue ) ,fie ai fost un elev ''vesel'' .

Referitor la asteptare, tocmai asta e motivul pt care as fi fost curios cum reactionai daca erai in locul lui.
Nu ma intelege gresit,n-am nimic cu tine sau cu altcineva,insa e bine sa fii obiectiv. Poate tu esti cazul fericit ,care nu si-a luat vreo teapa...de aici si gandirea ta.Nu a zis nimeni de bici sau alte violente,insa sunt prea multe chestii care par putrede si e nevoie de o doza cam mare de naivitate ca sa le crezi.
Daca nu poti sa faci asta e bine sa stai in banca ta.

huse piele schimbator

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 20:16

Volvol cred ca vb. doar sa faci posturi: cum sa dovedeasca ca este o neintelegere atat timp cat stopurile au fost zgariate, folosite, fir rupt...de aici iti poti da seama ca omul minte cand spune ca sunt noi, nemontate..cred ca are dreptate Tibi cand spune ca mai trebuie citita si cate o carte in viata...tu deja postezi doar sa razi de cele intamplate mie si faci flamuri cu mine...dar ti-am mai zis ca te ignor si asa voi face si aici.
P.S de abia astept sa intre DMV(Mircea) sa posteze si "varianta" lui..sunt curios daca are...

adi_repulse

18 Apr 2012, 21:47

da... asta e cu internetu asta... pana nu vezi dovezi concrete mai greu... trebuia sa`i ceri macar poze cu acele presupuse stopuri nemontate, webcam sa ti le arate... orice... si era clar ca daca e diferenta asa mare de pret intre achizitie si vanzare... sigur e ceva neinregula cu ele... poate le poti folosi si asa... bafta

adi_repulse

18 Apr 2012, 21:50

lau_03 scrie:
La cat a frecat si distrus masina aia...era de asteptat sa fie "baiat de caracter"!!! Sa-i fie rusine!!! Eram aproape sa-l contactez pt acele stopuri!!! 8) O fi falimentar tipu` daca tot e pe "fuga"...l-au ruinat modificarile la FR!! :yh :yh

e topmodel ce sti tu... :yh :yh :yh

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 21:55

Am citit topicul unde si-a prezentat masina de la prima pagina pana la ultima si am vazut ca omul era foarte serios, chiar si la telefon mi-a parut um baiat ok si cred ca este in continuare numai ca degeaba esti ok pe internet si dai cu batul in balta in realitate...sper sa-i transmita cineva de pe aici care il stie, ca se vorbeste despre el si sa vina cu un raspuns...

volvol

18 Apr 2012, 22:12

De asta am spus sa mai asteptam si sa nu ne hazardam. Era timp sa fie si "rastignit", dar trebuia plecat de la prezumtia de nevinovatie si considerat totul ca fiind o incurcatura. Cand ai prea multe chestii pe cap, ti se mai intampla sa amesteci lucrurile. Sau stie cineva exact ce este in viata lui acuma? Eu am inteles ca este un mic haos cu mutari, vanzari etc. Ultimul lucru poate ca a fost sa-i stea gandurile la stopurile respective.
Nu poti sa discuti cu omul pe topicul lui si apoi sa-l cataloghezi asa agresiv de la prima neintelegere. Din pacate nick-ul meu atrage "dragoste", oricat de putine greseli de ortografie as face. Viata e grea, suportam si "supozitoarele" la recomandarea doctorului. :)
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

TIBI

18 Apr 2012, 22:25

Cat sa astepte? Pastele viitor? Nu stii ca rabdarea are si ea o limita?E tare nasol cand tu esti fairplay si altii te trag in piept.Sunt si eu printre cei ''intzepatzi'' .Mergi pe incredere,e tare urat cand esti deceptionat(te astepti la una si ai alta).Nu-i cunosc personal pe niciunul dintre ei,insa pot afirma despre colegul Bogy ca este un tip saritor in urma pm-urilor si telefoanelor schimbate.

Eu unul vad treba astfel cu vanzarea unui lucru(indiferent de valoarea lui)...inainte sa vinzi ceva te asiguri ca bunul respectiv corespunde unei descrieri,pe care tu o consideri.Important e sa fim cinstiti.Probabil ca aici s-a facut o greseala,supraevaluand un obiect. N-are nicun sens sa spui ca e alb ,iar el sa fie negru.
Mi se pare mai onest asa,in felul asta cumparatorul stie ce are de facut.
Treburi ''murdare'' intre noi ,ca membri ai unei comunitati, n-ar trebui sa existe.
Ideea e in felul urmator: respecta si vei fi respectat! E o regula care ar trebui respectata macar aici,daca nu se poate si-n viata de zi cu zi. Banii se muncesc greu in ziua de azi,e pacat sa ne batem joc de truda unora care muncesc si NU fura!
Numai bine tuturor(inclusiv tie '' gica contra'' :tongue )

huse piele schimbator

BOGY26
Bogdan

20 Apr 2012, 11:15

Am sunat azi la Urgent Curier si se pare ca Mircea Dinca si-a ridicat banii pe data de 13 aprilie avand acelasi numar de telefon, dupa aceea inchizandu-l...daca il stie cineva personal il rog sa-i transmita multa sanatate si sa se bucure de bani... :oops:
P.S cred ca acest topic ar fi foarte util sa fie sticky...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18